Šta je novo?

Rage 2

Aaaand it's gone.
Kontam da je ovo bilo okaceno, dok i to ne obrisu. https://youtu.be/G8Jl3DXbtyw

Sve u svemu, kul za nastavak. Prvi deo mi je ok, sem sto je bilo mnogo tehnickih problema.
 
Od svih igara koje su mogle da dobiju nastavak... :vomit:
 
Od svih igara koje su mogle da dobiju nastavak... :vomit:

A sto mislis da neke druge igre vise zasluzuju nastavak od ove?

Evo meni a vidim i kod drugih je odusevljenje na nivou, tako da ne vidim nista lose sto je ova igra dobila nastavak... cak sta vise sam i navijao i potajno se nadao da ce jednog dana da izbace drugi deo. Pored ove igre jos da mi izbace expnaziju za doom da objasne kraj i da vidimo sta je dalje bilo i ja srecan.
 
Ljudi ciljaju da bi bilo bolje da su odradili novi TES, Fallout ili cak Doom. Mada ne vidim nista toliko lose da se i Rage nastavi. Svakako ce biti i ovih drugih nastavaka.
 
Prvi deo je bio nezanimljiv ali je opet taj po malo stripski smek bio osvezenje...ali samo vizuelno, sve ostalo je bilo tako vec vidjeno i dosadno...Ovo sad izgleda malo realisticnije sto je jos gore od prvog dela koji je bar vizuelno bio autentican...svakako ko voli rostiljanje dopasce mu se. Jedino mi ne ide u glavu imerzivnost u ovoj igri, koja je poenta i u sta treba da se uzivis :vomit:?
 
A sto mislis da neke druge igre vise zasluzuju nastavak od ove?

Evo meni a vidim i kod drugih je odusevljenje na nivou, tako da ne vidim nista lose sto je ova igra dobila nastavak... cak sta vise sam i navijao i potajno se nadao da ce jednog dana da izbace drugi deo. Pored ove igre jos da mi izbace expnaziju za doom da objasne kraj i da vidimo sta je dalje bilo i ja srecan.

Jb.g, licni ukus, mada vidim po metacriticu da se ljudi uglavnom slazu. Meni je licno prvi deo jedna od najgenerickijih i bezdusnijih igara koju sam ikada igrao. Gunplay ok, ostalo... cist mediokritet, i jedna od retkih igara koje sam uninstalirao samo zbog dosade.

Eto samo zato sam se iznenadio, ali ko sta mene pita... ima ko ce ovo da kupi i igra. :)
 
+1 Odvratan trejler.
Igra je bila solidna, mada malo slabije razrađena, kraj je bio baš kilav, k'o u crysis 2.
Ne znam da li je ona ekspanzija dala malo više smisla?
 


Ovaj prvi trejler tezak shitt,ovaj je mnogo bolji i deluje mi bolje od mad max igre...

Inace pokusao sam da odigram prvi deo bas kad je izasao ali bilo je mnogo bagova,tako da je meni bio neigriv.

Kasnije su te bagove ispravili posle godinu dve ali sve u svemu ti bagovi su mi ubili volju da je odigram i nisam odigrao prvi deo do dan danas.
 
Poslednja izmena:
Kao sto neki komentari kazu: Borderlands + Doom + Mad Max. Ne vidim nista lose u tome. Sto se mene tice ne mora da ima neku extra pricu, samo nek bude zabavno.
 
Da ima i bulletstrorm smek :)) da li ce se setiti da ikada naprave nastavak neverovatno zabavna igra.

Meni ovaj drugi deo za sada mozda samo po konceptu lici na Borderlands inace je grafika daleko bolja nego u Borderlands,a da lici na Mad max i Doom donekle to se slazem.Takodje prvi deo sto se tice grafike bas je podsecao na Borderlands i pomalo je imao pricu kao Borderlands ali je prvi deo bio vise creepy nego Borderlands.
 
Poslednja izmena:
Prvi deo je bio nezanimljiv ali je opet taj po malo stripski smek bio osvezenje...ali samo vizuelno, sve ostalo je bilo tako vec vidjeno i dosadno...Ovo sad izgleda malo realisticnije sto je jos gore od prvog dela koji je bar vizuelno bio autentican...svakako ko voli rostiljanje dopasce mu se. Jedino mi ne ide u glavu imerzivnost u ovoj igri, koja je poenta i u sta treba da se uzivis :vomit:?

Ako ti je problem da se uživiš u roštiljanje, momentalno zaobiđi sve što ima etiketu id, jer to će biti vrhunac imerzije koju ćeš dobiti od njih! :d

Rage je svojevremeno kada se pojavio reklo bi se poprilično ostvario zacrtani cilj. Poenta je bila da se otvore mape, te da se klasično roštljanje kombinuje sa bagi-trakama i napucavanjem. Znači malo vožnja, malo klasičan FPS. Sve ostalo je bilo debelo razvodnjeno. Pričica je interesantno zamišljena ali je takođe i stereotipna kao uostalom i djalozi (koji su bili više nego jadno napisani), no i pored toga koncept je bio dopadljiv. Verovatno zato što je id uspeo da okupi značajnije umetnike u tom momentu, koji su znalački odradili koncept art i propisno ga zapakovali. Osim toga u pitanju je postapokliptični svet koji je nudio dosta raznolikih lokacija. S druge strane, problem Rage-a je što je igra zapravo bila nedovoljno sadržajna i u izvesnom smislu obavezujuća odnosno skriptovana. Podrazumevala je igranje deonica sa bagi trkama koje su se morale odigrati kako bi se radnja pokrenula dalje, što je cenim izvesnom broju igrača bilo dosadno i nezanimljivo pa su je batalili. Sad, uvek će biti onih kojima se nešto ne sviđa, pa ne ide da o tome pričamo previše. Sve u svemu, za to što je ponudio Rage je bio sasvim OK igra.

Što se zadnjeg Doom-a tiče ne bih to baš mogao reći, pa se nadam da Rage 2 neće ići previše u tom pravcu jer bi to iz mog ugla gledano bio čist promašaj. :smoke:
 
Ako ti je problem da se uživiš u roštiljanje, momentalno zaobiđi sve što ima etiketu id, jer to će biti vrhunac imerzije koju ćeš dobiti od njih! :d

nije da ne bih odigrao dobar klasican FPS, bih i to rado :D Ono sto me stvarno izludi je taj nasilnicki smek bez ikakve poente, ako uopste nasilje ima poentu...taj wasteland smek mi prija i onda smeste neke fansy pank fallout likove u to i udri, malo voznje tu i tamo i jednu zlicicu vegete i eto ga...
 
Meni su samo ta vožnja i backtracking smetali, sem toga to je bila sasvim ok igra.
 
Rage 2 mi bukvalno izgleda onako kako mislim da je Rage kec trebao da izgleda.
 
Ovo je odlično :D
Jedva čekam :)
 
Podseća malo na Bulletstorm :)
U pozitivnom smislu.
Ako bude upola ovako nenormalna igra, onda odlično:)
 
Ovo je već nešto. Izgleda raznovrsno i reklo bi se dovoljno kompleksno, za razliku od Doom-a koji je postao bezidejna jurišno-skakutava cartoonish igrica za klince. ,)
 
Poslednja izmena:
YHEdy4g.png
 
Ajoooj .. Prvo Doom Eternal, a sada i Rage 2. Ovo je fantastično. Jedva čekam.

@Vlada>>>:
Klinci igraju gluposti poput fortnite i pubg.. Doom im nije interesantan.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne znam za vas, ali ja ne mogu da poverujem da će igra ovako da izgleda i ovako tečno da radi. Prosto mi nije realno.
 
Ne znam za vas, ali ja ne mogu da poverujem da će igra ovako da izgleda i ovako tečno da radi. Prosto mi nije realno.

Ceniš da će po običaju da padne na kraju eliminisanje grafičkih detalja i efekata?!? :trust:

Hmm... Možda, ali ne deluje mi tako. Foliage je odlično napravljen i partikli. A kada se to odradi kako treba u principu dobiješ igru koja izgleda efektnije u odnosu na konkurenciju. Fizika je bazičnog tipa. Kad bomba eksplodira, sa travom se ništa specijalno ne dešava, premda teško je napraviti adekvatnu analizu što se nekih detalja tiče, prevashodno zato što se kamera tumba konstantno ili je u pokretu. Drugo koliko vidim dimovi nisu komplet volumetrički, a verovatno ni ostali partikli. To je zaista prilično vešto odrađeno i sve skupa izgleda efektno, ali se jasno može videti u nekoliko navrata kada kamera prolazi kroz dimove, da je u pitanju običan sprajt koji se širi. Sve u svemu, ne vidim tu ništa specijalno zbog čega bi se operativnost same igre dovodila u pitanje. Wetlands će biti po svemu sudeći grafički gledano zhatevniji deo, jer sadrži daleko više foliage-nih elemenata za razliku od pustinje koja je poprilično prazna što se jasno može videti na osnovu ovih sličica koje sam izvukao iz filma.
 

Prilozi

  • Screen Shot 2018-08-13 at 16.23.11.jpg
    Screen Shot 2018-08-13 at 16.23.11.jpg
    376.7 KB · Pregleda: 104
  • Screen Shot 2018-08-13 at 16.20.35.jpg
    Screen Shot 2018-08-13 at 16.20.35.jpg
    440.5 KB · Pregleda: 103
  • Screen Shot 2018-08-13 at 16.24.08.jpg
    Screen Shot 2018-08-13 at 16.24.08.jpg
    203.3 KB · Pregleda: 101
  • Screen Shot 2018-08-13 at 16.35.27.jpg
    Screen Shot 2018-08-13 at 16.35.27.jpg
    322 KB · Pregleda: 99
Deluje ovo sasvim fino, a i rekao bih da nece biti downgrade-a.
 
Nazad
Vrh Dno