Šta je novo?

Skroman Hifi za uz TV

Lepo je videti da ste se raspisali:).Na osnovu Vaših saveta a i u razgovoru sa čovekom iz gore navedene radnje ( ne znam da li smem da ga imenujem kao i radnju zbog pravila ali mogu da kažem da je usluga vrhunska kao i saveti ljudi ne jure samo novac nego stvarno hoće da pomognu) uzeo sam Denon 2400H i mislim da je to dovoljno.Prvi utisak za risiver je da je dosta težak nisam očekivao_Od zvučnika sam uzeo preporučeni HK 16 BQ.Sve izašlo oko 870 e.Zašto ovi zvučnici?Pobali smo one Wharfedale zvučnike zvuk mutan nigde basa ma užas.Zatim zakačimo Q ACCOUSTIC 2050i i naravno dramatična razlika.Super zvuk vokali čisti ali nigde basa.Isto tako i sa nekim manjih Q ACCOUSTIC mislim da su 3020.Na moje pitanje ima li neke zvučnike gde se bre čuje bas kako treba kaže može da se dokupi vufer što mi naravno nije bilo na kraj pameti.Uglavnom tada sam prelomio i rešio sa za sada uzmem HK a posle ako bude potrebe uzmem neke ozbiljnije zvučnike (slučajno sam naleteo na njih i svidele su mi se Cerwin vega ve 15 kutije imaju super bas ali ne znam gde su one pozicionirane po kvalitetu).Risiver sam uzeo u utorak još nisam stigao da ga povežem danas krenuo da povezujem i naravno zafali mi kabl hmdi duži od 2 metra:) tako da ću pokušati to sve sutra da pustim u rad pa da vidim gde sam.Još jednom hvala svima na savetima!
 
Poslednja izmena:
....Zatim zakačimo Q ACCOUSTIC 2050i i naravno dramatična razlika.Super zvuk vokali čisti ali nigde basa.....
Ovo mi je baš čudno, da li si proverio kako je risiver bio podešen, možda frontovi nisu bili namešteni na full opseg, nego na small (kada se upotrebljava sub).
 
Ne razumem se toliko da bih proveravao veruj mi da ne znam ni sta su frontovi ni ful opseg:).Znam samo kako meni odredjene stvari zvuce i kako bi trebalo da zvuce nikada nisam savladao note ali sam sluh imao savrsen stvar sam mogao da skinem u trenutku kada je cujem.Na zalost to sam zapostavio tako da je mozda malo kasno za to sad.Muziku je pustao sa nekog stereo Maranca koliko sam primetio cak sam ga i zamolio da pojaca bas (ima tockic ;)) ali je rekao da se to ne radi vec da ako ti zvucnici ne legnu ovako kako je podeseno onda ti ni podesavanja a ni jaci bas nece pomoci.Njegove reci.Zato sam i odustao od daljeg slusanja.Pa bre one moje Atlanta kutije imaju bas razbija.
 
I jedno pitanje za Denon.Da li treba kada se upali da onako kao cvakne 2-3 puta?Razumem kada se upali jednom valjda nesto oko zastite ali sta je onda ostalo?
 
releji. normalna stvar. uzeo si najbolje što si mogao za pomenut novac. u zdravlju da te služi.
 
Hvala Kokane a posebno za to u zdravlju da te služi!Živ bio!Ako može još jedna mala pomoć bilo bi super.Naime imam android boks koji je hdmi kablom povezan na TV, D3 risiver koji je takođe na isti način povezan na TV i Denon i TV koji su povezani hdmi kablom (na TV-u onaj koji nosi oznakuj ARC).Internet radio na Denonu imam i sliku na TV-u, AM/FM isto zvuk i slika, ali ne dobijam sliku (program) kada na TV-u izaberem hdmi gde mi je povezan Denon (ARC) već samo stoji ispisan njegov logo verovatno sam negde pogrešio u povezivanju.Mislim da na predhodnoj strani imate slike konektora na TV-u (LG 42LM660S), android boksu (Gembird K1 Plus) i na D3 risiveru.Kako je po Vama to najbolje povezati i da li postoji mogućnost recimo kada hoću sve da mi ide preko Denona a u suprotnom da ide preko TV-a?Probao sam HK zvučnici sviraju za sve pare zvuk čist, bogat, bas trese sobu:).
 
arc je audio return channel.

služi da televizor takođe šalje zvuk PREMA risiveru, pored toga što prima zvuk iz risivera.
(kao da imaš optički spdif-out, samo što kroz ARC idu i lossless formati većeg bitrejta i protoka)
ponekad to može da napravi probleme, pa da recimo preko ARC do risivera dođe stereo umesto 5.1 zvuk, i tako dalje.

sve spoljne uređaje uljuči u denona - android, d3, konzolu ... itd
ako ti ARC funkcija ne treba (puštanje zvuka sa televizora, ne sa android boxa, d3 i ulaznih komponenti) - možeš TV da povežeš i preko drugog izlaza na denonu označenog sa MONITOR 2
odmah pored ARC hdmi-outa na risiveru.
 
Slušao sam danas kod druga Pioneer HPM 60 (150-200€) i neku Yamaha AX, nisam siguran za model (80€). Odlično je zvučalo. Izvor je neka Asusova jeftinija zvučna. Ovo je ujedno i moj predlog za neki skrominiji setup.

Sada gledam na KP cene :), a ovo su bile cene pre par meseci kada je on uzimao. Zvučnici bili u super stanju, dao mu je lik iz KG za 150€ i spustio mu cenu za pojačalo.
 
Poslednja izmena:
Ne razumem se toliko da bih proveravao veruj mi da ne znam ni sta su frontovi ni ful opseg:).Znam samo kako meni odredjene stvari zvuce i kako bi trebalo da zvuce nikada nisam savladao note ali sam sluh imao savrsen stvar sam mogao da skinem u trenutku kada je cujem.Na zalost to sam zapostavio tako da je mozda malo kasno za to sad.Muziku je pustao sa nekog stereo Maranca koliko sam primetio cak sam ga i zamolio da pojaca bas (ima tockic ;)) ali je rekao da se to ne radi vec da ako ti zvucnici ne legnu ovako kako je podeseno onda ti ni podesavanja a ni jaci bas nece pomoci.Njegove reci.Zato sam i odustao od daljeg slusanja.Pa bre one moje Atlanta kutije imaju bas razbija.

ne mozes testirati sistem samo na defaultu, naravno da mora sve da se tweakuje i podesi kako treba (ili kako ti volis) da bi dobio objektivan rezultat...

sad vec bivsi Z5500 na defaultu u nekoj AC97 integrusi zvuci realno krsh krsheva, na krstenoj karti, uz fina podesavanja Z5500 moze jako respektabilno da zvuci... otp tako i sve ostalo...
 
Slušao sam danas kod druga Pioneer HPM 60 (150-200€) i neku Yamaha AX, nisam siguran za model (80€). Odlično je zvučalo. Izvor je neka Asusova jeftinija zvučna. Ovo je ujedno i moj predlog za neki skrominiji setup.

Sada gledam na KP cene :), a ovo su bile cene pre par meseci kada je on uzimao. Zvučnici bili u super stanju, dao mu je lik iz KG za 150€ i spustio mu cenu za pojačalo.

To liči na ono što ja imam s tim da bih ja tu menjao tu jeftiniju zvučnu za neku pristojniju ili dac.
 
To liči na ono što ja imam s tim da bih ja tu menjao tu jeftiniju zvučnu za neku pristojniju ili dac.

Šta misliš, da li bi dobio nešto ako bi u sistem ubacio predpojačalo ? Koje kablove koristiš ?
 
Cilj mi i jeste da i zvuk sa TV-a puštam preko risivera između ostalog ali nije mi jasno povezivao sam i preko ARC-a i na monitor 2 uključio sam i na TV-u opciju ARC ali nema zvuka preko risivera na zvučnicima.Na FM-u imam zvuk ali neki 2.0 ili 2.1 znači dva fronta i sabvufer ni reči od 5.1.
 
....Na FM-u imam zvuk ali neki 2.0 ili 2.1 znači dva fronta i sabvufer ni reči od 5.1.
FM i ne može da ti da 5.1 signal kad ga ni nema (samo je stereo ili čak i mono), možda postoji neka opcija u podešavanjima risivera da on konvertuje stereo signal u 5.1 (proveri u manualu).
 
ma covek koristi stvari na defaultu, ako default nije ono sto je on zamislio u glavi onda "to nije to" :D

naravno da za FM moras da podesis upscale ako hoces 5.1, samo true multichannel sa kompa daje 5.1 (a i to ako se pusti signal koji ima sve kanale) ili neki digitalni encode format (dolby/dts)...

ako podesis komp da daje 5.1 izlaz i pustis winamp koji ce samo aktivirati 2 od tih 5 kanala opet dobijas 2.0 zvuk, ako pustis igricu koja ima 5.1 zapis dobices 5.1...
 
Šta misliš, da li bi dobio nešto ako bi u sistem ubacio predpojačalo ? Koje kablove koristiš ?

Iskreno, ne znam. Čuo sam razliku izmedju DAC i ne-dac, i primetna je. Kablovi za zvučnike su neki najobičniji, možda 2 ili 3mm u prečniku. Ostali su oni naj naj običniji koji idu uz komponente.
 
ma covek koristi stvari na defaultu, ako default nije ono sto je on zamislio u glavi onda "to nije to" :D...
Pa ako je već kupio AV risiver, onda mora da se potrudi i da detaljno pročita uputstvo za upotrebu i kako se šta podešava i povezuje, a ne samo da ga uključi u struju i šta izađe iz njega to je ono što mu se ne sviđa....:whip:
 
apsolutno.
a ne da zapitkuje ljude koji će da nagađaju i da se nada da će neko čarobnim štapićem da mu namesti sva podešavanja, sa dva klika daljincem.
 
Nije baš 2 ali je bilo oko 3-4 klika.Zvuk na FM-u 5.1.Hvala.Pročitaću uputstvo kada stignem.
 
7 dana?!Ajme mene pa nisi fino štelovao motor na MIG-u:).Stvar se zove All zone stereo ne znam da li ima veze sa upscalingom šta god to bilo.Tek 160 i neka strana u uputstvu nisam imao više vremena probaću danas.
 
Jedno pitanjce.Risiver radi sa zvučnicima od 4-8 oma i postoji mogućnost izbora na samom risiveru u opcijama na koliko će da rade.Trenutno su na njemu HK 16 koji rade na 8 oma.Postoji li mogućnost da se recimo umesto 2 HK fronta nakače 2 podnostojeća ali koja rade na 6 oma?Hoće li to praviti neki problem?U principu (za sad je samo u domenu razmatranja) hteo bih da ta dva podnostojeća uvežem sa centrom, sabvuferom i 2 suraund HK zvučnika.
 
...Postoji li mogućnost da se recimo umesto 2 HK fronta nakače 2 podnostojeća ali koja rade na 6 oma?....
Može, i pri takvoj postavki treba namestiti da frontovi rade u full režimu (možda se to zove large ili tako nekako).
 
Može, i pri takvoj postavki treba namestiti da frontovi rade u full režimu (možda se to zove large ili tako nekako).

Ok to znam da podesim nije problem.Super kada može mislim da sam negde pročitao da bi to opteretilo risiver (pojačalo) pa mi moglo da dođe do problema msilim ako jedni rade na 8 a drugi na 6 oma.Strašno su mi se svideli Jamo s626 dimenzije bi super odgovarale za mesto gde ih planiram a koliko sam uspeo da čujem više nego dobro su se pokazali (za moj ukus 2 vufera od po 20cm više nego dovoljna).Neko vaše mišljenje o njima što se tiče kvaliteta?I naravno da ću otići da ih poslušam:).
 
solidan je jamo, nista spektakularno ali i cena je takva, mainstream...

malo su ti jaki ti zvucnici za tvoje pojacalo ja bih rekao tj. uskladjeniji bi bili na necem jacem... pogledaj za klasu manje jamo 525, kod mene tresu prozore i namestaj u sobi od 30ak m2 kad se podese na full range... ti si sa tvojim 5.1 dobio i woofer? sta ce ti onda vise basa?

ako si isao vec na 5.1 sistem sa wooferom floorstanderi ti ne trebaju i bice waste u tom pogledu, sem ako ne planiras samo da koristis stereo mod sa njima... ne znam, cini mi se da izmisljas rupu na saksiji...
 
@crusader za rupu u saksiji si apsolutno u pravu:).Hteo sam nešto da malo eksperimentišem ali sam odustao od toga a i Jamo zvučnika kaže čovek da ih je kako treba gurao risiver od preko 1000 eura:).Za sada se držim onoga što imam još da nabavim krštenu 55-icu i da kompletiram, povežem i naštelujem sve.Za sada dosta.Inače dobio sam preporuku za Jamo s807 noviji su i bez problema ih gura moj risiver.Florstenderi će malo da sačekaju.I još jednom veliko hvala svima na pomoći.
 
taj s807 je isto sto i 525 koji je bio isto sto i 506 ;) garantujem zivotom da blind test niko ne bi provalio o cemu se radi... s807 su otp "posebni" jer na njih mozes da montiras na vrhu atmos dodatne zvucnike (koje jelte nisi mogao da prosto stavis na 525 i 506 :D)
 
I ja već neko vreme razmišljam da uzmem neki audio setup, a HiFi opremu ne pratim uopšte. Soba je oko 40 m^2. Imam plazma TV kojim sam vrlo zadovoljan
Prva ideja je risiver i neki 5.1 sistem. Po mogućstvu sa wireless satelitima, ne bih nikako kablove po podu.
Izvor zvuka bi bio PC, i za muziku, i za filmove.
Hvala! :wave:

EDIT: budžet - pa recimo 1000eur

@Alexva daj preporuku za tu radnju, može i PM
 
Poslednja izmena:
Poslato na PM.Legla je i 55-ica sve šljaka super i to iz prve ali još nisam podesio da mi zvuk bude 5.1.
 
Није ми јасно а нема објашњено у упутству.У селу Атланте ЦД 250 180/250 вати на 4-8 ома и гура их Сони рисивер мислим да је неки 243 245 тако нешто и када појачам буквално на 1 чује се звук односно музика и линеарно односно постепено се појачава звук како се окреће точкић.У граду Денон 2400 и ХК 16 5.1.Код ове комбинације у граду када појачавам звук буквално се ништа не догађа тек око 10-ке се јави звук а око 40-50 на скали се чују прилично јако није линеарно појачавање звука уопште.До те мере звук као да иде равно без промене у интезитету.Не знам да ли то има везе са осетљивошћу звучника или је нешто друго?ХК су на 120 вати 8 ома.Немогуће да су ХК тежи за покретање него Атланте и то на јачем и модернијем рисиверу.Мислим ако је до тога.
 
Nazad
Vrh Dno