Šta je novo?

Problem sa glodarima

Učlanjen(a)
04.02.2007
Poruke
5,087
Poena
745
U poslednje vreme pojavio mi se problem sa dva laserska miša (Logitech V nano i Gigabyte ECO500) koji se ogleda u tome da kako god pokretao miš po podlozi kursor se ne pomera ni milimetar dok na običnom papiru to ide traljavo ali se barem pomera.

Probao na nekoliko računara sa tri različita OS (Win10, W7 i XP), menjao USB ulaze (2.0 i 3.0), različite podloge od najobičnijih plastičnih do solidno kvalitetne CM Steelseries i ništa se ne menja. Potonju sam čak probao i da operem i ništa...

Baterije su takođe menjane (od punjivih Energizer do Vartinih) - ništa.

Pretpostavlja li neko šta bi mogao biti problem i kako ga rešiti a da to ne bude odmah "kupi novog miša"!?
 
Možda je prljavština ušla u senzor miša sa donje strane. Probaj da tu malo ocistiš.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Probao da očistim sa štapićem za uvo, koliko sam mogao ali ništa nije pomoglo.

Jel može predlog šta bih mogao od sredstava nesmetano da probam za čišćenje senzora?
 
Probao razne stvari i ništa ne pomaže izgleda da je riknuo laser na oba miša, faktički istovremeno...

Izgleda da ce morati da se kupuje neki novi mis, ovaj put zicani ali sam u dilemi da li opet kupovati laserski ili ovaj put ici na opticki, kao i sta kupiti do max 30 evra. Ono sto sam gledao od Logitech (G serija) mi je ipak preskupo a sa ovim A4Tech Bloody i Redragon (video sad neki Hydra na akciji) nesto nemam iskustva...

Opet, pošto mi se oni uklapaju u cifru koju bih izdvojio za miša može li neko da mi kaže neko iskustvo /preporuku u vezi sa modelima navedenih brendova? Svestan sam da to nije kvalitet Logitecha, Razera etc. ali takođe koliko para toliko muzike a mene interesuje da li će za te pare pristojno da odsvira...
 
Nazad
Vrh Dno