»RSS Benchmark sajt

Strana 5 od 8 PrvaPrva 12345678 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 61 do 75 od ukupno 120

Tema: Skroman Hifi za uz TV

Member
        Na forumu od
        Sep 2008
        Poruka
        189
      2. Moja mašina
      3. Lepo je videti da ste se raspisali.Na osnovu Vaših saveta a i u razgovoru sa čovekom iz gore navedene radnje ( ne znam da li smem da ga imenujem kao i radnju zbog pravila ali mogu da kažem da je usluga vrhunska kao i saveti ljudi ne jure samo novac nego stvarno hoće da pomognu) uzeo sam Denon 2400H i mislim da je to dovoljno.Prvi utisak za risiver je da je dosta težak nisam očekivao.Od zvučnika sam uzeo preporučeni HK 16 BQ.Sve izašlo oko 870 e.Zašto ovi zvučnici?Pobali smo one Wharfedale zvučnike zvuk mutan nigde basa ma užas.Zatim zakačimo Q ACCOUSTIC 2050i i naravno dramatična razlika.Super zvuk vokali čisti ali nigde basa.Isto tako i sa nekim manjih Q ACCOUSTIC mislim da su 3020.Na moje pitanje ima li neke zvučnike gde se bre čuje bas kako treba kaže može da se dokupi vufer što mi naravno nije bilo na kraj pameti.Uglavnom tada sam prelomio i rešio sa za sada uzmem HK a posle ako bude potrebe uzmem neke ozbiljnije zvučnike (slučajno sam naleteo na njih i svidele su mi se Cerwin vega ve 15 kutije imaju super bas ali ne znam gde su one pozicionirane po kvalitetu).Risiver sam uzeo u utorak još nisam stigao da ga povežem danas krenuo da povezujem i naravno zafali mi kabl hmdi duži od 2 metra tako da ću pokušati to sve sutra da pustim u rad pa da vidim gde sam.Još jednom hvala svima na savetima!
        Menjao Alexva : 13.07.2018. u 13:52

Member
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        345
        Citat Citiram korisnika: Alexva Pogledaj poruku
        ....Zatim zakačimo Q ACCOUSTIC 2050i i naravno dramatična razlika.Super zvuk vokali čisti ali nigde basa.....
        Ovo mi je baš čudno, da li si proverio kako je risiver bio podešen, možda frontovi nisu bili namešteni na full opseg, nego na small (kada se upotrebljava sub).

Member
        Na forumu od
        Sep 2008
        Poruka
        189
      6. Moja mašina
      7. Ne razumem se toliko da bih proveravao veruj mi da ne znam ni sta su frontovi ni ful opseg.Znam samo kako meni odredjene stvari zvuce i kako bi trebalo da zvuce nikada nisam savladao note ali sam sluh imao savrsen stvar sam mogao da skinem u trenutku kada je cujem.Na zalost to sam zapostavio tako da je mozda malo kasno za to sad.Muziku je pustao sa nekog stereo Maranca koliko sam primetio cak sam ga i zamolio da pojaca bas (ima tockic ) ali je rekao da se to ne radi vec da ako ti zvucnici ne legnu ovako kako je podeseno onda ti ni podesavanja a ni jaci bas nece pomoci.Njegove reci.Zato sam i odustao od daljeg slusanja.Pa bre one moje Atlanta kutije imaju bas razbija.

Member
        Na forumu od
        Sep 2008
        Poruka
        189
      9. Moja mašina
      10. I jedno pitanje za Denon.Da li treba kada se upali da onako kao cvakne 2-3 puta?Razumem kada se upali jednom valjda nesto oko zastite ali sta je onda ostalo?

Member Avatar korisnika lepi kokan
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        4.776
      12. Moja mašina
        • CPU: i5 2500k + LC cc-120 p/p
        • MoBo: GB z77
        • RAM: 10gb ddr3/1600
        • VGA: RX 570
        • MON: Benq 2411 (TN)
        • HDD: SM2263xt nvme + smsng F3
        • OPT: optiarc ad5260s
        • Case: LC 8650 Ozeanos + Revoltec Sixty1 + Inform Guard 600A Stby
        • SND: EMU20K1 / Altec 621 + Microlab B73 , M890 + Takstar HI 2050
        • TV: LG 47LV4500 (IPS)
        • INET: DSL
        • Ostalo: canon mp270 и Лоџитек даљинaц што баца кроз зид :zgran:
      13. releji. normalna stvar. uzeo si najbolje što si mogao za pomenut novac. u zdravlju da te služi.
        Аласка је срце Русије !

Member
        Na forumu od
        Sep 2008
        Poruka
        189
      15. Moja mašina
      16. Hvala Kokane a posebno za to u zdravlju da te služi!Živ bio!Ako može još jedna mala pomoć bilo bi super.Naime imam android boks koji je hdmi kablom povezan na TV, D3 risiver koji je takođe na isti način povezan na TV i Denon i TV koji su povezani hdmi kablom (na TV-u onaj koji nosi oznakuj ARC).Internet radio na Denonu imam i sliku na TV-u, AM/FM isto zvuk i slika, ali ne dobijam sliku (program) kada na TV-u izaberem hdmi gde mi je povezan Denon (ARC) već samo stoji ispisan njegov logo verovatno sam negde pogrešio u povezivanju.Mislim da na predhodnoj strani imate slike konektora na TV-u (LG 42LM660S), android boksu (Gembird K1 Plus) i na D3 risiveru.Kako je po Vama to najbolje povezati i da li postoji mogućnost recimo kada hoću sve da mi ide preko Denona a u suprotnom da ide preko TV-a?Probao sam HK zvučnici sviraju za sve pare zvuk čist, bogat, bas trese sobu.

Member Avatar korisnika lepi kokan
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        4.776
      18. Moja mašina
        • CPU: i5 2500k + LC cc-120 p/p
        • MoBo: GB z77
        • RAM: 10gb ddr3/1600
        • VGA: RX 570
        • MON: Benq 2411 (TN)
        • HDD: SM2263xt nvme + smsng F3
        • OPT: optiarc ad5260s
        • Case: LC 8650 Ozeanos + Revoltec Sixty1 + Inform Guard 600A Stby
        • SND: EMU20K1 / Altec 621 + Microlab B73 , M890 + Takstar HI 2050
        • TV: LG 47LV4500 (IPS)
        • Ostalo: canon mp270 и Лоџитек даљинaц што баца кроз зид :zgran:
      19. arc je audio return channel.

služi da televizor takođe šalje zvuk PREMA risiveru, pored toga što prima zvuk iz risivera.
        (kao da imaš optički spdif-out, samo što kroz ARC idu i lossless formati većeg bitrejta i protoka)
        ponekad to može da napravi probleme, pa da recimo preko ARC do risivera dođe stereo umesto 5.1 zvuk, i tako dalje.

sve spoljne uređaje uljuči u denona - android, d3, konzolu ... itd
        ako ti ARC funkcija ne treba (puštanje zvuka sa televizora, ne sa android boxa, d3 i ulaznih komponenti) - možeš TV da povežeš i preko drugog izlaza na denonu označenog sa MONITOR 2
        odmah pored ARC hdmi-outa na risiveru.
        Аласка је срце Русије !

Member Avatar korisnika vladat1
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        4.521
      21. Moja mašina
        • CPU: I5 6500
        • MoBo: MSI B150M MORTAR
        • RAM: Kingston DDR4 16GB
        • VGA: MSI RX 580 Armor 4 Gb OC
        • MON: ASUS LED 23" VX239H
        • HDD: Samsung F4 2TB, SSD Kingston 128 GB
        • OPT: HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H58N
        • Case: Cooler Master - HAF 912
        • SND: SMSL 8a + AR 98LS + A 8650
        • LAP: Toshiba Satellite® C650
        • TV: LG W2243
      22. Slušao sam danas kod druga Pioneer HPM 60 (150-200€) i neku Yamaha AX, nisam siguran za model (80€). Odlično je zvučalo. Izvor je neka Asusova jeftinija zvučna. Ovo je ujedno i moj predlog za neki skrominiji setup.

Sada gledam na KP cene , a ovo su bile cene pre par meseci kada je on uzimao. Zvučnici bili u super stanju, dao mu je lik iz KG za 150€ i spustio mu cenu za pojačalo.
        Menjao vladat1 : 15.07.2018. u 22:57
        Goli Otok .... Kako to nudistički zvuči ...
        Pobeda je čista kao suza jer mrtva usta ne govore.

Banned Avatar korisnika -=crusader=-
        Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        1.028
      24. Moja mašina
        • CPU: i5 2500K / Megahalems / Noctua A15
        • MoBo: Sabertooth P67
        • RAM: 8GB Mushkin RL CL9 1866Mhz
        • VGA: Gigabyte GTX1080Ti OC
        • HDD: Samsung 850 EVO 250GB / 7TB WD Red
        • Case: NZXT Phantom / Noctua / Strider Plus 850W
        • SND: Onkyo 646 / Jamo 506 HCS3
        • LAP: HP ProBook 6560b
        • TV: Samsung 50JU6872
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: SS Apex RAW / Razer Naga / Logitech K400
      25. Citat Citiram korisnika: Alexva Pogledaj poruku
        Ne razumem se toliko da bih proveravao veruj mi da ne znam ni sta su frontovi ni ful opseg.Znam samo kako meni odredjene stvari zvuce i kako bi trebalo da zvuce nikada nisam savladao note ali sam sluh imao savrsen stvar sam mogao da skinem u trenutku kada je cujem.Na zalost to sam zapostavio tako da je mozda malo kasno za to sad.Muziku je pustao sa nekog stereo Maranca koliko sam primetio cak sam ga i zamolio da pojaca bas (ima tockic ) ali je rekao da se to ne radi vec da ako ti zvucnici ne legnu ovako kako je podeseno onda ti ni podesavanja a ni jaci bas nece pomoci.Njegove reci.Zato sam i odustao od daljeg slusanja.Pa bre one moje Atlanta kutije imaju bas razbija.
        ne mozes testirati sistem samo na defaultu, naravno da mora sve da se tweakuje i podesi kako treba (ili kako ti volis) da bi dobio objektivan rezultat...

sad vec bivsi Z5500 na defaultu u nekoj AC97 integrusi zvuci realno krsh krsheva, na krstenoj karti, uz fina podesavanja Z5500 moze jako respektabilno da zvuci... otp tako i sve ostalo...

Moderator Avatar korisnika jaksa
        Na forumu od
        Jun 2002
        Poruka
        5.688
      27. Moja mašina
        • CPU: P4 N.wood 3.0 Ghz
        • MoBo: Asus P4C800E-DeLuxe
        • RAM: 2x512MB
        • VGA: Radeon 9800 pro 17" Acer tft
        • HDD: WD Raptor 74GB Maxtor 160 GB
        • OPT: Nec 3500AG Pioner 107D
        • Case: Chieftec BIg Tower/Chieftec 420W
        • SND: SB Audigy 1
      28. Citat Citiram korisnika: vladat1 Pogledaj poruku
        Slušao sam danas kod druga Pioneer HPM 60 (150-200€) i neku Yamaha AX, nisam siguran za model (80€). Odlično je zvučalo. Izvor je neka Asusova jeftinija zvučna. Ovo je ujedno i moj predlog za neki skrominiji setup.

Sada gledam na KP cene , a ovo su bile cene pre par meseci kada je on uzimao. Zvučnici bili u super stanju, dao mu je lik iz KG za 150€ i spustio mu cenu za pojačalo.
        To liči na ono što ja imam s tim da bih ja tu menjao tu jeftiniju zvučnu za neku pristojniju ili dac.
        Fear no evil

Member Avatar korisnika vladat1
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        4.521
      30. Moja mašina
        • CPU: I5 6500
        • MoBo: MSI B150M MORTAR
        • RAM: Kingston DDR4 16GB
        • VGA: MSI RX 580 Armor 4 Gb OC
        • MON: ASUS LED 23" VX239H
        • HDD: Samsung F4 2TB, SSD Kingston 128 GB
        • OPT: HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H58N
        • Case: Cooler Master - HAF 912
        • SND: SMSL 8a + AR 98LS + A 8650
        • LAP: Toshiba Satellite® C650
        • TV: LG W2243
      31. Citat Citiram korisnika: jaksa Pogledaj poruku
        To liči na ono što ja imam s tim da bih ja tu menjao tu jeftiniju zvučnu za neku pristojniju ili dac.
        Šta misliš, da li bi dobio nešto ako bi u sistem ubacio predpojačalo ? Koje kablove koristiš ?
        Goli Otok .... Kako to nudistički zvuči ...
        Pobeda je čista kao suza jer mrtva usta ne govore.

Member
        Na forumu od
        Sep 2008
        Poruka
        189
      33. Moja mašina
      34. Cilj mi i jeste da i zvuk sa TV-a puštam preko risivera između ostalog ali nije mi jasno povezivao sam i preko ARC-a i na monitor 2 uključio sam i na TV-u opciju ARC ali nema zvuka preko risivera na zvučnicima.Na FM-u imam zvuk ali neki 2.0 ili 2.1 znači dva fronta i sabvufer ni reči od 5.1.

Member
        Na forumu od
        Dec 2013
        Poruka
        2.946
        Citat Citiram korisnika: vladat1 Pogledaj poruku
        Šta misliš, da li bi dobio nešto ako bi u sistem ubacio predpojačalo ? Koje kablove koristiš ?
        pretpojačalo na integralno pojačalo...? pojačalo snage + preamp je druga vrsta priče...

Member
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        345
        Citat Citiram korisnika: Alexva Pogledaj poruku
        ....Na FM-u imam zvuk ali neki 2.0 ili 2.1 znači dva fronta i sabvufer ni reči od 5.1.
        FM i ne može da ti da 5.1 signal kad ga ni nema (samo je stereo ili čak i mono), možda postoji neka opcija u podešavanjima risivera da on konvertuje stereo signal u 5.1 (proveri u manualu).

Banned Avatar korisnika -=crusader=-
        Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        1.028
      38. Moja mašina
        • CPU: i5 2500K / Megahalems / Noctua A15
        • MoBo: Sabertooth P67
        • RAM: 8GB Mushkin RL CL9 1866Mhz
        • VGA: Gigabyte GTX1080Ti OC
        • HDD: Samsung 850 EVO 250GB / 7TB WD Red
        • Case: NZXT Phantom / Noctua / Strider Plus 850W
        • SND: Onkyo 646 / Jamo 506 HCS3
        • LAP: HP ProBook 6560b
        • TV: Samsung 50JU6872
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: SS Apex RAW / Razer Naga / Logitech K400
      39. ma covek koristi stvari na defaultu, ako default nije ono sto je on zamislio u glavi onda "to nije to"

naravno da za FM moras da podesis upscale ako hoces 5.1, samo true multichannel sa kompa daje 5.1 (a i to ako se pusti signal koji ima sve kanale) ili neki digitalni encode format (dolby/dts)...

ako podesis komp da daje 5.1 izlaz i pustis winamp koji ce samo aktivirati 2 od tih 5 kanala opet dobijas 2.0 zvuk, ako pustis igricu koja ima 5.1 zapis dobices 5.1...

Strana 5 od 8 PrvaPrva 12345678 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •