Šta je novo?

Hisense 43" H43N5700 Smart LED 4K Ultra HD ili LG 43UJ6307

Zavisi šta očekujete od televizora. Hisense ima VA panel (tj. VA je za taj model u većim veličinama, nisam sasvm siguran za 43", ali bi trebalo da je isto). LG ima IPS panel. Mnogo puta je pisano o razlici tih panela. Ukratko: VA ima bolju dubinu crne, bolji kontrast i slabije uglove gledanja; dok IPS ima bolje uglove gledanja (ne mora da se sedi direktno ispred TV-a), ali crna nije dovoljno tamna, pa je stoga i kontrast slabiji. U osvetljenoj sobi IPS izgleda odlično, ali u tamnijoj sobi mračne scene u nekom filmu izgledaju sivkasto a ne crno.

Eto, to je glavna razlika. Što se tiče brendova, LG ima zvučnije ime, ali rekao bih da Hisense ni po čemu ne zaostaje što se tiče kvaliteta. Nije to bilo kakav "kinez" nego njihov top brend koji se vrlo agresivno širi na svetsko tržište (agresivno u pozitivnom smislu).
LG u novim serijama ima odličan input lag, vrlo nizak, i zato je bolji izbor za gejming. Takođe, njegov smart (webos) je dokazano dobar. Hisense, kažu, takođe ima dobar smart, ali manje se o njemu zna.
Maksimalna osvetljenost ekrana je verovatno na strani Hisensea, ali verovatno ne previše značajno.
Dakle, ako će se uglavnom gledati filmovi, onda VA (tj. Hisense), a ako će se više igrati igre, onda LG. Za običan TV program bi oba televizora bila sasvim adekvatna. Takođe i za FHD i UHD snimke.

BTW, pojavljuju se u katalozima domaćih radnji novi Hisense modeli, npr. serije A6100 i A6500, kreće prodaja. Ako se ne žurite sa kupovinom (ako ne mora baš sutra), razmislite i o njima. A i cene će još da padaju oko Svetskog prvenstva. Bolje sačekjte malo.
 
Poslednja izmena:
Vec sam pisao u nekom od foruma ali u momentu kupovine tv-a za sebe pre godinu-dve poredio sam LG RGB i RGBW 4K i razlika je i te kako bila vidljiva. I sve je bilo na strani RGB-a. Svetlina, ostrina, boja, kontrast itd... U ovom trenutku ne znam nisam imao priliku da sad poredim.
 
ljudi, da li iko ko ima iskustva sa Hisense tv ima resenje? ne radi mi ton na tvu kda se ukljuci d3 (sbb), tv je vracen nov na servis na testiranje, sve je ispravno, hdmi kabal proveravan, ispravan, d3resiver ispravan, a kada se sve poveze, ima slika, nema ton. Situacija je ista na sva tri hdmi ulaza.
u pitanju je Hisense H49N5700
ima li iko iskustva ili resenje?
 
Hisense onda bolji izbor za ps4/ pc?

Gledam upravo lg 43UJ635 i 43uj670 ili je to dodatno bacanje para?

Za sat vremena ide u prodavnicu.

Tako da treba hitan odgovor.
 
Tako sto manje od 50 moze da bude i 30 a priblizno 50 moze da bude 48.

Da li neko iskusniji moze da kaze da li je 50ms uopste ok?

Ja imama LG40UH630V i na njemu igram, ne mogu da nadjem koliki input lag ima on pa ne mogu da procenim da li je Hisense bolji ...
 
Nazad
Vrh Dno