Šta je novo?

Smartcash

Dandy

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
03.07.2000
Poruke
9,810
Poena
965
Ne vidim da postoji posebna tema za ovu kriptovalutu, a mislim da treba da je ima.
https://smartcash.cc/

Smartcash je relativno nova kriptovaluta (trenutno je stara oko godinu dana), kojoj je primarna namena da bude zamena za keš.
Pokupili su dosta ideja od Dash-a, pa tako imaju sistem predloga koji se finansiraju iz budžeta, a o tome koji će biti odobreni za finansiranje odlučuju svi hold-eri Smartcash-a (jedan Smart, jedan glas).
Imaju već aktivan sistem Smartnode-ova (pandan Dash masternode sistemu) i posle sledećeg patch-a trebalo bi da proradi i sistem za instant transakcije (opet po uzoru na Dash).
Pored toga, imaju i sistem smartrewards-a, koji isplaćuje malu dividendu svima koji imaju na adresi preko 1000 Smart-a, pod uslovom da u poslednjih mesec dana nisu sa te adrese ništa trošili (snapshot-ovi se prave 25-og u mesecu, kada je i isplata dividendi za prethodni mesec).

Rade na implementaciji POS sistema koji može da radi sa njihovim Smart karticama, koje su praktično neka vrsta paper wallet-a na koje mogu da se dodaju sredstva. Prilikom kupovine ih prodavac skenira, a kupac onda treba da ukuca PIN da bi se kupovina izvršila. Ovo eliminiše neophodnost smartphone-a za obavljanje kupovine.
Pošto su dosta orijentisani na zemlje koje nemaju razvijen bankarski sistem ili taj sistem ne funkcioniše (države u Africi, Venecuela...), ovo rešenje zapravo ima dosta smisla.

 
kako se kopa ovo?cime najbolje?alexis78 za Nvidia?
ima nekih zanimljivih stvari,mozda ima vremena da se zaradi,cak se i forkuje :)
na originalan nacin je zamisljeno da se holduje,samo da nekrene da curi kao na MNX
 
Poslednja izmena:
nasao sam,fino su objasnili,kupio sam nesto a ostalo mozda i dokopam,il opet kupim ako nije isplativo kopati
zaboravio sam keccak algo,jos od MAX coina,samo da je bio laksi malo
mozda je kinez bit,,, napravio spravu,vidim asia pool gazi po snazi
 
 
Moze li sa atijem da se kopa i postoji li calculator?
 
Kopa se ASIC-ima, koliko znam.
 
Poslednja izmena:
Moze li sa atijem da se kopa i postoji li calculator?

1. sgminer .5.3.4.eth - 145 mhs sa 7850 karticama sa def podesavAnjima (I 8) sa I 15 daje 10% cise ali ima i reject

nerentabilan za mining (lol)

2. clayminer nisam probao whatomine kaze 28mhs eth/etc/exp i 200mhs smart (rx 480)

3. trgovina najbrzi,najefikasniji nacin da se dodje do smart :)
 
Poslednja izmena:
Kao što ljudi rekoše. Ne isplati se mining.
Trenutno je mnogo isplativije kupiti ga i eventualno podići neki smartnode.
 
Taj guide koji je vipi okačio je ok.
Ovde su inače svi bitni resursi za smartnodove:
https://smartnodes.cc/

Mnogo je lakši sada setup, nego na početku, pošto postoji skripta koja odradi sve što treba na VPS-u.
 
 
Cemu ovi you tube promotivni snimci, nista od toga ne radi? Valuta u bunaru?
 
Pa radi, kako ne radi?
Ljudi rade na razvoju tehnologije. Sam coin ima jako mali market cap trenutno, što znači da može lako da ide dosta dole ili gore.
Da li će uspeti dugoročno da se probije, videćemo.
 
Na kojoj menjačnici ga ima za kupovinu? Wallet? Sajt im je nedostupan?
 
^ Hvala Dandy, evo i meni otvara, verovatno nešto zabagovalo u trenutku :) Prostudiraću malo, imam ga utefterisanog još odavno uz neke potencijalno interesantne koine (u mojoj glavi, naravno :D )
 
 
Razmisljam se da uzmem ovaj novcic na cryptopia menjacnici? Jel neko kupio od vas ovaj novcic? Vidim da ga ima i na HITBTC, samim tim mislim da se ovom novcicu smesi lepa buducnost ako budu radili onako kao sto planiraju u projektu.
 
Poslednja izmena:
Ja ga imam odavno u "wish list", ali nikako da se nakanim da sednem i odradim kupovinu :)
 
Ako ne krene sve u kriptou nizbrdo opet, sada je verovatno dobar momenat da se uđe u Smartcash, pod uslovom da neko veruje dugoročno u njega.
Emisija novih novčića sve više usporava, tako da će inflacija da ide sve sporije. Takođe ima smisla uzeti neku količinu da stoji, pošto postoji kamatica na bilo koji iznos preko 1000 novčića, ako stoje u wallet-u duže od mesec dana.
 
Smartcash koji daje kamatu ako se ne koristi kao cash? Interesantna logika. :)
 
Pa ideja je da imaš barem dve adrese, jednu za trošenje i jednu za štednju. Onda na onu za štednju dodaješ stalno po malo i tamo ide ta kamata. Fazon kao oročena štednja u banci

Sent from my S61 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno