Šta je novo?

Kvalitetan servis za maticne ploce - LGA 1155

  • Začetnik teme Precise
  • Datum pokretanja
P

Precise

Guest
Jel ima negde u Beogradu kvalitetan servis za maticne ploce, imam probleme sa ASRock Z77 Pro4, nece da butuje, pisti bios, neki problem sa slotovima za memoriju ili sa bios-om... uglavnom utvrdjeno je da je problem do same maticne ploce, ali ne znam ko ovde vrsi kvalitetnu opravku istih, ako moze neka preporuka, ali ne ono fazon da mi kaze e zeza maticna, kupi novu, vec da se razumeju i bas da popravljaju maticne ploce, da su specijalizovani bas za to.
 
Ja imam slican problem, moja msi z68a g45 b3 maticna je zabola bios i stogod da sam pokusao da uradim sto su predlagali na forumu i na netu za reset biosa nije pomoglo.

Jedan komsija mi rece da treba da se ploca nosi na duvanje da se skine taj zaglupljeni bios i da se novi reprogramira i da se ponovo vrati. Ali to zadovoljstvo kosta od 50-70 evra.

Jel ima neki nacin da se to drugacije resi ili da je bacam ili pokusam da je prodam kao neispravnu i da neko drugi uzme za delove?

I jos me zanima da li procesor koji je bio na ploci moze da rikne zbog tog sto je zabo bios ili mogu da ga stavim na oglas za prodaju, i7 2600k je bio na ploci. Problem je sto nemam gde da ga probam da bih bio siguran zbog prodaje da nekoga ne zeznem.
 
reflesh bios a ne moze da kosta vise od 20 30e 60 70e kosta zamena Cip seta za bios je to previse.
 
Pa da je onaj cip iz kojeg vire pinovi ni po jada za reprogramiranje ali kod ovog mog je sve ispod pa tako da mora na duvaljku da se odlemi pa da sr novi programira pa ponovo na duvaljku da ga zaleme.

No stavio sam sve delove na oglas a sebi sam vec kupio novi procesor i ram i cekam jos na trigera da mi donese plocu z370.
 
Meni Cika Pera popravio, idem ovih dana da je podignem.

I jos me zanima da li procesor koji je bio na ploci moze da rikne zbog tog sto je zabo bios ili mogu da ga stavim na oglas za prodaju, i7 2600k je bio na ploci. Problem je sto nemam gde da ga probam da bih bio siguran zbog prodaje da nekoga ne zeznem.

Ili da probate kod kupca ili da odes u servis da probaju, mene je dijagnostika kvara kostala 1000 din, a verovatno moze i jeftinije ako im samo proc odneses da probaju.
Zapravo ugradnja celog kompa je 1000, a 500 je dijagnostika kvara ako se ne varam.
 
Poslednja izmena:
Ako je moguće dobiti broj od Pere imam sličan problem.

Hvala.

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam kupio novu matičnu ploču Gigabyte B360M-DS3H i intel i7 8700k. Međutim iako imam i chieftec od 700w itd, kada upali komp, vrte se ventilatori 5 sec i onda se komp ugasi. Zatim se sam upali, ventilatori počnu brže da rade, zatim se ugasi nakon 2 sec.
 
Ja sam kupio novu matičnu ploču Gigabyte B360M-DS3H i intel i7 8700k. Međutim iako imam i chieftec od 700w itd, kada upali komp, vrte se ventilatori 5 sec i onda se komp ugasi. Zatim se sam upali, ventilatori počnu brže da rade, zatim se ugasi nakon 2 sec.

Koju memoriju imas? ...ako je u BIOSU ukljucen XMP profil, iskljuci ! probaj ponovo boot
 
Imam DDR4 8GB 2666MHz Kingston Fury, HX426C16FB2/8 , ali ne uspevam nikako da dobijem sliku na monitoru. Ni sa integrisanom, a ni sa gtx 1060 karticom. Sumnjam na ploču, pa ću videti u servisu sutra.
 
Probaj sa ramom u svakom slotu ponaosob.

Proveri da li su svi konektori lepo povezani.

Probaj bez memorije da vidis da li ce pistati(ako si povezao zvucnik).

Probaj da resetujes cmos.

Probaj da raskacis sve sto ide preko sata konekcije(mozes i USB uredjaje da raskacis takodje), sve ostale raskaci i povezi opet, pa probaj tako da ukljucis.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno