Šta je novo?

TV 55" 4k i audio sistem za sobu

dzoninho

Poštovan
Učlanjen(a)
08.08.2015
Poruke
0
Poena
51
Pozdrav svima,

Zamolio bih Vas za pomoc oko kupovine 55" TV-a koji se koristi za svakodnevno gledanje raznolikog sadrzaja, od Zadruge, BabyTV, Pikaboo, SPORT KLUB itd...
Budzet je oko 1200e. Najbitnije mi je kvalitet slike...

Takodje da ne bih otvarao novu temu, dajte neku preporuku za neki audio uredjaj koji bih upario sa TV-om, po mogucstvu sa wireless konekcijom kako ne bih razvlacio kablove po sobi. Sto se audio sistema tice, najbitniji mi je kvalitet zvuka, ne da bude prejako, vec da zvuk ispunjava ceo prostor. Budzet za audio sistem bi bio oko 800-1000e.

Iskreno nemam mnogo iskustva, nekada sam pratio tehniku ali poslednjih 10ak godina vise ne... Nadam se da je budzet sasvim pristojan da se uzme nesto kvalitetno...
 
Za te pare trenutno mislim da je Sony X900E best buy, ako bi se protego za koju stotinu vise mozes uzeti LG B7 OLED. Samsung QLED mislim da za pare koje se prodaje ne nudi dovoljno.

Sto se tice audia, i ja sam u slicnoj situaciji, tako da nzm sta da ti preporucim, mozda neki high end dolby atmos soundbar ili neki HiFi resiver plus neki dobri zvucnici 2.0 oni veliki za pored tv-a. Nadam se da ce se jos neko javiti sa boljim uvidom na tu temu pa i ja sam da dobijem neki info. :)
 
Razbežali se ljudi iz teme posle reči Zadruga... [emoji16]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
:)
 
hahahaha Zadruga, do kraja meseca a posle tuga dok ne pocne novi serijal! :D
 
Pomislih da nas zeza...
 
...dajte neku preporuku za neki audio uredjaj koji bih upario sa TV-om, po mogucstvu sa wireless konekcijom kako ne bih razvlacio kablove po sobi. Sto se audio sistema tice, najbitniji mi je kvalitet zvuka, ne da bude prejako, vec da zvuk ispunjava ceo prostor. Budzet za audio sistem bi bio oko 800-1000e.

Kod zvuka nije jednostavno odgovoriti kao kod TV-a. Nije dovoljno reći wireless. Da li želiš 5.1, 2.0, 2.1... ako imaš mnogo uređaja koje bi povezao sa zvučnim sistemom onda bi trebao da ideš na AVR plus zvučnici, ako ne onda na primer stereo risiver. Zvučnike bi trebao da poslušaš u par audio kuća u Beogradu pa da vidiš šta ti više leži (Monitor Audio, Kef, Wharfedale, Q Acoustics, Canton...).
 
Sto se tice audia, i ja sam u slicnoj situaciji, tako da nzm sta da ti preporucim, mozda neki high end dolby atmos soundbar ili neki HiFi resiver plus neki dobri zvucnici 2.0 oni veliki za pored tv-a. Nadam se da ce se jos neko javiti sa boljim uvidom na tu temu pa i ja sam da dobijem neki info. :)

Imao Dali Zensor 1, DAC Magic 100, Marantz PM5005 i LG La660s i odlična kombinacija a nije skupa.

Slušao sam u audio kućama soundbar i to je totalno drugi zvuk (više za filmove jer sabvufer daje dodatni doživljav ali ništa posebno za audio nije sb). Možda na skupim soundbar sistemima audio bolje zvuči ali na onim od 500€ FLAC nije ništa posebno.

Bio sam na HiFi sajmu prošle godine i slušao sam razne sisteme ali je najjači utisak na mene ostavio MA Silver.

Treba poslušati i B&O u Beogradu iako nije nikakva audio soba već običan lokal.

Kod TV-a je uvek ista situacija, uradiš kalibraciju i metneš u bilo koju sobu i uživancija.

Kod HiFi sistema je sve drugačije, video sam po forumima da kolege forumaši imaju sisteme i zakažem u audio kući i odem da poslušam iste te zvučnike i ni malo mi se ne svidi zvuk, da sam kupio na neviđeno isti dan bi bili u oglasima, tako da nema preporuke koji model zvučnika, to mora da se posluša, jedino preporuka sa tehničke strane: kolika je soba pa da se posavetuje da li da se ide na bookshelf ili na floorstander, da li AVR ili stereo risiver, pojačalo, DAC...
 
Poslednja izmena:
To što preporučujete je dobro za muziku, filmove... Međutim, kada starleta vrišti u Zadruzi, oseća se gubitak topline na visokim frekvencijama. Mislim da je 10 dana premalo da se ispita šta je najbolje. Preporučujem da se sačeka naredna sezona, pa da se krene u obilazak prodavnica ;-)
 
Kod zvuka nije jednostavno odgovoriti kao kod TV-a. Nije dovoljno reći wireless. Da li želiš 5.1, 2.0, 2.1... ako imaš mnogo uređaja koje bi povezao sa zvučnim sistemom onda bi trebao da ideš na AVR plus zvučnici, ako ne onda na primer stereo risiver. Zvučnike bi trebao da poslušaš u par audio kuća u Beogradu pa da vidiš šta ti više leži (Monitor Audio, Kef, Wharfedale, Q Acoustics, Canton...).

MA Silver 1 je 48k trenutno, vredi ga čuti ...
 
Ja sam bio iskren, sta cu kad mama i zena gledaju Zadrugu uvece, ne mozes do TVa doci :) Bar nisam folirao kao ovde neki slusaoci koncerata klasicne muzike a nisu u zivotu bili na nekom takvom koncertu :) Ok, puno mi znaci informacija gde mogu da odem da poslusam zvucnike, jer kao sto rekoh, ne pratim ovu vrstu tehnike vec duze vremena. A za TV dobih samo jednu preporuku...
 
Kod mene se u kući ne gleda TV, skroz smo ga izbacili, nemamo ga. Pogledam na lapu ponekad seriju i film i to je to (film jedan u par meseci a serije koje gledam su La casa de papel - čekam treću sezonu i Better call Saul - isto čekam sledeću sezonu a sezonu od desetak epizoda odgledam u jednom danu). Muzika je nešto sasvim drugo, to slušam svaki dan, a TV me ne zanima uopšte.

Kada sam imao TV samo sam sport pratio ali i to dosadilo. Knjige i muzika nikada ne dosade ;)
 
Ja sam bio iskren, sta cu kad mama i zena gledaju Zadrugu uvece, ne mozes do TVa doci :) Bar nisam folirao kao ovde neki slusaoci koncerata klasicne muzike a nisu u zivotu bili na nekom takvom koncertu :) Ok, puno mi znaci informacija gde mogu da odem da poslusam zvucnike, jer kao sto rekoh, ne pratim ovu vrstu tehnike vec duze vremena. A za TV dobih samo jednu preporuku...

A da li bi mogao da preciziraš da li želiš stereo ili 5.1?
 
Verovatno ce tako i biti...

Sto se tice stereo ili 5.1 iskreno nemam predstavu... Ako postoje wireless 5.1. pre bih mozda njih, ne bih da razvlacim kablove sada po stanu koji je zavrsen, a nisam razmisljao o kablovima za zvucnike kada sam pocinjao da sredjujem stan...
 
@MarkoZ

Pitanje je koliko mu uopšte treba kvalitetan TV pošto ne gleda 1080i sportske kanale preko satelitske, neće gledati (bar nije naveo) remux HDR 4K filmove pa da je potrebna OLED crna itd. da ne navodimo sve prednosti OLED i drugih tehnologija, treba mu za potrebe gledanja TV domaćih kanala gde većinom neće biti ni HD kvalitet pa se postavlja pitanje da li baca lovu.
 
Verovatno ce tako i biti...

Sto se tice stereo ili 5.1 iskreno nemam predstavu... Ako postoje wireless 5.1. pre bih mozda njih, ne bih da razvlacim kablove sada po stanu koji je zavrsen, a nisam razmisljao o kablovima za zvucnike kada sam pocinjao da sredjujem stan...

Ma samo tanke kanalice uz zid i ništa ne smeta ;)

Vidi nešto ovako ako ima da se posluša (plus AVR):

http://www.wharfedale.co.uk/product-list.php?cid=6

https://www.avforums.com/review/wharfedale-dx-2-home-cinema-speaker-package-review.14592

Proguglaj DX-1, DX-1 SE...
 
Poslednja izmena:
@dzoninho

Voliš li polovno ili mora novo? :)

Zvučnike uvek možeš da nađeš polovne u pola cene a da su očuvani...
 
U principu mi nije bitno da budu novi, vec da bude kvalitetan zvuk. Ajde kad smo se vec dotakli teme, voleo bih da gledam i 4k filmove, TV ce biti povezan preko LAN kabla na mrezu, ali takodje mi treba pomoc oko nekog playera preko kog bi mogao da gledam filmove sa neta. Da li postoji nesto tipa Popcorn playera ili tako nesto, gde bih mogao sa neta da skinem 4k film i odgledam ga?
 
rece covek

Najbitnije mi je kvalitet slike...

tako da farma ili 4k filmovi nebitno... bitno da je kvalitetno :d a kad vec povezujes tv sa mrezom onda preko kompa streamuj sve sto hoces

inace ne znam zasto vecina vezuje oled za 4k hdr i crnu (tj znam ali meni nebitno) meni je veci dozivljaj koliko bolje izgledaju sdr serije i filmovi na oledu nego na nekom lcd-u.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno