Šta je novo?

Savet u vezi navedenih zvucnika ?

wispi

Cenjen
Učlanjen(a)
26.07.2011
Poruke
139
Poena
169
Poz , treba mi savet koje od ovih zvucnika da izaberem ?

1. SPEEDLINK SL-8122-BK-01
2. SPEEDLINK SL-8144-BK-01
3. Genius SP-HF500A
4. Genius SP-HF 1250B
5. GENIUS SP-HF 1800A
6. GENIUS SP-HF 800A
7. Logitech Z240 Wood
 
mislim da njemu trebaju aktivni a ovi monitori su pasivni.
 
Predrasuda.
Ali ako baš insistira microlab solo 2c ili solo 6c, u zavisnosti koliko mu se para daje. Ostalo nije vredno pomena.
 
meni deluju ok Edifier R1280DB. preko madjara izadju oko 130€.

nisam ih slusao uzivo pa ne znam imaju li mana ali mi deluju skroz ok za taj kes.
 
@wispi - za taj novac samo Microlab FC330 koje je naveo i lepi kokan. Iz iskustva ti kažem, i sam ih koristim duži niz godina. Nemaš 2.0 sistema koji bi im mogao parirati u tom rangu.
 
word
 
Znam da malo kasnim ali moram napisati koju.
Ja sam davno kupio FC330 i isti dan ih vratio u prodavnicu i zamenio za Solo 1c. Jednostavno nisam bio zadovoljan kvalitetom zvuka. Visoki tonovi za moje pojmove nisu postojali! Posle sam nasao podatak da oni imaju lazni visokotonac i to sam ja i cuo i to mi je smetalo. Bas je fenomenalan, tu nema dileme, snaga takodje, kvalitet izrade odlican, ali nije imao zvuk koji se meni svidjao. Unplugged muzika mi je zvucala nekako mrtvo i ravno.

Kada sam pravilno namestio Solo, nabacio sam osmeh na lice i dan danas se smejem kada ih pustim! Jednostavno njihov zvuk mi vise prija. Otvoreniji, definisaniji, ma bre cisto i ispeglano u odnosu FC330.

Od pre par dana imam i B77, koristim ih kao monitore (radim kao video montazer).

Nezahvalno je preporucivati zvucnike jer svako ima drugaciju percepciju, drugaciji dozivljaj... Pravi audiofili priznaju samo 2.0 sistem, a ja pocinjem polako da shvatam i zasto.

Nije sve u basu, ja volim da cujem i metlice po dobosu, prste na zicama, sto sam stariji slusam sve stariju muziku i sve vise smanjujem bas.
Ali da me ne shvatite pogresno, solo ima fenomenalan bas, mekan, definisan, dovoljno dubok, ali ne trese prozore kao FC330

A sada od mene preporuka za Microlab B77, za te pare potpisujem da nema boljih! Kidaju opasno a uz to imaju i bluetooth koji radi savrseno. Uostalom, jedini oziljan lik na YT koji uporedjuje zvucnike ih je opako nahvalio i uporedjivao sa visestruko skupljim modelima, ja ga poslusao i nisam se zeznuo.
 
Slažem se da FC330 modelu nedostaju visokotonci, što je najizraženije u slušanju, jelte, muzike. :) Nesumnjivo da bi neki 2.0 sistem iz Solo serije bio mnogo bolja kupovina. Za B77 već ne znam da li bi bili bolji od FC330, nisam imao prilike da poslušam, ali eto Charlie kaže da jesu, pa mu valja verovati.
 
Nazad
Vrh Dno