Šta je novo?

Bežične slušalice za TV

TwistedMind

Slavan
Učlanjen(a)
30.05.2009
Poruke
7,026
Poena
485
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i5-13600KF & Noctua NH-D15S chromax.black
Matična ploča
Gigabyte Z790M AORUS ELITE AX
RAM
Corsair VENGEANCE 32GB (2 x 16GB) DDR5 6000MHz C36
GPU
ASRock RX 6700 XT Challenger Pro 12GB OC
Storage
1TB Samsung 990 PRO NVMe M.2 SSD
Zvuk
FiiO K7 + HiFiMan Sundara, Soundpeats H1 TWS
PSU
Seasonic Prime PX 850W Platinum
Kućište
Cooler Master Storm Trooper
Monitor
2x ASUS MG279Q
Miš & tastatura
Logitech G502 LIGHTSPEED & Asus ROG Falchion MX Brown
Ostale periferije
Playstation 5
Mobilni telefon
Lenovo Z5
Pametni uređaji
Mobvoi TicWatch Pro 3 Ultra GPS
Pristup internetu
  1. Optički internet
Treba mi pomoć oko izbora slušalica za TV. Ne bi bilo loše da dolaze sa svojim predajnikom, ali mogu da budu i obične bluetooth pa bih uzeo onaj kineski predajnik sa 3.5mm konektora.
Potrebno je da budu over ear. Mikrofon je nebitan.

Budžet je 30ak eur. Nije bitno da li je poručivanje ili domaće.
Koristile bi se za filmove i malo muzike.
 
Moraces da prosiris budzet na bar 45-50$ jer tesko da ces naci dovoljno dobre BT za 30-ak evra (mozda neke polovne ali tesko).
Ovde imas nekoliko recenzija najjeftinijih, iole dobrih BT (chi-fi, Bluedio, trenutno su malo snizene cene na GB-u) pa ubaci da Gugl prevede: https://www.audiofanatyk.pl/?s=Bluedio

Pored ocena za kvalitet zvuka i opsteg odnosa cena-kvalitet obrati paznju jos na udobnost i da li autor pominje ''saradnju'' slusalica sa TV.

Bar 50-60e kostaju i iole dobre BT sluske poznatijih proizvodjaca - philips, sony, panasonic itd.
 
Poslednja izmena:
Hvala na savetu.
Izgleda da će Bluedio t4s biti izbor. Čini mi se da ih je neko ovde malo napljuvao u nekoj temi, ali šta sad.
 
^ http://www.spectrelabs.com/2018/03/07/bluedio-t4s-turbine-review/

https://www.head-fi.org/showcase/bluedio-t4.22497/reviews

Utisci za obe verzije (T4/T4s) su uglavnom pozitivni (posebno u odnosu na cenu) ali je moguce da je QC los pa da su neki korisnici imali probleme. Za ''s'' verziju kazu ima bolju bezicnu konekciju i da je eliminisan problem sa lagovanjem zvuka sto ne znaci da lag postoji kod svih T4. Uglavnom proguglaj jos malo pa sam proceni. Probao sam chi BT od 25-30$, kvalitet izrade i zvuka je jedva prosecan tako da bih sigurno prosirio budzet na tih 50-60$.

A mozes da pogledas i ponudu domacih prodavnica, mozda se pojave neke Panasonic/Philips/Pioneer/Sony BT na snizenju ili rasprodaji, npr. sa 10-ak hiljada na ~7000 din.
 
Poslednja izmena:
Treba mi pomoć oko izbora slušalica za TV. Ne bi bilo loše da dolaze sa svojim predajnikom, ali mogu da budu i obične bluetooth pa bih uzeo onaj kineski predajnik sa 3.5mm konektora.
Potrebno je da budu over ear. Mikrofon je nebitan.

Budžet je 30ak eur. Nije bitno da li je poručivanje ili domaće.
Koristile bi se za filmove i malo muzike.
Daj neki link za taj 3.5mm konektor. To bi mi resilo problem na jednom TVu.

Ja i kolega smo uzeli ove sa alija oko 12 USD su bile. Da se razumemo nisam fanatik za sluske ali imaju jako dobar zvuk i dubok bas po mojim merilima. Za gaming dok klinci spavaju tamanica. Filmove praktijem da gledam u 5.1 pa sluske za to ne koristim.
http://s.aliexpress.com/QriiyYBB?fromSns=
P.S. jos jednom napominjem mozda nisam kompetentam da komentarisem sluske ali meni zavrsavaju posao.
 
Daj neki link za taj 3.5mm konektor. To bi mi resilo problem na jednom TVu.

Ja i kolega smo uzeli ove sa alija oko 12 USD su bile. Da se razumemo nisam fanatik za sluske ali imaju jako dobar zvuk i dubok bas po mojim merilima. Za gaming dok klinci spavaju tamanica. Filmove praktijem da gledam u 5.1 pa sluske za to ne koristim.
http://s.aliexpress.com/QriiyYBB?fromSns=
P.S. jos jednom napominjem mozda nisam kompetentam da komentarisem sluske ali meni zavrsavaju posao.

ima hiljade vrsta. evo recimo jedan od koji ce veerovatno biti uzet ako sluske ili tv budu pravili problem
http://www.dx.com/p/2-in-1-bluetoot...er-wireless-adapter-black-483262#.Wv3cJUOgeUk
 
Samo da napomenem, mikrofon niko nije testirao na ovim slusalicama (na navedenim linkovima)... Mikrofon im je NEUPOTREBLJIV!!! Imajte to na umu... Ako vam mikrofon nije bitan, onda su ok...
 
dodaj to 25e i ganjaj y500 dok još ih ima po oglasima.nisam slušao te tribit (mada treble push na bt sluškama ne zvuči obećavajuće ko iole obraća pažnju na to) ali ne deluje da mogu da im izađu na crtu (ni ne treba,ovo su 45 dolara a akg 130,dva univerzuma).

iz znatiželje radim abx poređenja bitrate aac-a sa mojim y500,k242 i šta još nađem od prijatelja (770pro,superlux 681b...) i dalje se oduševljavam kako dobro zvuče za over ear pa čak i kao bt sluške.van konkurencije bi bile i da su žičane što se tiče kompakt over ear kamoli bt,bt je ajsing on d kejk...
 
Ja sam uzeo JBL Tune 500BT za 50€ i stvarno su ok za taj novac, zvuk je bas dobar.
 
Da li neko moze da mi preporuci udobne bezicne slusalice do 80, 90e? Znaci udobnost na prvom mestu, pa i kvalitet zvuka... Za veliku glavu :) I za film ili igranje od recimo 2, 3 sata a da nije neprijatno...
 
Ajde malo da ozivimo temu ako je moguce. Do sada nisam imao prilike pa se i ne razumem bas najbolje,potrebne su mi Bluetooth,over ear slusalice za LG TV. Koristio bih ih samo za filmove,kucna varijanta . Budzet 40-50 eura,mozda i preko ako bas vrede,ali u toj granici za sada. Vidim y500 na KP od 70-100 eura,realno mi je malo iznad budzeta pa ako ima sta jeftenije ,predlazite.Hvala unapred
 
Poslednja izmena:
Ako je kvalitet,vredi i dati malo vise. A jedno dva laička pitanja. Znaci planiram bas i jedino za tv zbog filmova i par sportskih kanala.

1:Ako pustim film na tv-u jel kasni zvuk na slusalicama u odnosu na film recimo?
2:Jel trazim bluetooth ili wifi slusalice za tu namenu? Moze pojasnjenje.

Gledao sam danas u radnji na G... momak se iznenadi kada sam mu rekao planiram da povezem sa TV-om,kaze da ne zna da to moze..
 
kasniće okvirno kao ovde:



nekom je okej nekom ne.lično,ne bih igrao šutere ali za sve ostalo je okej,nećeš primećivati.nemam pojma koliko sam filmova i serija pogledao na bluetoothu,i niti jednom nisam pomislio uh što iritira...možeš da juriš aptX ali sem koneskih slušalica za koje teško da ćeš naći iskustvo iz prve ruke za budžet koji navodiš nećeš naći,a sve i da nađeš ne verujem da TV podržava a od aptX-a na windowsu odmah da ti kažem da odustaneš...

što se tiče vajfaj tu tek nemam dobre vesti - toga i nema više.jedan jedini model koji ja sam komforan da ti preporučim su stare steelseries 5xb ili kako već - slušalice za xbox360 i ps3.to novo nećeš naći,NOS ne verujem da više postoji bilo gde na svetu,a polovne i to gejmeri slušalice...zaobišao bi.

prednosti su što zvuče poprilično okej za bilo šta (taman negde u rangu y500,širi soundstage i nešto odzivniji prezens,ali bas i srednji solidno na strani y500) i što možeš da ih nakačiš na kakav god analogni izlaz i laga nema.mane u 2020-toj su ogromne - nisu punjive,cela transmiter priča,hardver zvučni profili (okej su ali ono,sve je to tu zbog marketinga)...ja se ne bih vraćao sad na to da zvuče i 10 puta bolje.

da sumiram - za taj budžet y500 je najbolje što možeš svakako i ne vredi lomiti glavu dalje.eventualno ako teraš mak na konac da uzmeš žičane po ukusu i udobosti i kupiš bluetooth risiver i koristiš ih bežično.tih risivera ima i aptX (povavljam,to TV teško da ima,i realno jedino donosi benefit ako imaš android TV box i na njemu puštaš sadržaj i taj boks podržava aptX) npr onaj ugreen radi lepo i sasvim dovoljno snage ima za sve na 32 oma...
 
Da li neko moze da mi preporuci udobne bezicne slusalice do 80, 90e? Znaci udobnost na prvom mestu, pa i kvalitet zvuka... Za veliku glavu :) I za film ili igranje od recimo 2, 3 sata a da nije neprijatno...
Ja sam uzeo Steelseries Arctis 1 Wireless i jako sam zadovoljan, taman kad sam i ja bio u potrazi, imao sam slične inpute uključujući i veliku glavu :)

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Da li preporucujete Sony WHXB900NB kao BT slusalice za TV (filmovi, gaming).
Imam ponudu da mi donesu nove za 130e.

Ili postoji nesto bolje u tom rangu 100-150e ?
 
Uzeh za istu namenu prečesto hvaljene AKG Y500. Blago je reći da sam razočaran. Za 50e nisam očekivao puno, ali ovo je smešno. Ako i progutam to što su teške i ne previše udobne, kvalitet zvuka je blago rečeno prosečan. Mislim da je velika greška što sam uzeo on-ear sluške jer pretpostavljam da posle over-ear (Superlux HD681 Evo) svake on-ear deluju jadno (bluetooth pogotovo). Definitivno idu nazad, on-ear nikad više. Premalo je to para za bluetooth..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno