Šta je novo?

Java

CryptSpace

Poštovan
Učlanjen(a)
01.02.2015
Poruke
62
Poena
60
Potrebna mi je preporuka za literaturu za ucenje Jave

Poceo sam na codecademy.com, cisto da vidim kako to sve funkcionise
Da li je ova literatura stara? http://tutoriali.org/Java.html

Da li neko ima e-books na srpskom jeziku?

Btw. Znam PHP, ne treba mi neka bas basic osnova jer smatram da cu se lako prilagoditi na sintaksu

Molim bez prozivanja da searchujem (jer vec i jesam), otvorio sam temu da dobijem najkvalitetniju literaturu i samim tim neke savete :,,: :,,:
 
Ako ti je bitno da je na srpskom uzmi Misliti na Javi. Mislim da je jos nabavljivo 4. izdanje kod nas.
 
Posto znas osnove (PHP si radio) onda vidi na nadjes negde gde se obradjuje i Java 8, ako ne sada svakako ces morati i to preci kasnije. Dosta novina je ubaceno od 8 pa u 9...
Te literature su dosta stare (ne znam ni kolko se vise azurira taj sajt). Mozda da vidis da li je nesto novo izbaceno na Singidunum-u . Malo je problem naci na nasem jeziku u pdf-u, a da je novije. Mislite na Javi 4 izdanje bi trebalo da se negde iskopa... Koja je po prilicno opsirna.
Ali kao sto ce ti svi reci bez engleskom nema vajde, ne sada kolko u ucenju kolko ce ti kasnije trebati da guglas i pronalazis razna objasnjenja i resenja.
 
Hvala na odgovorima, pregledacu, nije problem da bude na eng vec ne znam perfektno a u literaturi uglavnom ima dosta reci koje ne bih razumeo a smara me translate
 
Mozes da probas sa ova dva besplatna kursa, video sam dosta preporuka za njih.
http://mooc.fi/english.html

Posle obavezno procitaj Effective Java knjigu.
 
Hvala na odgovorima, pregledacu, nije problem da bude na eng vec ne znam perfektno a u literaturi uglavnom ima dosta reci koje ne bih razumeo a smara me translate
Ako te "smara translate", tek će te učenje smarati, nemoj biti lenj, kako misliš da se baviš IT tehnologijama bez znanja jezika? Ukoliko znaš makar malo eng, vrlo brzo ćeš uz minimalnu pomoć prevodioca bez problema početi da pratiš kurseve, prvo sa subtitlom, a posle ćeš i to ugasiti. Govorim iz ličnog iskustva, isto sam bio tanak sa jezikom.

Inače najbolji i najobimniji online java kurs koji sam pohađao ( još ga nisam završio) je "complete java masterclass - tim butchalka" na udemy, već sam ga spominjao ovde negde. Njihovi kursevi nisu besplatni, ali često su 90% na sniženju i mogu se kupiti za desetak dolara, što je smešno s obzirom da imaš na raspolaganju ogromnu bazu video materjala do kraja vremena, plus apdejti i komunikacija oko problema.

Sent from my Le X626 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Brateeee a kako bi te tek smaralo da nemaš internet a čitaš američki i svaku drugu reč traži u rečniku od 100000 reči eng-srp sve dok ga ne naučiš? Čak i sada kada dosta razumem moram još uvek da koristim Translate.
 
Nazad
Vrh Dno