Šta je novo?

System Thread Exception Not handled atikmdag.sys

bobyshka

Cenjen
Učlanjen(a)
14.06.2012
Poruke
21
Poena
154
Pozdrav drugari imam problem kad recimo gledam tj otvorim vise taba ili u stand by bude PC desi se blue screen. Sa novim drajverima 18.2.1 . Inace u pitanju je Sapphire 7750 Oc ver... 18.2.1 rusi se, a 17.11.1-whql radi perfektno. Zanima me da li postoji resenje ovog problema. Da li jos neko ima ovaj problem.

Da li postoji mogucnost da se stavi novi drajver a da se ne rusi pri surfovanju, otvaranju vise tabova.

Citao sam i po forumima kao treba nesto iz policy group editor da se gasi. Da li ovi novi drajveri nisu potpisani jel nemaju tokom downoada da pise da su whql. Tako da recimo prilikom surfa desava se blue screen i kad je u stand by. [​IMG]

Takodje u Sistem Event pokazuje mi:

Event 41 Kernel-Power -The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

Sve sam pokusao i reinstalaciju sa amd removall toll i druge programe... Jednostavno nece novi drajver.

Da li je u pitanju to da graficka jednostavno ne podrzava novi Adrenalin Crimson softver ili je u pitanju nesto drugo.

Pozdravljam vas sve ako neko ima slican problem ili zna u cemu je caka neka pise. Unapred hvala .
Pozzz
 
Inace 18.4.1 nisu Whql , zadnji whql koliko znam je 17.12.1
 
18.2.1 je WHQL.
 
Ako se njemu ruši (bsod) kod surfovanja, onda ja treba da sam srećan, meni se ovo desi samo kod ulaska u GTA V... Pusti mi da prođe ceo "intro" i na samom početku igranja - bsod - atikmdag.sys... Što je najgore, počelo je iz čista mira, nikakve promene nisam vršio, ni softvera, ni hardvera, jednostavno, juče je radilo, danas ne radi... Probao sa više 18.x.x.x drajvera... Probao ono sa kopiranjem atigmdag.sy_/atikmdag.sys, ali jok. Samo GTA 5, ostalo radi. ---- Win7, HD7870-2G, Amd X4-750K. Ima li neko ideju šta mi je činiti, a da ne mora format C...?
 
Ako se njemu ruši (bsod) kod surfovanja, onda ja treba da sam srećan, meni se ovo desi samo kod ulaska u GTA V... Pusti mi da prođe ceo "intro" i na samom početku igranja - bsod - atikmdag.sys... Što je najgore, počelo je iz čista mira, nikakve promene nisam vršio, ni softvera, ni hardvera, jednostavno, juče je radilo, danas ne radi... Probao sa više 18.x.x.x drajvera... Probao ono sa kopiranjem atigmdag.sy_/atikmdag.sys, ali jok. Samo GTA 5, ostalo radi. ---- Win7, HD7870-2G, Amd X4-750K. Ima li neko ideju šta mi je činiti, a da ne mora format C...?

Jesi testiro stablinost i temperaturu sa furmarkom??
 
3DMark Vantage i Far Cry 4 su mi "testeri"... Nisam uočio nikakve anomalije.
 
Evo probah i driver cleaner, pa i stariji drajver 17.9.3, ali problem je i dalje prisutan.
 
Probajte da iskljucite hw akceleraciju I ako ima bilo sta vezano za flesh. Takodje ako sa starijom verzijom radi dobro zasto silovati noviju?
 
Ne mogu da dođem do HW akc., change settings je bledo... Elem, reinstalisao sam GTA, ponovo bsod...
 
Druze pokusaj da ti se ne rusi ! Probao sam radi ... preko CMD-a normalno kao administrator pokrenes pa kucaj " bcdedit /set {default} bootmenupolicy legacy " . Obrisi drajver sa DDU , u safe modu... Instaliraj 18.5.1 ja sam tako uradio .
Radi bez greske, do tad sam imao problem sa bsod. Evo ti link pa probaj pise uputstvo ... Pozz svako dobro.


http://techfreezone.com/system-thread-exception-not-handled/
 
Koliko vidim, to je generalno rešenje za pojavu bsod u win8 i win10. Kod mene je win7, a bsod se pojavljuje samo u vezi GTA5... Evo novih dešavanja: na čist hard instalisan win10, drajver 18.5.2 i GTA5. Nema bsod-a, sve radi normalno.
 
Nazad
Vrh Dno