»RSS Benchmark sajt

Prikazani rezultati od 1 do 3 od ukupno 3

Tema: Maxtor M3 1TB prestao da se prijavljuje u sistemu

Member
        Na forumu od
        Aug 2009
        Poruka
        152
      2. Moja mašina
        • CPU: AMD FX 8320
        • MoBo: MSI G46
        • RAM: 32GB DDR3
        • VGA: Sapphire AMD RX470 4GB
        • MON: 27" Philips
        • HDD: 256GB SSD + 4TB HDD
        • OPT: LG DVDRW
        • Case: Versa N21 + CM 600W
        • SND: integrisani
        • LAP: HP G5 250, Toshiba L875D-S7332
        • TV: SyncMaster B2330HD
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Nexus 6P; C64/128/128D/16/+4/116/1541/II, ZX81/48/128/+2/+3/+2B,A500,520ST/1040ST,CPC464/6128,Lola8
      3. Question Maxtor M3 1TB prestao da se prijavljuje u sistemu

Maxtor M3 Portable 1TB HX-M101TCB/GM sve do nedavno radio je stabilno i pouzdano. Koristio sam ga svakodnevno.
        Kupljen je pre dve godine i cuvan dobro, nije udaran ili ostecen na drugi nacin.
        Juce kada sam ga povezao na racunar po prvi put je izbacio poruku da ga racunar ne prepoznaje...
        Prijavi se u Windowsu ali u DiskManagmentu pokazuje da je u pitanju RAW?!? particija...
        Kada se poveze preko USB3 kabla, cuje se hard disk da zavrti normalno i upali se lampica aktivnosti.
        Probao sam na nekoliko racunara i svaki od njih prijavljuje isti problem, OS ne moze da mu pristupi.

Jedino sto mogu da uradim u ovoj situaciji je da pokusam da rastavim eksterni hard i da zatim sam 2.5" hard disk povezem direktno na PC ( i onda prekopiram vazne podatke)

Na netu sam pogledao video gde se rastavlja M3 2TB eksterni i tu je USB3 konektor interfejs odvojiv od SATA interfejsa samog hard diska.

Ono sto ne znam je da li to moze i sa mojim M3 1TB modelom? Nigde na netu ne mogu da nadjem da li je USB3 konektor interfejs odvojiv od hard diska. Ako su na istoj ploci, onda sam u velikom problemu...

Zazalio sam sto nisam kupio posebno 2.5" kuciste i poseban 2.5" hard disk!

Member
        Na forumu od
        Jan 2003
        Poruka
        85
        Ako si došao do nekog rešenja vezano za ovaj disk, objavi ga, jer je i mom ćaletu isti ovaj disk danas prestao da radi. Simptomi isti kao i kod tebe, s tim da se ovaj nikako ne vidi ni u device manager-u, ali se čuje zvuk kao da je nešto ubodeno u USB, nebitno da li je USB 2.0 ili USB 3.0. Takođe mu svetli plava diodica i čujem spindle motor da se vrti. Od interneta nije bilo neke posebne koristi, osim što sam na stranim forumima video da mnogo ljudi ima iste probleme sa ovim diskom.

Member
        Na forumu od
        Jan 2003
        Poruka
        85
        Disk zamenjen za Transcend. Nikad više Maxtor M3.

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •