Šta je novo?

Wizz air cekiranje?!

DZOSUA

Slavan
Učlanjen(a)
23.12.2013
Poruke
3,517
Poena
285
Ljudi ne nadjoh temu za ovo pa sam otvorio.
Ostalo mi je jos 12h do otvaranja cekiranja karata preko neta u spomenutoj avio firmi (prvi put to radim).

Medjutim procitah da imena i prezimena moraju tacno da se navedu kako je u pasosu (ja sam prvo naveo prezimena sa " C ") i sad kad sam hteo staviti nase " Ć " tj.da ispravim ono kaze da sam izabrao nepostojeci znak,a ovamo pise da moram tacno kako je u pasosu,u cemu je caka?!
Sta sad?
Kad mi bude dostupno cekiranje tad unosim detaljne podatke,jel?
Ali ne znam ocu imati opciju upisa imena ponovo,zajedno sa validnoscu pasosa itd. sto traze pa da onda pisem sa nasim slovima ili?
 
Ne sjekiraj se oko toga, ja sam čekirao mene i ženu neki dan bez naših slova i sve je ok prošlo. Ako Izraelci ne prave problem, neće niko. Takođe, na spisku na Jordanskoj granici su nam umjesto naših slova bili znakovi pitanja i boljelo ih je uvo.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ja sam uvek pisao svoje prezime bez naših slova, kod različitih avio kompanija i nikada nije bilo problema.
 
I kod Air Serbia moraš da ubaciš samo slova engleskog alfabeta. Sistem ne prepoznaje naša slova što je totalna *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*arija.
Kod wizza nije ni za očekivati da prihvati ć, č, ž...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo da ti i ja potvrdim sve gore navedeno, preključe sam stigao iz UK.
Niko nije pravio problem, ni AirSerbia, ni British Airways, u pasošu đ i ć, na boarding ticket d i c. Čak je i na vizi pisalo d i c, a u pasošu drugačije.
Važna je biometrija i sledljivost podataka, ovo nije od presudne važnosti.
 
Jos jedno pitanjce. Ovo kad cekiram i odnesem na kopiranje,klasika je crno belo stampanje,to ne predstavlja problem ovima na aerodromu,jel?
Posto je inace u boji.

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ok je crno belo, bitno je da boarding pass barkod da može da se "pročita" sa papira. Vidi ako može na fon da se skine, lakše je.
 
Crno bijeli papir zakon, dešava se da neće neke telefone da očita, bolje imaj duplo ako treba.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Pa valjda ce mi sacuvati i u pdf za stampanje i onda i u app,ako vec kazes da imam duplo? :)

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Kvačice na "našim" slovima se ne koriste.
Obratite pažnju da slovo Đ ne napišete kao DJ, to će recimo dovesti do problema.
 
Kvačice na "našim" slovima se ne koriste.
Obratite pažnju da slovo Đ ne napišete kao DJ, to će recimo dovesti do problema.
Onda ispada i Lj da je problem,a imam ga u jednom prezimenu?
I kako onda pisem?

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Onda ispada i Lj da je problem,a imam ga u jednom prezimenu?
I kako onda pisem?

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
Tebi u pasošu stoji LJ i tako ga i pišeš.
Problem sa Đ je što si dodao jedno slovo ako napišeš DJ, a kod Lj nema tog problema.
 
U principu je dovoljno i lreko mobilne aplikacije. Ako ne može da očita, sačuvaj i na mejlu formu za štampu. Meni se nikad nije desilo da neka od ove dve opcije zataji. Ko će bre da se cima sa papirom [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na nekim aerodromima Wizz ne prihvata preko telefona. Pisalo je ranije gde moze, ali posto ne zelim da rizikujem, uvek odstampam.

U AirSerbia moze na telefonu u Beogradu, a za ostale aerodrome mislim da cak nije ni potrebna stampa... oni urade boarding karte, samo je checkin potreban online za najnize karte.
 
wizz..

sa luftom i swissom nema tih problema :)
 
Jos jedno pitanje,na rezervaciji za Moskvu ne postoji online cekiranje pri povratku iz Moskve,vec samo sad iz Budimpeste i rekose da u tom slucaju cekiram kad dodjem na aerodrom pri povratku,jel?

