»RSS Benchmark sajt

Strana 7 od 8 PrvaPrva ... 345678 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 91 do 105 od ukupno 120

Tema: Skroman Hifi za uz TV

Moderator Avatar korisnika Falcon
        Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        6.617
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel i7-5930K :: Prolimatech Megahalems rev.B :: Noiseblocker NB-eLoop
        • MoBo: Asus X99-A/USB3.1
        • RAM: 4 x 8GB Kingston Fury DDR4 2667Mhz
        • VGA: Asus ROG STRIX GTX1080Ti
        • MON: Alienware AW2518HF :: Dell U2414H
        • HDD: Samsung SM951 512GB AHCI M.2 :: QNAP TS-669L (12TB)
        • Case: Corsair 600T :: Corsair HX850W
        • SND: Onkyo TX-NR818 :: Jamo C607 + C60CEN + 4x E8SUR :: SVS PB-1000 :: Sennheiser HD-555 :: X-Fi Pltnm
        • LAP: Dell Latitude 5590
        • TV: Samsung LE40B650 :: BenQ W1050@105":: Apple TV 4
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Alienware AW768 :: Logitech G9x :: PS3 :: PS4 Pro
      3. Najverovatnije je zbog razlike u potenciometrima - jedan je linearni, drugi logaritamski.
        Social media gives legions of ldiots the right to speak when they once only spoke at a bar after a glass of wine, without harming the community [...] but now they have the same right to speak as a Nobel Prize winner. It's the invasion of the ldiots. - Umberto Eco

Banned Avatar korisnika -=crusader=-
        Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        1.028
      5. Moja mašina
        • CPU: i5 2500K / Megahalems / Noctua A15
        • MoBo: Sabertooth P67
        • RAM: 8GB Mushkin RL CL9 1866Mhz
        • VGA: Gigabyte GTX1080Ti OC
        • HDD: Samsung 850 EVO 250GB / 7TB WD Red
        • Case: NZXT Phantom / Noctua / Strider Plus 850W
        • SND: Onkyo 646 / Jamo 506 HCS3
        • LAP: HP ProBook 6560b
        • TV: Samsung 50JU6872
        • Ostalo: SS Apex RAW / Razer Naga / Logitech K400
      6. tako je, dB skala je logaritamska...

recimo, povecanje sa 3 dB na 6 dB nije 100% vec 50%, povecanje sa 50 dB na 53 dB je takodje 50% uvecanje u zvucnom pritisku, ne 6%... svakih 3 dB uvecanje zvucnog pritiska je 50%.

https://geoffthegreygeek.com/amplifier-power/

Member Avatar korisnika Astmario
        Na forumu od
        Aug 2007
        Poruka
        677
      8. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 2600 + LC Power CC-120
        • MoBo: MSI B450m Mortar
        • RAM: 2x8Gb Corsair Vengance LPX 3000
        • VGA: 1060 6Gb Gaming-X
        • MON: Dell U2412Mb
        • HDD: Samsung 850 Pro 256Gb + 850 Evo 512Gb
        • Case: Corsair CS750M + BitFenix Phenom M
        • SND: Sound Blaster Z, Jazz J9940, Senheiser HD415
        • LAP: Nexus 7
        • INET: DSL
        • Ostalo: Logitech G402
      9. I onda pojacalo "navijes" na jacinu koju obicno koristis a fino podesavanje vrsis na samom televizoru.

Member
        Na forumu od
        Sep 2008
        Poruka
        189
      11. Moja mašina
      12. Ok razumem ja to sve ali totalno mi je nelogično i sa jedne strane nenormalno od strane proizvođača da tako podesi risiver.Juče sam pričao sa drugom i on ima neki Denon isto i kod njega kaže do 40-50% se skoro ne čuje ništa a posle trese štokove od vrata.Može li to da se podesi da pojačava od 1 (keca) linearno mislim prosto rečeno da kako okrećem točkić pojačava se srazmerno i zvuk ili to kod Denona ne može?U tom slučaju bio bih strašno razočaran mislim evo ovde Soni držim na 3-5 za neko normalno slušanje.I još jedna molba.Ma tačno sam znao.HK 16 najverovatnije idu na prodaju.To nije ono što sam ja hteo mada sam izuzetno zadovoljan ali znate onaj osećaj kada Vam nešto ono malo fali.Možda bih najsrećniji bio sa 2 podnostojeća, centralnim i vuferom ako bude uopšte potreban.Potrudiću se da budem što precizniji i hoću da ovu priču sa muzičkim komponentama konačno završim.Potreban mi je Vaš savet za ili navedenu kombinaciju (2 podnostojeća, centralni i eventualno vufer) ili 5.0, 5.1 sistem zvučnika (tipa Jamo 807).Budžet 85000-90000 (ne želim više da dajem da bolje razumete Denon sam od juna upalio možda 10-15 puta zbog obaveza ne stižem), muzika koja se sluša rok, hard rok, tehno (hard kor), povremeno strani dens (90.), hip-hop, kada stigne ekipa može i nešto naše narodno (naravno bez onih silikonuša i kojekakvih em sija samo prava naša muzika) i naravno za filmove.Audiofilska muzika me ne interesuje.Zvučnici podnostojeći 4-8 oma, do 150 w (sinusa!), OBAVEZAN bas-refleks napred zbog blizine zida, čist vokal i jak bas, lakši za pokretanje.Kutije koje su meni interesantne su Jamo, JBL, Mision, Canton, Cerwin Vega naravno Vaši predlozi su dobrodošli.Domaće prodavnice mada ovaj put nosim i moj risiver na probu ali postoji mogućnost nabavke i iz inostranstva (Polk Audio i ostali kojih nema kod nas u nabavci).Mogu i neki polovni novije generacije mada preferiram novo.
        Menjao Alexva : 12.08.2018. u 23:57

Member
        Na forumu od
        Sep 2008
        Poruka
        189
      14. Moja mašina
      15. Zaboravio sam i na Dali verovatno 5-ice 7-mice su malo skuplje ne bih se uklopio.Da li mogu negde da se poslusaju ovi zvucnici?Mislim da ih je Kokan preporucio.

Member
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        345
        Tipične početničke greške u koracima. Prvo si kupio AV risiver sa kompletom 5.1 zvučnika, a sada vidiš da ti to ne odgovara.
        Trebalo je da prema veličini sobe, vrsti muzike koju uglavnom slušaš, prvo nabaviš zvučnike pa onda da tražiš odgovarajuće pojačalo za njih.
        Ali sad je šta je tu je, probaj da upariš što bolje nove frontove sa sadašnjim risiverom. Tuđe preporuke su od slabe koristi jer svako drugačije čuje i poima šta je to što mu odgovara, a i svaka soba je drugačija, što ć e reći da isti zvučnici i isto pojačalo neće zvučati isto u različitim prostorima.
        Pa srećna ti potraga.

