Šta je novo?

Skroman Hifi za uz TV

Najverovatnije je zbog razlike u potenciometrima - jedan je linearni, drugi logaritamski.
 
I onda pojacalo "navijes" na jacinu koju obicno koristis a fino podesavanje vrsis na samom televizoru.
 
Ok razumem ja to sve ali totalno mi je nelogično i sa jedne strane nenormalno od strane proizvođača da tako podesi risiver.Juče sam pričao sa drugom i on ima neki Denon isto i kod njega kaže do 40-50% se skoro ne čuje ništa a posle trese štokove od vrata.Može li to da se podesi da pojačava od 1 (keca) linearno mislim prosto rečeno da kako okrećem točkić pojačava se srazmerno i zvuk ili to kod Denona ne može?U tom slučaju bio bih strašno razočaran mislim evo ovde Soni držim na 3-5 za neko normalno slušanje.I još jedna molba.Ma tačno sam znao.HK 16 najverovatnije idu na prodaju.To nije ono što sam ja hteo mada sam izuzetno zadovoljan ali znate onaj osećaj kada Vam nešto ono malo fali.Možda bih najsrećniji bio sa 2 podnostojeća, centralnim i vuferom ako bude uopšte potreban.Potrudiću se da budem što precizniji i hoću da ovu priču sa muzičkim komponentama konačno završim.Potreban mi je Vaš savet za ili navedenu kombinaciju (2 podnostojeća, centralni i eventualno vufer) ili 5.0, 5.1 sistem zvučnika (tipa Jamo 807).Budžet 85000-90000 (ne želim više da dajem da bolje razumete Denon sam od juna upalio možda 10-15 puta zbog obaveza ne stižem), muzika koja se sluša rok, hard rok, tehno (hard kor), povremeno strani dens (90.), hip-hop, kada stigne ekipa može i nešto naše narodno (naravno bez onih silikonuša i kojekakvih em sija samo prava naša muzika) i naravno za filmove.Audiofilska muzika me ne interesuje.Zvučnici podnostojeći 4-8 oma, do 150 w (sinusa!), OBAVEZAN bas-refleks napred zbog blizine zida, čist vokal i jak bas, lakši za pokretanje.Kutije koje su meni interesantne su Jamo, JBL, Mision, Canton, Cerwin Vega naravno Vaši predlozi su dobrodošli.Domaće prodavnice mada ovaj put nosim i moj risiver na probu ali postoji mogućnost nabavke i iz inostranstva (Polk Audio i ostali kojih nema kod nas u nabavci).Mogu i neki polovni novije generacije mada preferiram novo.
 
Poslednja izmena:
Zaboravio sam i na Dali verovatno 5-ice 7-mice su malo skuplje ne bih se uklopio.Da li mogu negde da se poslusaju ovi zvucnici?Mislim da ih je Kokan preporucio.
 
Tipične početničke greške u koracima. Prvo si kupio AV risiver sa kompletom 5.1 zvučnika, a sada vidiš da ti to ne odgovara.
Trebalo je da prema veličini sobe, vrsti muzike koju uglavnom slušaš, prvo nabaviš zvučnike pa onda da tražiš odgovarajuće pojačalo za njih.
Ali sad je šta je tu je, probaj da upariš što bolje nove frontove sa sadašnjim risiverom. Tuđe preporuke su od slabe koristi jer svako drugačije čuje i poima šta je to što mu odgovara, a i svaka soba je drugačija, što ć e reći da isti zvučnici i isto pojačalo neće zvučati isto u različitim prostorima.
Pa srećna ti potraga.
 
Ok razumem ja to sve ali totalno mi je nelogično i sa jedne strane nenormalno od strane proizvođača da tako podesi risiver.Juče sam pričao sa drugom i on ima neki Denon isto i kod njega kaže do 40-50% se skoro ne čuje ništa a posle trese štokove od vrata.Može li to da se podesi da pojačava od 1 (keca) linearno mislim prosto rečeno da kako okrećem točkić pojačava se srazmerno i zvuk ili to kod Denona ne može?U tom slučaju bio bih strašno razočaran mislim evo ovde Soni držim na 3-5 za neko normalno slušanje.I još jedna molba.Ma tačno sam znao.HK 16 najverovatnije idu na prodaju.To nije ono što sam ja hteo mada sam izuzetno zadovoljan ali znate onaj osećaj kada Vam nešto ono malo fali.Možda bih najsrećniji bio sa 2 podnostojeća, centralnim i vuferom ako bude uopšte potreban.Potrudiću se da budem što precizniji i hoću da ovu priču sa muzičkim komponentama konačno završim.Potreban mi je Vaš savet za ili navedenu kombinaciju (2 podnostojeća, centralni i eventualno vufer) ili 5.0, 5.1 sistem zvučnika (tipa Jamo 807).Budžet 85000-90000 (ne želim više da dajem da bolje razumete Denon sam od juna upalio možda 10-15 puta zbog obaveza ne stižem), muzika koja se sluša rok, hard rok, tehno (hard kor), povremeno strani dens (90.), hip-hop, kada stigne ekipa može i nešto naše narodno (naravno bez onih silikonuša i kojekakvih em sija samo prava naša muzika) i naravno za filmove.Audiofilska muzika me ne interesuje.Zvučnici podnostojeći 4-8 oma, do 150 w (sinusa!), OBAVEZAN bas-refleks napred zbog blizine zida, čist vokal i jak bas, lakši za pokretanje.Kutije koje su meni interesantne su Jamo, JBL, Mision, Canton, Cerwin Vega naravno Vaši predlozi su dobrodošli.Domaće prodavnice mada ovaj put nosim i moj risiver na probu ali postoji mogućnost nabavke i iz inostranstva (Polk Audio i ostali kojih nema kod nas u nabavci).Mogu i neki polovni novije generacije mada preferiram novo.

Moj brat ima klipsch sinergy f30 i onkyo avr tx-nr809.I ova kombinacija dosta dobro zvuci.Zvucnici su osetljivi 97 dcb i bas refleks im je napred tako da kutije mogu ici do zida.Ima i sub jbl e150.Slusao kod njega i dosta dobro zvuci.I centralni i suraund su mu neki klipsch.
Pa mozes i njih uzeti u obzir da negde poslusas i cujes kako zvuci.
 
Iskreno ti sinergy f30 em izuzetno lepo zvuče em lepo izgledaju (mada ne volim crnu boju i izbegavam je to je jedna muzička želja jurim i u drugim bojama) ali koliko vidim nema ih kod nas u prodaji.Posebno me interesuje da mi neko kaže kako su proizvođači poređani po kvalitetu recimo Dali, Focal, Jamo, JBL, Magnat, Canton, Klipsch i ostali (recimo kako bi se kotirali Jamo S807 ili Canton GLE 490.2) i šta to bre znači da je kutija teška za pokretanje tipa priče kako mi je čovek iz 4audio rekao da moj Denon može da pokrene s807 i 809 ali ne može s628?
 
Posebno me interesuje da mi neko kaže kako su proizvođači poređani po kvalitetu recimo Dali, Focal, Jamo, JBL, Magnat, Canton, Klipsch i ostali (recimo kako bi se kotirali Jamo S807 ili Canton GLE 490.2) ?

To zavisi od serije do serije
 
Možete li da mi objasnite nešto.Čitao sam dosta foruma nije mi baš najjasnije jedni se slažu drugi ne.Naime kada bih kupio nove zvučnike da li je potrebno iste "usvirati"?Koliko sam razumeo imaju neki break in period odnosno period dok se valjda sam zvučnik ne "razradi" kako treba, recimo vešanja.Da li to isto važi i za elektronske delove npr. skretnice (negde sam pročitao na nekom hi fi forumu da je potrebno čak i AV risiver pa i pojačalo "usvirati") i kako to najbolje uraditi?
 
Za usviravanje preporučujem vino... A što se hifija tiče nemoj se nadati da će nakon 100 sati komponente raditi "bolje", šta god to značilo...to što čuješ prvog dana je taj zvuk, možda će ti ponekad zvučati malo drugačije zavisno od raspoloženja i doba dana ali čitava priča je još jedno zgodno opravdanje za uređaje, kao sviraće to bolje kad prođe garancija i kad više ne možeš da ga vratiš prodavcu :)
 
Na mojim studijskim monitorima se nakon 50 sati promenila slika, tj high su postali dosta glatkiji, i izgubio se booming sound.
E sada, na jeftinijim hify uređajima ne znam da li ces primetiti razliku, pogotovu ako su mali drajveri...
Da ima razlike, ima. Na par studijskih monitora potvrdjujem. I u studijskom okruženju, i kući.
Isto važi i za slušalice.

Ako kupuješ zbog tva i filmova, onda nemaš šta mnogo da biraš. Gledaj samo da ti veličina drajvera odgovara sobi, i da možeš da podesavas jačinu suba , posto tu ima najvise problema, pogotovu u filmovima, gde je low end suviše jak , tako da ne čuješ mid freq i govor.



Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
sto je veci drajver veca je razlika.igra i materijal ulogu i to poprilicno.generalno uvek se zaoble visoki i budu mnogo topliji i ugodniji,bas takodje narocito kod vecih bude pod vecom kontrolom.

sto se tice "risivera" tj snagasa,zavisi sta je (digitalac,analog cipovi,lampa) ali generalno je mit,iako analogija moze vremenom brze da reaguje kad je zgusnuta slika ali to su nijanse...
 
Altru svaka čast za vino lepo si me nasmejao:).Sistem je većih dimezija i dosta ozbiljniji od ovoga što sad imam ali bih sačekao dok ne stigne.
 
Ovako.Danas sutra stižu mi Klipsch 2xR-28F podnostojeći i 2xR-14S sateliti.Ponuda je po meni bila više nego korektna za podnostojeće ušteda oko 150 e u odnosu na cene kod nas.Sabvufer nisam razmatrao ( možda Klipsch uklopim sa HK sabvuferom videću kako će da sarađuju) ali u ponudi nije bio centralni R-25C.Ono što me interesuje da li preporučujete ovaj centralni ili neki drugi u tom cenovnom rangu a koji bi se lepo uklopio sa Klipsch-om?
 
Nemam vremena da se sada raspišem kako budem mogao napisaću moja iskustva sa Denon-om i Klipsch zvučnicima.Trenutno se i nešto radi tako da nema šanse da povežem kompletan sistem.Do tad zamolio bih Vas da mi kažete može li da se Denon AVR-X2400H poveže na stereo pojačalo u tom smislu da pojačalo koristim za stereo slušanje muzike a za filmove risiver?Denon ima Zone 2 pre out izlaze ali nisam siguran da su predviđeni baš za to.Drugo ima li smisla uraditi bi-wiring ili bi-amping Klipsch R-28F zvučnika?Objasniću kasnije zašto me ovo interesuje.
 
odakle početi...
 
Ja sam počeo od početka:) ako želiš da se pridružiš znaš gde možeš da me nađeš:).Pozz.
 
Poslednja izmena:
Nemam vremena da se sada raspišem kako budem mogao napisaću moja iskustva sa Denon-om i Klipsch zvučnicima.Trenutno se i nešto radi tako da nema šanse da povežem kompletan sistem.Do tad zamolio bih Vas da mi kažete može li da se Denon AVR-X2400H poveže na stereo pojačalo u tom smislu da pojačalo koristim za stereo slušanje muzike a za filmove risiver?Denon ima Zone 2 pre out izlaze ali nisam siguran da su predviđeni baš za to.Drugo ima li smisla uraditi bi-wiring ili bi-amping Klipsch R-28F zvučnika?Objasniću kasnije zašto me ovo interesuje.

Ако авр нема, а твој нема, пре оут излазе за предње или канале по жељи, нећеш моћи да повежеш авр са стерео појачалом. Постоји могућност скретнице (свич) за саме звучнике, два улаза (из авр и амп) а један излаз (ка звучницима) па преко прекидача мењаш који уређај шаље сигнал. Би амп има смисла, оно друго баш и не.
 
Čitao sam o tim svičevima moždanije loša ideja ako se slažete.Možeš li da me uputiš na neke konkretne modele?U principu ako frontove povežem na pojačalo a ostale zvučnike na avr ako izaberem preko tog prekidača može da preko frontova i pojačala pušta muziku sa avr-a a kada hoću film opet prekidač i rade svi zvučnici i naravno mora i pojačalo da bude upaljeno ili ne?Probaću ponovo bi-amp valjda ću uspeti.
 
....i naravno mora i pojačalo da bude upaljeno ili ne?Probaću ponovo bi-amp valjda ću uspeti.
Bez ljutnje, ali iz tvog pisanja se vidi da se veoma malo razumeš u ovo u šta si se upustio. Bojim se da ćeš sebi napraviti neki nepredviđeni trošak....
Naravno ako slušaš samo risiver i prekidačem prebaciš da su ti frontovi priključeni na risiver, da stereo pojačalo ne treba da bude uključeno. Isto je i u obrnutom slučaju.
 
Taman posla ma kakva ljutnja pa i napisao sam da sam totalan laik za ove stvari mada kako je bilo na početku sad nešto i ubodem.toga se i ja plašim ali trenutno što se tiče Valjeva nemam rešenje.Znam da sam postao više dosadan i Vama ovde i ma i meni sam dosadan ali hoću to ŠTO PRE da rešim i da brate sednem da slušam muziku kao čovek.
 
u tom što pre je i problem
 
Izgleda da je tako Kokane.Na prvom mestu sam i pogrešio zato što sam što pre hteo nešto da kupim pa nisam obraćao pažnju na neke stvari i desi se to što se desi.Druga strana medalje izbacim bukvalno nov risiver na oglas po 150 e sniženoj ceni niko ga nije ni pogledao kao da sam izbacio staru babu na oglas:).Ne znam šta ljudi očekuju valjda besplatno ili poklon (za šta će naravno morati da se obrate Deda Mrazu).Zanimljivo izgleda da je Onkyo podešen da pojačava zvuk kao i Denon.Iskustvo korisnika:

"I have had this receiver (Onkyo RZ) for more than a month. So far, the listening experience is excellent. One thing to note is that the receiver produces almost no sound until the dial is up past 40! I have Onkyo receiver from before, but this new model is designed to produce sound differently. From the explanation the seller gave me, the sound is delivered on a "curve" rather than being linear. I had called the seller about the sound and they called back promptly! Explained the technical stuff, but more importantly walked through the steps to have louder sound at lower level on the dial".

Skoro isto kao i na Denonu moj se čuje tek oko 30 znači tako je podešen.
 
pa denki/onkyo je stari konglomerat feudalno jakuzaškog tipa. nije to ništa čudno
 
Денон и Маранц имају истог власника, засебно су Онкио и Пионир са другим власником.
 
jeste vlado na papiru. točno. jedino što bizines u japanu malko drugačije funkcioniše.

mada, ko ih j...sve u kompletu, nek su živi i zdravi i nemoj samo da sede na ladan beton.
 
Ако се погледа унутра Денон и Маранц су скоро исти уређаји, макар исте основе. Исто важи и за Онкио и Пионир. Денон и Онкио немају додирних тачака по питању технологије коју користе или шема на којима су базирани.
 
Upadam na temu na temu ali zanimace nekog.

Ima li neko voljan da se pozabavi ozvucenjem poslovnog prostora, izbor tehnike i usluga. Budzet je skroman ali koliko para toliko muzike.

Moze na PM.
 
Nazad
Vrh Dno