Šta je novo?

Laptop do 75000 dinara

cartridge

Čuven
Učlanjen(a)
17.07.2013
Poruke
731
Poena
595
Kao što naslov kaže, potreban mi je laptop u poslovne svrhe koji moram da naručim do sutra. Budžet je planiran do 73000 dinara, plafon 75000 i ni dinara više. Plaćanje isključivo preko firme (računa).
Koristiću ga uglavnom za surf sa gomilu otvorenih tabova, održavanje sajta, obrada slika u photoshopu, 3-4 programa za komercijalu konstantno u radu, a voleo bih po nekad da ga prikačim na TV i pogledam film u full HD formatu.

Ostali uslovi su:
- Ekran full HD 15,6" (ni manje ni više)
- Mora da ima i numeričku tastaturu
- CPU i5-7200U minimum (po nekoj mojoj proceni)
- Što kvalitetnije izrade je poželjno ali nije presudno
- 8 GB RAM je pretpostavljam minimum
- SSD je obavezan u slučaju da je komplikovano zameniti HDD ili dodati SSD jer je potrebno rasturati ceo laptop, što garanciju dovodi u pitanje


Modeli koje sam izdvojio:
Acer Aspire A515-51G-55UP
HP ProBook 250 G6 1WY58EA
Lenovo IdeaPad V110-15IKB 80TH0022YA
Lenovo IdeaPad 320-15 80YE00CCYA

Znam, ovde je Acer apsolutni pobednik, ali me plaši kakvog je kvaliteta kućište, ekran, da li se puno greje itd.
Za ovo kratko vreme došao sam do par informacija, a to su:
- lako menjanje i dodavanje RAM-a i HDD/SSD-a
- panel nije na zavidnom nivou, 6-bitni sa 256k boja, navodno IPS (ovaj info se ne odnosi konkretno baš za ovaj model)

Pitam se, ako su i preostala tri modela dovoljna za moje potrebe, a po kvalitetu izrade su bolja od Acer-a, onda što da ne.
Ne znam kod Lenovo-a koja klasa važi za boljom i koje su specifičnosti izmedju Ideapad 320 i Ideapad V110?
Ne znam da li je integrisana grafika sa i5-7200U dovoljna i ima li potrebe za dodatnom krafičkom karticom?

Nikako da donesem odluku, pa bih zamolio za par komentara, drugih mišljenja i sugestija :)
 
^ Njega nisam primetio, odgovarao bi, hvala, nego probija budzet, ali 'ajde orobaću da proguram.

@ivanbass1
Još samo da kupim torbicu i miša pink boje i kompletiran sam :D
Inače, 14" možda i može da prođe, ali numpad ne sme da fali.
 
Poslednja izmena:
Nisam video da nema numpad, moja greska.

Za taj novac gledati iskljucivo laptopove sa osmom generacijom i5 procesora.
 
Treba mi preporuka za laptop za drugara. Koristi za posao, uglavnom dosta tabova i ofis programe. Mora da ima numpad, a kompjuter bi koristio narednih nekoliko godina. Svakako bi islo 8gb rama i ssd, ekran 15,6. Rezolucija i baterija nisu preterano bitni. Moja dilema je izmedju i5 7200u i 8250u. Nekako mi je 2c malo za narednih 5 godina, ili se varam? Razlika u ceni ispadne 10ak hiljada, sto na cifru od 60-70 nije previse.
Ovaj lenovo za 77k mi deluje kao super kupovina, moze i neko iskustvo kolegr koji ga je pazario?
 
8250u definitivno.
 
Još je u fazi instalacije i prilagodjavanja. Stigao sam tek win 10 da instaliram (koristim ga na poslu, ne nosim kod kuće). Tek za par dana će početi aktivno da se koristi.
 
Na pitanje kako radi Lenovo mogu samo da kažem - perfektno. Za moje potrebe i više nego dovoljno, prezadovoljan sam. Još samo kada bi imao neki od boljih panela umesto TN, bila bi puna kapa. Zahvaljujem se kolegama još jednom.
 
Drugar je uzeo hp-a. Nisam ga puno koristio, dok sam instaliroa sistem i programe, radi odlicno. Ekran je vema dobar. Jedina stvar koju sam primetio je da su svi novi laptopovi pomalo "nezni" u ondosu na starije generacije.
 
Nazad
Vrh Dno