Šta je novo?

Philips 43PUS6162/12

Shomy#1

Slavan
Učlanjen(a)
25.03.2008
Poruke
124
Poena
320
Drugari, ima li ko ovaj tv? Vredi li 54k? Trenutno se nudi sa 5 godina garancije.
Hvala unapred.
 
Gledajuci sta se kod nas nudi od 4K TV-a, naisao sam na Philips-a sa ambilight-om.
Istrazivajuci po netu naisao sam na


Pa u komentarima kaze covek:

Hi guys. Are you considering buying it? Here is my advice: Buying it only for watching TV / movies? Excellent choice! Are you buying it also for gaming & internet browsing/ programming etc? AVOID !!! I bought one & after extensive research and all the attempts to make it better failed and as it turned out even some of the specs are spoofed! Reasons? Basically few main that made my negative feedback approach towards it: extremely high input lag 125ms! (software updated - tv manufactured this year/july!! Ridiculous! Of course you can choose gamemode but the quality of the image drops down drastically & at this poing don't be even reassured because it doesn't even changes much although it improves but still leaves this model on the far end of majority of TV's. It makes even simple browsing net annoying so just.. imagine.. Sampling chroma 4:4:4 it does NOT have it. Only up to 4:2:2 - even though they tell u it does (in the user manual 4:4:4 60hz 8bit) but IT DOESN'T - IT'S A LIE - too bad the guys from phillips customer service are so poorly prepared for the job not being able to answer faq's correctly - called few branches in 3 different countries - but what can they do if the company itself lies, right? There's the option in hdmi settings to choose from: 444/422 and it gives you the image in 422 so 4k while plugged to pc & e.g. browsing is indistinct, obscure so to speak - 4k pointless - although justified in the price category, can't deny.. I wish resellers put those info's in specs but 99% sadly DO NOT. Also I do wish all the 4k TVs had 444 cus in my opinion (at least for using it as a pc monitor) without 444 calling it 4k quality is not reasonable.. When choosing 'connected to pc' you cannot change this annoying autodimming (out in the other modes you can) The screen itself is I would say noticably more reflecting than the others (mirror effect) Poor HDR potential. I returned it after a week knowing straight away I would NOT EVER want it - got another - LG & v pleased. Wasted quite some time researching on this - I couldn't find out straight to clarity about it - not much on that out in the net verified infos neither on the web with products manufacturers specs & hope it helps out someone.. but hey, like I said for watching it's brilliant in that price & the led interactive lighting is awesome but it's not the only reasons you're buying a tv for.. With all that being said; Good luck!
 
Tv uzet za vikend a već razmišljam da ga vratim u dozvoljenom roku od 7 dana.
Zašto? Zato što štuca na svemu onome što bi "smart tv" trebao dodatno da isporuči.

Od korisnih aplikacija tu su netflix, amazon prime i YT. Prve dve nisam probao ali YT štuca kada se izabere 4k sadržaj. Imam sbb gold paket ali opet nedovoljno da rade kako treba.
Prvo je bio povezan putem wi-fi, pa sam ga povezao kablom ali bez poboljšanja. Port na tv-u je 10/100 pa pretpostavljam da je do toga.
Komande za smart su dosta usporene i sve nekako nervira. Ali ajde sve to ima i na telefonu a miracast opcija radi tako da bih bez toga i mogao.

EON nije moguć (moja greška, nisam stigao proveriti pre kupovine pa sam ludo pretpostavio da može na svaki "smart"), tako da kanale još nisam ni probao. Mislim da bi to trebalo biti ok, ali videću kada povežem sa d3.

Sve bih ovo mogao i progutati ali me ubija network player. Sadržaj visokog kvaliteta sa Qnap nas-a takođe secka a trika nema da povuče prevode. Na Qnap-u instalirao sve moguće dlna servere ali prevod neće.
USB player radi bez greške, ima podešavanja prevoda po boji, veličini, poziciji i nemam zamerku niti jednu a slika je fenomenalna, novi doživljaj filma. Ali to nije poenta, prestao sam odavno koristiti usb, jedva iskopah jedan da vidim kako radi.

Povezao sam ga i sa laptopom, ima chroma 4:4:4 podešavanja ali laptop ne može preko 1080p. Probaću i sa desktop mašinom u roku od 7 dana.

Tv je uzet da bude drugi u stanu, odnosno dečiji i tatin :). U dogledno vreme plan je da se i neka konzola poveže na njega. Sada se pitam da li bi i to radilo dobro?

Ekran nije za svetlu sobu definitvno, to sam znao i pre kupovine ali pošto je svakako drugi tv i gleda se u zatamljenoj sobi to i nije neki problem. Ima probijanja bele boje a nisam siguran da je to normalno pa kačim slike i molim za vaše mišljenje.

IMG_20180520_100954.jpg
IMG_20180520_101043.jpg
 
Šta mislite o Samsung 40mu6172 kao zameni?
 
Neko će možda reći da sam lud, ali ja bih na tvom mestu uzeo novi Tesla model iz serije S901.
4K android tv. Nije običan android za telefone/tablete, već baš za TV verzija 7.0 . Radne memorije ima 2,5 GB što će biti sasvim dovoljno. EON TV aplikacija bolje radi nego ona za mobilne telefone. 3x hdmi, 1 usb 2.0, 1 usb 3.0, glasovna kontrola...

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Da sumiram temu...
Poslao sam upit Philips-u vezano za eksterne prevode kroz mrežu kao i za probijanje bele boje.
Odgovorili su da ovaj model ne podržava te prevode i da nije planirano da se to omogući kroz update.
Za ekran su rekli da im se čini da je neispravan i preporučili da vratim tv, što sam i uradio.
 
Imam slican model i isto probijanja bijele svjetlosti na ekranu.

Medjutim ovi iz servisa na upit da li je ovo normalno oni odgovaraju sledece “Normalno, da kad nema slike na panelu, da svjetlost od pozadi nije potpuno uniformna, te dolazi do pojacanog intenziteta bijele svijetlosti.

Sto ne bi trebalo utjecati na kvalitet slike, kad se na televizoru gleda sadržaj, kada dolazi do formiranja crne nijanse.”

Evo i slike
e236aa3015cdc02bf93b2de6af0b7d2d.jpg


Moje pitanje je da li je ovo normalno i da li imam osnova za reklamaciju da se dalje ganjam sa njima?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Prilozi

  • IMG_2475.JPG
    IMG_2475.JPG
    411.5 KB · Pregleda: 57
Evo odgovora koji sam ja dobio. Upit postavio na sajtu a izabrao zemlju HR jer Srbije nema.

Poštovani,
Zahvaljujemo što ste nas kontaktirali. Htjeli bismo Vam proslijediti sljedeću informaciju. 
Nazalost ovaj televizor nece podrzati eksterni prevod putem playera.
Sta se tice zaslona najverojatnije nije ispravan. Ukoliko ste u mogucnosti da vratite televizor to vam je najbolja opcija. Mozete ga takodjer zamjeniti na drugi model.
Ljubazno vas molim da posaljite jos serijski broj televizora da unesemo u sistem informaciju o kvaru na tom konkretnom primjerku.
Jako nam je zao zbog poteskoca koje ste imali prilikom kupnje naseg proizvoda.
U slučaju budućih pitanja, molimo da nas kontaktirate.


S poštovanjem,
Martina

Služba za potrošače, informacije i podrška - Televizori Philips

Telefon: +385 1 777 66 01 (Poziv unutar Hrvatske*) 
Od ponedjeljka do petka 09.00 do 17.00 sati
 
Jeste da je tema stara, te da tv vise nije aktuelan model, ali da odgovorim, cisto da ima zabelezeno ako neko nekad dodje u situaciju da ga kupi polovnog ili slicno.

Imam ovaj tv i zadovoljan sam, mada ja nisam neki zahtevan korisnik. Hteo sam da odgovorim u vezi ovog „probijanja“ svetlosti. Nije nikakav kvar. U pravu su ovi sto su odgovorili iz servisa, ovo je normalan zaslon televizora u menijima ili kada nema slike. Ukoliko izvor salje crnu sliku, ona je savrseno crna bez ikakvog probijanja. Ako neko nekada bude razmisljao o ovom tvu, neka ne brine o tome.
 
Nazad
Vrh Dno