Šta je novo?

Nokia X6 2018...

liverpoll

Cenjen
Učlanjen(a)
30.04.2009
Poruke
685
Poena
170
Koliko vidim, nema temu...

Nokia X6 2018, kažu indijci možda Xiaomi Note 5 Pro Killer. Meni telefon izgleda kao možda moj sledeći telefon posle četiri Xiaomi - ja. U rangu Note 5 Pro, čist Android, lepše postavljene kamere, simetrično, što ja volim, USB Type C, lepa cena...

https://www.benchmark.rs/vesti/nokia_x6_stize_naredne_nedelje-75870

Sent from my AGS-L09 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sve je super osim notch-a de.. lnog. Preporucena cena???
 
Ne daje mi TT da postavim slike. Ne znam zašto. Meni zub ne smeta. Bas lep telefon, velicina nesto manja od 5 Pro, u rangu P20 Lite ali bez EMUI - a. Cena pristojna. Ma sve mi se uklapa, mislim da bih ga sutra uzeo. Za na primer 225 manje vise.

android-authority-nokia-6x-2334.jpg

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sve je super osim notch-a de.. lnog. Preporucena cena???
1400-1500Y(~190e) za 4/64, 1700-1800Y(~230e) za 6/64.

@liverpoll
Manji je od RN5, ima manji ekran(5.8" je sa uracunatim notch-om, dok RN5 ima "pravi" 6" ekran) i manju bateriju. Prednosti su mu stock Android i Type-C port.

Skroz okej telefon po meni.
 
Poslednja izmena:
Kažem baš, više mi je kao P20 Lite. Taman. Visoka klasa se vinula u nebo, ja sam sa srednjom zadovoljan.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ako cena bude ispod 250e za 6/64gb verziju, nece mi smetati siskice. [emoji3]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
I dalje typenc port prednost, i dalje ne znam, niti dobih valjan odgovor zasto:d
Takodje stock android prednost je subjektivna stvar, meni je recimo MIUI broj 1. Opet licni stav. Notch je minus veliki meni.

Kako god super fon, ako budu ovakve cene. Ja bih opet uzeo RN5 bolja autonomija sigurno, izostanak notch-a, i licno se kunem i MIUI:d Mada kao fon mnogo mi je lepsi ovaj od RN5 jos da nisu stavili ovaj sugavi notch, ali moze to da se softverski "eliminise", ako tada vizuelno taj bezel ne bude predebeo, a deluje da nije super. Mnogo mi se svidja sto su ovaj na dnu dosta stanjili, msm koja ne logika debelog donjeg bezela/okvira, ako fon nema kapacitivne senzore?
Jos ako bude kod operatera, vrh.

Treba sad videti kakva ce biti kamera, dosta ljudi je to jako bitno, meni licno, poslednja rupa na svirali, ova na RN 4X (osim nocu, mada je i ne koristim nesto) mi zadovoljava sve potrebe. Ovo kazem jer je upravo kamera nekako overall najslabija stvar na 7 plus telefonu. Treba videti kako ce biti ovde.
 
Poslednja izmena:
Taman naprave telefon normalne velicine (manji od Nokije 5) i stave mu staklena ledja...
 
@djokosrb

Type-C je noviji konektor, omogucava QC 4.0(zavisi i od proizvodjaca telefona) i ne iritira pri bockanju. Ne moze se reci da je ekvivalent sa Micro-USB, jer nije, bolji je, ali nije ni neka presudna stvar.

Vecini korisnika nisu potrebne funkcije u MiUI i ostalim skinovima(i ja smatram da je MiUI najbolji od svih skinova), a uglavnom sve moze da se nadoknadi aplikacijom, ako nesto fali. Jos jedan plus je sto telefoni sa stock sistemom uglavnom imaju duzu i bolju podrsku.
 
Da, ali svi prakticno zaboravljaju jednu stvar, u proseku, ako punis fon do kraja (da se ogradim) kod vecine danasnjih telefona razlika u punjenu izmedju QC i standardnog je tipa 15-20 minuta maks maksimuma. Kapiram da je QC top prica za ne znam 45 min napunis 50-60%, ali ono, ne treba zaboraviti ni samo zagrevanje kao posledica istog.

Ovo kazem, opet iz licnog ugla, navikao sam da telefon punim jednom u dva dana i QC mi je nebitan, stavise bolje bez njega zbog gorepomenutog razloga. Ali dobro, konacno argument:d Samo ne znam ko vise preteruje sa lozenjem, dal na ovom forumu po pitanju type C porta ili oni youtube review-eri fonova koji od kamere na telefonu napravise skoro pa sve. :)

U svakom slucaju bas interesantan fon, meni se licno mnogo svidja kako izgleda, unutra je sve top za ovu klasu. Samo ostaje pitanje i cene, a za neke i ergonomije, mada tu dosta zavisi i do same optimizacije. Po nekim inicijalnim testovima RN5 sa 4000mah ima uz jak usage prosek 8h 30min koliko vidim po netu, a npr. Mi 6X sa malo preko 3000mah drzi solidnih 7h i preko toga, moja procena za moj usage lagano bi bilo 7h 20min+.
Kod nas, ponavljam, veliki selling point ce biti ako bude u ponudi operatera. Huwaei modeli koji su trenutno najprimamljiviji i realno najbolji trenutno za oko 200e (Honor 7X npr.) je lagano klasa iza ovog fona. Bar na papiru.
 
Poslednja izmena:
@djokosrb

Type-C je noviji konektor, omogucava QC 4.0(zavisi i od proizvodjaca telefona) i ne iritira pri bockanju. Ne moze se reci da je ekvivalent sa Micro-USB, jer nije, bolji je, ali nije ni neka presudna stvar.

Vecini korisnika nisu potrebne funkcije u MiUI i ostalim skinovima(i ja smatram da je MiUI najbolji od svih skinova), a uglavnom sve moze da se nadoknadi aplikacijom, ako nesto fali. Jos jedan plus je sto telefoni sa stock sistemom uglavnom imaju duzu i bolju podrsku.

Micro USB je prevazidjena tehnoligija. Nije to neka mana,ali type C ima nekih prednosti i bez obzira sto nije toliko jos rasprostanjen, mislim da bih taj port smatrao orednoscu a ne manom. Brzina prebavivanja fajlova je dosta veca i iskrenoi se svidja sto kako god.okrenes konektor nema problema.
Nokia je u naletu, krenuli su odlicno po meni, solidne cene, stock android sa redovnim azuriranjima, ako ovako nastave eto ih u vrhu za neku godinu.

Sent from my Cool S1 using Tapatalk
 
Meni bolja kupovina od 7 plus. SD 660 na N7Plus je samo klokovana verzija 636 sa X6 sto meni kao prosecnom korisniku, ta razlika, ne predstavlja nista.

Mada, kamera mi je bitna i ako se pokaze ovo ce sigurno biti moja sl. kupovina ako se ne odlucim za proslogodisnju 8, ali me brine to sto svi govore da je prosecna i da nije nista specijalno. Mada sredio bi to sa Pixel camera modom. :)

Videcemo, interesantni modeli ove godine u srednjoj klasi.

Odluka ce biti teska, al slatka. :)

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Inace kazu da se danas ovaj telefon rasporadao u Kini u vise od 700.000 primeraka to jest da je za 10 sekundi otisao out of stock.
 
Nije jos najavljen za globalno trziste koliko znam.
 
https://www.androidauthority.com/nokia-x6-us-availability-866334/amp/
Update (05/17): After being told the Nokia X6 would not arrive in the U.S., HMD Global has now also confirmed that the device is exclusive to China.
In an email earlier today, an HMD Global spokesperson said, “We can confirm that the Nokia X6 is exclusive to the China region only and there are currently no further launch plans to announce for other markets.”
po ovome op cvrc nigde osim kina.
 
To nije nista zvanicno, obican Twitter poll, ne garantuje da ce biti telefona na globalnom trzistu.

Uostalom, nije ni po cemu poseban, da nema notch i ima bolju bateriju, bila bi druga prica :)
 
Vidim na yt rade unboxing dosta njih. Jel ce biti global verzije ovog telefona?
 
Ima li nekih vesti o okvirnom ili tačnom datumu izlaska global verzije?
 
Ovo i mene interesuje, da li ce biti globala?

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Treba da stigne na globalno kao Nokia 6.1 Plus(iako je fizicki manja od Nokia 6.1 :d).
 
Zna li se okvirna cena?

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ne zna se cena, ali s obzirom na cene prethodnih modela na globalnom trzistu, tesko da ce biti dobra u odnosu na recimo A2.

https://www.youtube.com/watch?v=VWp9AdkBUBw

Stigao u Indiju. Njegova procena je da mora biti prilicno jeftiniji, za oko 1/4 cene od A2(dakle da kosta 3/4 od A2, tj. da A2 bude 33% skuplji), jer N6.1 Plus ima losije kamere i slabiji(GPU deo) chipseta.

A2 moze ovde da se nadje za 230e, analogno tome da bi bio relevantan, cena 6.1 Plus modela treba da bude ~172e, sansa za to je ekvivalentna nuli.

Bice interesantan ljudima koji zele kompaktniji fon, jer je malih dimenzija, ima pristojne kamere, SD 636, Android One..

Meni se ne svidja sto su skrenuli od svog industrijskog Alu monoblock sa bakarnim linijama, mnogo izdrzljiviji telefon+po meni lepse izgleda..
 
Poslednja izmena:
Iskreno, jedva sam cekao da se pojavi Nokia 6X. Upravo bacih pogled na kratak review na GSM Areni i njihova najveca zamerka je displej (za mene mozda i najbitnija stavka u odabiru telefona).

Tako da sam sve blizi odluci da moj naredni telefon bude Mi A2, ako nista drugo onda zbog mogucnosti otkljucavanja bootloadera i roota.

Pretpostavljam da ce mu i cena biti kao i Mi A2, +/-10e...
 
Ne zna se cena, ali s obzirom na cene prethodnih modela na globalnom trzistu, tesko da ce biti dobra u odnosu na recimo A2.

https://www.youtube.com/watch?v=VWp9AdkBUBw

Stigao u Indiju. Njegova procena je da mora biti prilicno jeftiniji, za oko 1/4 cene od A2(dakle da kosta 3/4 od A2, tj. da A2 bude 33% skuplji), jer N6.1 Plus ima losije kamere i slabiji(GPU deo) chipseta.

A2 moze ovde da se nadje za 230e, analogno tome da bi bio relevantan, cena 6.1 Plus modela treba da bude ~172e, sansa za to je ekvivalentna nuli.

Bice interesantan ljudima koji zele kompaktniji fon, jer je malih dimenzija, ima pristojne kamere, SD 636, Android One..

Meni se ne svidja sto su skrenuli od svog industrijskog Alu monoblock sa bakarnim linijama, mnogo izdrzljiviji telefon+po meni lepse izgleda..

THIS!

Ja sam jedan od ljudi koji žele kompaktniji telefon i jedino zbog toga mi ovaj telefon izgleda zanimljivo. Ostatkom nisam impresioniran uopšte...

Mislim da je ovo trenutno jedini "compact" (mada je i ovo preveliko za mene...) all screen telefon dostupan za neke normalne pare. Ispravite me ako grešim (molim vas :D )
 
Nazad
Vrh Dno