Member
        Na forumu od
        Jan 2006
        Poruka
        1.365
      18. Moja mašina
        • CPU: INTEL i5-2500K,4,4 GHZ@COOLER MASTER HYPER 212 PLUS
        • MoBo: ASUS P8P67 B3 REV 3.1
        • RAM: EXCELERAM ERS303B BLACK SARK 2X4 GB DDR3 1600MHZ,CL9
        • VGA: ASUS ROG STRIX-GTX1060-O6G-GAMING
        • MON: LG IPS277L-BN
        • HDD: SSD KINGSTON 120GB HYPERX 3K,WD 2X2TB GREEN STORAGE ,TOSHIBA PARTNER 1TB
        • OPT: SAMSUNG DVD RW S203B
        • Case: COOLER MASTER 690 II ADVANCED,CHIEFTEC CFT 650W
        • SND: JAMO D430,JBL ES25C,JBL ES20,JBL ES250PW SUB
        • TV: LCD UHD SONY BRAVIA KDL55X8509C
        • Ostalo: AVR MARANTZ SR7009, BENQ W1070+ PROJEKTOR,SONY BDP-S6200,LOGITECH K360,LOGITECH M705,LG V20 DUAL TIT
      19. Citat Citiram korisnika: Alexva Pogledaj poruku
        Ok razumem ja to sve ali totalno mi je nelogično i sa jedne strane nenormalno od strane proizvođača da tako podesi risiver.Juče sam pričao sa drugom i on ima neki Denon isto i kod njega kaže do 40-50% se skoro ne čuje ništa a posle trese štokove od vrata.Može li to da se podesi da pojačava od 1 (keca) linearno mislim prosto rečeno da kako okrećem točkić pojačava se srazmerno i zvuk ili to kod Denona ne može?U tom slučaju bio bih strašno razočaran mislim evo ovde Soni držim na 3-5 za neko normalno slušanje.I još jedna molba.Ma tačno sam znao.HK 16 najverovatnije idu na prodaju.To nije ono što sam ja hteo mada sam izuzetno zadovoljan ali znate onaj osećaj kada Vam nešto ono malo fali.Možda bih najsrećniji bio sa 2 podnostojeća, centralnim i vuferom ako bude uopšte potreban.Potrudiću se da budem što precizniji i hoću da ovu priču sa muzičkim komponentama konačno završim.Potreban mi je Vaš savet za ili navedenu kombinaciju (2 podnostojeća, centralni i eventualno vufer) ili 5.0, 5.1 sistem zvučnika (tipa Jamo 807).Budžet 85000-90000 (ne želim više da dajem da bolje razumete Denon sam od juna upalio možda 10-15 puta zbog obaveza ne stižem), muzika koja se sluša rok, hard rok, tehno (hard kor), povremeno strani dens (90.), hip-hop, kada stigne ekipa može i nešto naše narodno (naravno bez onih silikonuša i kojekakvih em sija samo prava naša muzika) i naravno za filmove.Audiofilska muzika me ne interesuje.Zvučnici podnostojeći 4-8 oma, do 150 w (sinusa!), OBAVEZAN bas-refleks napred zbog blizine zida, čist vokal i jak bas, lakši za pokretanje.Kutije koje su meni interesantne su Jamo, JBL, Mision, Canton, Cerwin Vega naravno Vaši predlozi su dobrodošli.Domaće prodavnice mada ovaj put nosim i moj risiver na probu ali postoji mogućnost nabavke i iz inostranstva (Polk Audio i ostali kojih nema kod nas u nabavci).Mogu i neki polovni novije generacije mada preferiram novo.
        Moj brat ima klipsch sinergy f30 i onkyo avr tx-nr809.I ova kombinacija dosta dobro zvuci.Zvucnici su osetljivi 97 dcb i bas refleks im je napred tako da kutije mogu ici do zida.Ima i sub jbl e150.Slusao kod njega i dosta dobro zvuci.I centralni i suraund su mu neki klipsch.
        Pa mozes i njih uzeti u obzir da negde poslusas i cujes kako zvuci.

Member
        Na forumu od
        Sep 2008
        Poruka
        189
      21. Moja mašina
      22. Iskreno ti sinergy f30 em izuzetno lepo zvuče em lepo izgledaju (mada ne volim crnu boju i izbegavam je to je jedna muzička želja jurim i u drugim bojama) ali koliko vidim nema ih kod nas u prodaji.Posebno me interesuje da mi neko kaže kako su proizvođači poređani po kvalitetu recimo Dali, Focal, Jamo, JBL, Magnat, Canton, Klipsch i ostali (recimo kako bi se kotirali Jamo S807 ili Canton GLE 490.2) i šta to bre znači da je kutija teška za pokretanje tipa priče kako mi je čovek iz 4audio rekao da moj Denon može da pokrene s807 i 809 ali ne može s628?

