Šta je novo?

Cudan i redak kvar-šuštanje svih zvucnika

HAD~

Slavan
Učlanjen(a)
20.03.2011
Poruke
1,441
Poena
245
Pre nekoliko dana na mom Iphone SE desilo se sledece. Zvao sam devojku i umesto zvuka da joj zvoni telefon culo se jako sustanje kao kad je radio izmedju stanica. Ali bas taj zvuk, i vrlo glasan, toliko da ne moze da se drzi na uvetu. Taj zvuk se cuo na mali zvucnik (za razgovore). Znaci umesto zvuka da onome koga zvoni telefon (tuuuuu, tuuuuu...) culo se jako sustanje. I onda sam zvao dosta ljudi i problem se nastavio. Kad sam restartovao fon onda je bilo ok.

Danas slocan problem, ali drugaciji.

Danas kada su mene zvali umesto melodije zvona culo se to isto sustanje ali na veliki zvucnik. Zvuk bas isti kao kad je radio izmedju stanica i vrlo glasan. I nista se sem sustanja nije culo.

Imam garanciju ali pitanje je da li ce da mi uvaze jer se to desava jednom nedeljno. A i ne mogu da poprave.

Da li je jos neko cuo za ovakav problem.

Inace Apple je razocarao. Znam 10 ljudi sa iphone i svaki ima neku manu. Bruka!
 
Identican problem sam imao bas na iPhone SE, verzija softvera je bila 10.3.3. Posle restarta sve normalno proradi i onda nakon 7 dana ili dve nedelje opet isti problem. Cim sam uradio update na 11.3.1 problem je nestao. Na prethodnim verzijama mi se nikada to nije desilo za te 2 godine koriscenja. Znaci u mom slucaju samo 10.3.3 je pravio problem i dalje mi nije najjasnije zasto. Ne bih ni podizao na 11-icu da nije bilo ovoga, za sada kao da se nikada nije ni desilo.
 
Identicna stvar i na sedmici na 10.3.3. Sve normalno radi nakon hard reseta. Malo dosadno iako se jako retko javlja.

Ako imas garanciju, sigurno se uvazava hardverski kvar osim u slcaju da je prouzrokovan vodom ili primenom mehanicke sile, da tako kazemo :D

Ovo nije hardverski kvar, kao sto vidis, desava se na identicnoj verziji iOS-a, i to sporadicno.

Ne znam koje to silne mane ti sreces posto u najblizem okruzenju imam mnogo razlicitih Apple uredjaja i niko nema nikakve mane.
 
A majku meni je delovalo kao da je hardverski problem. Ako mi se opet bude desavalo znaci moracu da idem na 11.

A vec sam pisao o tome. Od crkavanja wi fi, otkazivanja ekrana na zimi pa do gasenja telefona na hladnom. Takodje slika se tresla kod jednog druga, kod mene suste zvucnici... Izuzetno kvalitetno uradjeno :D
 
220 miliona prodatih iphona samo u 2017-oj, skoro isto toliko i u 2016-oj, mislis da je moguce da je svaki savrsen.
 
A majku meni je delovalo kao da je hardverski problem. Ako mi se opet bude desavalo znaci moracu da idem na 11.

A vec sam pisao o tome. Od crkavanja wi fi, otkazivanja ekrana na zimi pa do gasenja telefona na hladnom. Takodje slika se tresla kod jednog druga, kod mene suste zvucnici... Izuzetno kvalitetno uradjeno :D


To ne znaci da trebas da ides na iOS 11 i nije hardver, odradis hard reset i miran si.

Sve sto si nabrojao se desava na svim telefonima i ne postoji proizvodjac koji to nema a gasenje na hladnoci je objasnjeno u vise tema. Pored visegodisnjeg koriscenja iPhone-a, nikad to nisam imao na telefonu a korisceni su i po solidnoj hladnoci.

WiFi cip je recimo prestao da funkcionise ali na telefonu koji je star skoro osam godina :D Inace je telefon otvaran zbog nepazljivog koriscenja i potpuno slomljenog displeja a popravljen je tako da se videlo da sve nije lepo vraceno, tako da je najlogicnije da je tad sredjen od strane servisera.
 
U njegovom slucaju je do softvera. Provereno! Uradi update, nije los uopste. Jedina mana je sto ne radi weather widget, barem kod mene, sve ostalo je ok. Baterija takodje solidna.
 
Isto ip7 ios 10 imao taj problem svojevremeno, sa 11 sam se mozda jednom susreo na sedmici...
 
Nazad
Vrh Dno