A na drugoj rezervaciji za Nemacku iz Beograda imam u oba pravca mogucnost cekiranja s` tim sto mi se sutra otvara polazno cekiranje i to cu sutra odraditi.
Jel onda mogu odmah i povratno cekiranje ili kako ono ide,povratna je inace krajem meseca,znaci nekih nedelju dana od 24.?
 
Zavisi od avio kompanije.
AirSerbia online check-in 36 sati unapred, British Airways 24 unapred, ali imaju aplikaciju, pa samo ukucaš broj leta i aplikacija se veže za kalendar i sama te upozori kad može (AirSerbia "naravno" nema aplikaciju, nego ide preko sajta).

Meni je na iPhone-u kada sam čekirao let za Belfast stigla board ticket u wallet i sve sam radi sa telefonom (na Heathrow čak ne moraš ni da čekaš u redu za drop bag, sam radiš na automatu).
 
Ja sam na wizz airu bas pre neki dan bratu za Tel Aviv cekirao i odlaznu i dolaznu kartu (iz Temisvara)

Wizz dozvoljava uz kupovinu(rezervaciju) sedista do 30 dana pre check in
 
Nemam rezervisana sedista. Nista onda cu sutra videti ako mi budu dostupna odmah oba cekiranja,odradicu ih odmah

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Имам једно питање мада нема много везе са темом. А видех да се расправља о путовању авионима рекох да питам овде.
Хтео бих да идем са клинцем (4 године) на аеродром да гледамо полетање и слетање авиона, па ме занима да ли је могуће доћи тек тако на аеродром и гледати? Раније сам читао да има или треба да се направи неки видиковац који гледа на писту.

Послато са Xiaomi MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Имам једно питање мада нема много везе са темом. А видех да се расправља о путовању авионима рекох да питам овде.
Хтео бих да идем са клинцем (4 године) на аеродром да гледамо полетање и слетање авиона, па ме занима да ли је могуће доћи тек тако на аеродром и гледати? Раније сам читао да има или треба да се направи неки видиковац који гледа на писту.

Послато са Xiaomi MI 5 уз помоћ Тапатока

Ja koliko znam (bio sam na aerodromu pre jedno 6 meseci) avioni se ne vide iz javno dostupnog prostora, samo kada se prođe pasoška kontrola mogu da se vide...ali možda se nešto promenilo...inače na aerodrom može da se ode u javni prostor tek tako ali sletanje i poletanje se ne vide...
 
Tako nešto. Mi nismo plaćali ni u dolasku ni u odlasku, i opet smo dobili mjesta jedno pored drugog. Apsolutno je nebitno za kraće letove, sem za ekstremno visoke ljude koji biraju extra legroom.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Za problem sa slovnim unosom negde sam pročitao da je najbolje unisiti podatke onako kako su navedeni u donjem delu pasoša, u nizu onih strelica/zagrada jer tu je prikazano kako bi izgledalo bez kvačica (a olakšava da ne dođe do dodavanja višak slova kao u primeru sa slovom Đ/Dj).
 
Za problem sa slovnim unosom negde sam pročitao da je najbolje unisiti podatke onako kako su navedeni u donjem delu pasoša, u nizu onih strelica/zagrada jer tu je prikazano kako bi izgledalo bez kvačica (a olakšava da ne dođe do dodavanja višak slova kao u primeru sa slovom Đ/Dj).

Upravo to. Prilikom provlacenja pasosa kroz terminal bilo kog aerodroma, videli ste da oni to cine samo na dodnjem delu pasosa, gde se nalazi masinski tekst, u kojem su kodirane sve informacije. Broja pasosa, ime i prezime. Nasi nobelovci su dozvolili slobodni unos slova Đ, tako da je JAAAKO vazno da vidite kako je u masinskom tekstu napisano to slovo, da li kao D, ili DJ i u skladu sa tim se ponasate prilikom unosa imena u razlicite obrasce koji su u vezi sa pasosem.
 
Nazad
Vrh Dno