Member Avatar korisnika vladat1
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        4.521
      24. Moja mašina
        • CPU: I5 6500
        • MoBo: MSI B150M MORTAR
        • RAM: Kingston DDR4 16GB
        • VGA: MSI RX 580 Armor 4 Gb OC
        • MON: ASUS LED 23" VX239H
        • HDD: Samsung F4 2TB, SSD Kingston 128 GB
        • OPT: HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H58N
        • Case: Cooler Master - HAF 912
        • SND: SMSL 8a + AR 98LS + A 8650
        • LAP: Toshiba Satellite® C650
        • TV: LG W2243
        • INET: DSL
      25. Citat Citiram korisnika: Alexva Pogledaj poruku
        Posebno me interesuje da mi neko kaže kako su proizvođači poređani po kvalitetu recimo Dali, Focal, Jamo, JBL, Magnat, Canton, Klipsch i ostali (recimo kako bi se kotirali Jamo S807 ili Canton GLE 490.2) ?
        To zavisi od serije do serije
        Goli Otok .... Kako to nudistički zvuči ...
        Pobeda je čista kao suza jer mrtva usta ne govore.

Member
        Na forumu od
        Sep 2008
        Poruka
        189
      27. Moja mašina
      28. Možete li da mi objasnite nešto.Čitao sam dosta foruma nije mi baš najjasnije jedni se slažu drugi ne.Naime kada bih kupio nove zvučnike da li je potrebno iste "usvirati"?Koliko sam razumeo imaju neki break in period odnosno period dok se valjda sam zvučnik ne "razradi" kako treba, recimo vešanja.Da li to isto važi i za elektronske delove npr. skretnice (negde sam pročitao na nekom hi fi forumu da je potrebno čak i AV risiver pa i pojačalo "usvirati") i kako to najbolje uraditi?

Member
        Na forumu od
        Dec 2013
        Poruka
        2.946
        Za usviravanje preporučujem vino... A što se hifija tiče nemoj se nadati da će nakon 100 sati komponente raditi "bolje", šta god to značilo...to što čuješ prvog dana je taj zvuk, možda će ti ponekad zvučati malo drugačije zavisno od raspoloženja i doba dana ali čitava priča je još jedno zgodno opravdanje za uređaje, kao sviraće to bolje kad prođe garancija i kad više ne možeš da ga vratiš prodavcu

Member
        Na forumu od
        Nov 2014
        Poruka
        524
        Na mojim studijskim monitorima se nakon 50 sati promenila slika, tj high su postali dosta glatkiji, i izgubio se booming sound.
        E sada, na jeftinijim hify uređajima ne znam da li ces primetiti razliku, pogotovu ako su mali drajveri...
        Da ima razlike, ima. Na par studijskih monitora potvrdjujem. I u studijskom okruženju, i kući.
        Isto važi i za slušalice.

Ako kupuješ zbog tva i filmova, onda nemaš šta mnogo da biraš. Gledaj samo da ti veličina drajvera odgovara sobi, i da možeš da podesavas jačinu suba , posto tu ima najvise problema, pogotovu u filmovima, gde je low end suviše jak , tako da ne čuješ mid freq i govor.

Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2018
        Poruka
        882
        sto je veci drajver veca je razlika.igra i materijal ulogu i to poprilicno.generalno uvek se zaoble visoki i budu mnogo topliji i ugodniji,bas takodje narocito kod vecih bude pod vecom kontrolom.

sto se tice "risivera" tj snagasa,zavisi sta je (digitalac,analog cipovi,lampa) ali generalno je mit,iako analogija moze vremenom brze da reaguje kad je zgusnuta slika ali to su nijanse...

Member
        Na forumu od
        Sep 2008
        Poruka
        189
      33. Moja mašina
      34. Altru svaka čast za vino lepo si me nasmejao.Sistem je većih dimezija i dosta ozbiljniji od ovoga što sad imam ali bih sačekao dok ne stigne.

Member
        Na forumu od
        Sep 2008
        Poruka
        189
      36. Moja mašina
      37. Ovako.Danas sutra stižu mi Klipsch 2xR-28F podnostojeći i 2xR-14S sateliti.Ponuda je po meni bila više nego korektna za podnostojeće ušteda oko 150 e u odnosu na cene kod nas.Sabvufer nisam razmatrao ( možda Klipsch uklopim sa HK sabvuferom videću kako će da sarađuju) ali u ponudi nije bio centralni R-25C.Ono što me interesuje da li preporučujete ovaj centralni ili neki drugi u tom cenovnom rangu a koji bi se lepo uklopio sa Klipsch-om?

Strana 7 od 8 PrvaPrva ... 345678 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •