Šta je novo?

saveti za kupovinu aparata

stefan989

Cenjen
Učlanjen(a)
17.11.2011
Poruke
72
Poena
160
Zdravo drugari,


Potreban mi je savet ili preporuka za nabavku aparata.
Gledam vec par dana preporuke i recenzije I nikako ne mogu da se odlucim da li da uzmem kompakt (A6000) ili neku varijatnu za bridge (B700/FZ82/SX60), dvoumim se ali sam vise ka strani bridge.
Trenutno imam sx220 I tel z5/xz1 koji zavrsavaju posao za everyday use pa bih nesto ozbiljnije.

U principu aparat bi mi trebao za slikanje prirode, portreta, malo macro I 4k videa, pretezno daily varijanta. Sto se budzeta tice raspon on 300 do 500e.


Hvala unapred :D
 
Ako pod A6000 mislim na sony a6000, on nije uporediv sa ova tri koja si naveo, zato sto ima mnovo veci senzor i samim tim pravi bolje fotke.

Za 500 bi mozda mogao da nadjes neki polovan dslr, sa 18-55, 55-250 i mozda cak 50mm 1.8 objektivima, naravno ako ti ne smeta da nosis toliku opremu.

Sad vidim, za sony mozes uzeti 55-210 za oko 250e nov, sto bi isto moglo da bude ok za pocetak (pored kit objektiva 18-55 ili koji vec ide uz njega)
 
Googlaj na temu aps-c vs 1/2.3 senzor, pa ćeš najbolje shvatiti razliku.

Taj fz82 je ultrazoom aparat (60x, šta god im to značilo), ali je kvalitet tog objektiva diskutabilan, u kombinaciji sa malim senzorom verovatno nije sjajan.

S druge strane, sony dolazi sa 16-50 objektivom, nema mega-giga zoom, ali je kvalitet fotki neuporedivo bolji. kad (ako) ti zatreba zoom, kupis 55-210 i miran si.

Ako ti je prioritet da aparat bude sto manji a sto bolji, pogled sony rx100 prve generacije.
 
Poslednja izmena:
Najbolje što jefinije polovno telo da ti ostane dovoljno za kvalitetne objektive.
Moj prijedlog, već sam pisao, polovan nikon d90, sa 18-105 i nikonom 35mm f1,8. sve zajedno 400-450 eur
sasvim dovoljno ćeš imati sa njim mogućnosti da naučiš sve fore, odradiš i poneku sitnu šljaku, a poslije polako da kreneš sa naprednijim aparatima...
 
Nazad
Vrh Dno