Šta je novo?

GTX 1060 3g vs gtx 1060 6g

Znaci, pitacu opet, ne vidi se razlika izmedju 144Hz i 60Hz monitora? :D

ja kada ugasim monitor ima 1 frejm u sekundi al izgleda ko da ima 288.sve tecno ko slika.

nije tolko bitno dal ima 60 il 660 frejmova nego kako su ti frejmovi rasporedjeni u vremenu.
 
Poslednja izmena:
igramo igrice 24h dnevno tako da su raspoređeni frejmovi :-devil-:
Danas sam primetio po možda 10 ti put, pojedini sajtovi daju "popust" na neke modele grafičkih kartica, ako je 1060 3g 300 evra daju kao za 200 dolara, 1060 6g, 400 evra kao 250 dolara... 1080 ti 550 dolara??? Jesu li to počele da padaju cene ili im je stala prodaja pa da prodaju pre nego što izađu novi modeli... Neka zezancija ima 99%
 
Razlika izmedju 30 i 144 se vidi kada vučete miša i gledate sliku. Na 30fps se oseća nelagodan lag, dok na 60 ili više FPS to postaje neprimetno.
Oko uopšte ne vidi frejmove nego razliku između prethodnog i trenutnog frejma. Ako je FPS mali, razlike su dosta veće i mozgu treba više vremena da skapira šta se dešava. Kod većeg FPS, razlike nisu drastične i mozak lakše prati radnju.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Odavno nije bila neka Hall of Fame tema u hardware delu, just sayin'...
 
Al' ste izdivergirali... :d


Za 1080p max detalje je 1060 6GB neophodna(mada u nekim igrama nije ni ona dovoljna), ne moze 3GB da izdrzi max detalje jer nema dovoljno vram-a. Vredi 50e doplate i ni cent preko, za isti/slican model naravno.

Max 50€ doplate vredi upravo zbog toga sto se ta razlika u VRAM-u vrlo retko gde oseti (podaci se u VRAM ne smestaju "sirovi", vec kompresovani) iliti jedva nekoliko igara na max podesavanjima u 1080p rezoluciji predje 3 Gb i to za 100-200 Mb, tako da treba samo za promil smanjiti detalje (realno se to jedva vidi) da bi zauzece VRAM-a palo ispod 3 Gb i to je to. I to vazi za 1% igara. Deus Ex: Mankind Divided mi pada na pamet. A sa max detaljima on realno cak i na 1080p trazi GTX 1070.

6 Gb ima prednost tek na vecim rezolucijama (1440p, 4K) jer tada vec veci broj igara trosi vise od 3Gb VRAM-a, ali za te rezolucije najcesce nije dovoljna ni 6 Gb iliti bez GTX 1070 ne vredi ni pokusavati. A inace, u 99% slucajeva kada VRAM ne igra ulogu prednost u performansama ne potice od viska memorije, vec od "viska" CUDA core-ova - 1280 vs 1152. 11% vise, ali se performanse razlikuju u proseku za jedva 5%.

https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2016-nvidia-geforce-gtx-1060-3gb-vs-6gb-review_13

Nazalost, cene grafickih kartica su takve kakve su iliti GTX 1060 kosta vise nego sto je kostao kad se pojavio na trzistu, ali to nam je - sto nam je. U takvoj situaciji sada se 3 Gb varijanta moze pazariti i za ispod 250€ sa sve domacom garancijom od 3 godine, tako da je po meni best buy. Vrlo malo skuplja od 1050Ti, a bukvalno duplo brza. Mogu se i 6 Gb naci za malo iznad 300€ - po meni je sve iznad 300€ previse jer kad 6 Gb bude neophodno tada ce i GTX 1060 biti za penziju.
 
Poslednja izmena:
gtx 1050 2g je perfektna za esports igre, gtx1050ti 4g je za 10% bolja, mada po meni jako čudna serija grafičkih kartica. Aj one i nekako ali ove nove što treba da izađu, da li je to eksperimentacija ili uzimanje para videćemo. Kaže u nekim igrama 1050 3g je jača od 1050 ti a u nekim slabija od 1050... Tako da zezancija. Nabavio sam gtx1060 6g, meni nepoznata marka inno 3d. Primetio sam ozbiljno poboljšanje u igri ring of elysium, sa gtx1050 2g sam imao 40-60 fps, sada ima 50-60 ali igra radi tečno ne secka kao ranije. Na cs go primećujem da daje malo više fps. Igrao sam raiders od juče tako da nisam stigao da ispitam lepo. E da na raiders mi se sviđa kako je lepo optimizovana igra, ne secka ni malo, to je dokaz da bilo koji fps može da se napravi da radi perfektno nego jednostavno neće. Bio bih zadovoljniji da sam nabavio evga ili gigabyte ili zotak, a ovako moram da strepim kakva će kartica biti...Inače model je sa 2 venta, za sad ne drči tiha u radu, videćemo za mesec dana kad temperatura poraste za 10 stepeni...
E da imam jedno pitanje u vezi hlađenja, da nebi otvarao post u drugoj sekciji. Ukratko, imam neko praistorijsko kućište comtrade, pozadi sam stavio 12 mm kuler da duva vazduh napolje, i vazduh je hladan, iznat ventilatora je napajanje i ventilator napajanja, i iz njega izbija vreo vazduh, sa bočne strane tj sa poklopca sam skinuo onaj plastični tunel ili kako se već zove koji usmerava vazduh ka kuleru na cpu, pošto je ta rupa pogrešno izbušena na poklopcu. Vazduh ulazi normalno oseća se lepo strujanje, malo niže kod grafičke isto se oseća lepo strujanje vazduha, jedino me plaši ovaj vreo vazduh na napajanju da se ne zapali. Kolko se sećam ovaj zadnji vent on treba da gura vazduh napolje
 
Iskljuci vsync, pa ce ti fps ici i preko 60 :)
 
^^
1d9tuf.jpg
 
Poslednja izmena:
Primetio sam još jednu stvar kod ove gtx1060 u odnosu na 1050. Pošto imam krš internet 6/2 mb/s u pojedinim FPS igrama, recimo desi se nekad da zalaguje server, nekad je do neta, kada recimo stojim u mestu sa karakterom u igri i kada se okrenem u stranu, na 1050 se dešava da "razlije" teksture u smeru kretanja, kao recimo serija Flash, kad onaj brzo trči pa ga ne vidiš, nego vidiš teksturu kao da je trčao. Kod gtx 1060 to do sada nisam primetio. Verovatno brža kartica pa brže odradi podatke...sa 60 fps ring of elysium radi perfektno, tako da nebi gasio ni jednu opciju na kartici. sa 1050 ima 40-60 fps ali pri naglim pokretima pogotovu u gradovima gde ima puno ljudi, ono kad se rotira karakter desi se da zašteka po malo, kažu server tajland daleko ovo ono, dok na 1060 to se ne dešava. ono ako zašteka teleportuje lika 20 metara nazad ili tako nešto onda izađem i igram nešto drugo
 
Možda si na kratko iskočio iz prostor/vreme kontinuuma.
 
Covek se spasio sto nije duze igrao sa gtx 1050 i usao u zonu sumraka.
 
Pa, sad, ne znam da li je 3GB dovoljno, ali kad GTA V otpanjim na max igra "pojede" 4134MB VRAM. Čak i prokleta NBA 2K18 kad sam ranije hteo da je "odšrafim" obaveštavala me je da sve ispod 3GB VRAM nije preporučljivo (imao sam R9 270x sa 2 gb rama). Sad još uvek ne znam koliko "troši" Witcher 3, ali to su jedine 3 igre koje sam probao u ova dva dana koliko sam se ponovio sa grafičkom. Inače, razlika nije samo u količini memorije, već i u samom čipu koji je kod verzije sa 6GB nešto jači.https://www.gamersnexus.net/hwreviews/2604-gtx-1060-3gb-vs-6gb-benchmark-review?showall=1
A razlika u ceni?? Pa, ja sam uzeo Zotac sa 6GB za 36.000, a verzije sa 3GB nema ispod 32.000, tako da nisam imao ni trunke premišljanja šta da uzmem.
 
Bravo majstore!
 
To je ok cena (za trenutno stanje na trzistu), ali nekako nemam poverenja u te Zotac, Manli i slicne pomalo znj varijante i licno to ne bih pazario.
I Inno3D zaobilazim jer je jedina graficka koja mi je ikad otegla papke upravo Inno3D GF256.

Jeste, tu je garancija i sve to, al' ipak. Nisu "krstene" varijante bas toliko skuplje. Predrasude, sta ces :)
 
Gledati samo konkretne modele, a ne proizvodjace. Bilo oduvek.
 
To moze da vazi iskljucivo za performanse, a ne i za kvalitet / pouzdanost / trajnost.

A najcesce ne vazi ni za performanse ako se i OC uzme u obzir - zbog kvaliteta komponenti: power sekcije, memorije, hladnjaka...
 
Poslednja izmena:
Zotac je ok, Inno 3D takođe ali bih izbegao jeftinije modele. Manl bih već zaobišao.
 
Slažem se sa DeRadiccijem, meni što je riknulo bilo je uvek Asus i uvek grafike. Jednom mi je riknula grafika dan nakon što sam je uzeo. Dobio sam novu, isto Asus, i ona je riknula za nekih dan dva i onda sam uzeo Palit koji još uvek traje (mislim da je 10 godina već, 9800GT)
 
Pa, sve se pravi u Kini, ne verujem da je tu neka ogromna razlika u kvalitetu upotrebljenih komponenata.
Još uvek se sećam jednog istraživanja o tabletima od pre nekoliko godina - Amazon Cinect je koristio komponente i izradu koje koštaju 130$, a prodavali ga za 150$, Asusov tablet je koštao 135$, a prodavali su za 170$, dok je Apple tablet koštao sa izradom 160$ a prodavao se za 450$. U principu, uglavnom se plaća ime, razlike više nisu velike. Ali bih se i ja pre odlučio za poznato ime.
A što se Zotac-a i Inno 3D tiče, ja, zaista, ne videh na YouTube da se Inno igde pominje kada sam gledao tstove 1060 grafičkih, ali Zotac modela i testova i poređenja ima tušta i tma. Tako da to nije nepoznato ime i uz XFX, Evga, Sapphire, MSi, Asus, Gigabyte i još neke je vrlo rasprostranjena firma (primer - https://www.gamingscan.com/best-gtx-1060/).
A i tek sad vidim da su mi ostale komponente ipak zastarele, tako da uskoro mora da padne i renoviranje procesora, ploče i memorije...
 
Ja poštujem 1. EVGA 2. Gigabyte 3. Zotac
Nisam ljubitelj 1. sapphire 2. MS 3. MSI i ostalih poznatih i nepoznatih
Zanimljivo da sam na yt naišao na jako dosta testova Palit modela, i na testovima daje po 3-5 fps više od EVGA, ja sam mislio da je EVGA neprikosnovena.
 
Poslednja izmena:
Zanimljiva stvar (isto sam gledao na yt), da na ovim modelima naruče dodatni "vodeni blok", i na snimku prikazuju kako se menja hlađenje na grafičkoj. Kobajagi spusti temepraturu ispod 33 stepena i poveća performanse. Prvo što sam primetio da prilikom ugradnje oštete zaštitnu foliju na grafičkoj, tako da grafička više nije pod garancijom. Koriste kao topao vazduh da odlepe nalepnicu i vrate, al to kod mene nebi moglo da prođe, zato što niko nije ćorav da vidi da je nalepnica skidana... U napomeni stavljaju da je taj vodeni blok namenjen samo za referentne modele, da recimo ne mogu da idu na strix i tako te, jer su druge komponente na grafičkoj... Ja sam koristio zotak mini i radila je perfektno, a samo 1 kuler ima. I taj vodeni blok, meni liči na staklo, ne znam na kom principu funkcioniše, voleo bih da znam čisto informativno.
 
Ne verujem da ce neko svesno uzeti vodeni blok za karticu od 250-300e zbog bilo cega, osim estetike. Van pameti :D
 
IQ kao broj cipela, ne vidim drugo objašnjenje. Da li je realno da postoje ovakvi ljudi?
 
Si bio ti u vojskU? ;)
 
Pojedincima kojima smeta moje mišljenje ne moraju da čitaju i komentarišu. Ako misliš da si pametan idi završi neku školu a ne tuda da mi pametuješ. ja lepo kažem nikad nisam koristio vodeni blok nemam pojma šta je i šta ti tu nije jasno. Za vređanje IQ imaš report.
 
Nazad
Vrh Dno