Šta je novo?

PC > TV > dac/amp pomoc

streets_fan

Slavan
Učlanjen(a)
09.12.2004
Poruke
262
Poena
330
Izvinjavam se ako tema nije u dobroj podsekciji, ali ovde mi je bilo najlogicnije. Povezao sam pc sa tvom preko hdmi kabla, a tv sa pojacalom preko optickog. Sve radi kako treba, ali me zanima da li je moguce da tv sluzi samo kao "hub" za prenos signala, tj. da zvuk ide sa kompjutera iako gledam obicnu televizijiju ili je tv iskljucen? Tv je lg 49lh630v.
 
Ako imas neki kablovski risiver, on bi trebalo da ima optiku, iz njega u dac iz dac-a u amp.
A komp, zavisno sta ima od izlaza, mozes coax-om ili isto optikom u dac, naravno ako dac ima toliko ulaza

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
Onda je sve jasno

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
Da ponovom pitanje, da li postoji mogucnost da tv sluzi samo za prenos zvuka, da veza ide pc > hdmi > tv > optical > dac/amp, ali da je tv iskljucen ili da ne stoji na hdmi ulazu na koji je nakacen kompjuter.
 
Kad isključiš tv, dac više ne dobija signal preko optičkog i imaš tišinu. Tv nema aktivni passthrough.

Za tako nešto će da ti treba aktivni hub svič sa hdmi ulazima i optical izlazom. Na izlazu ćeš biti ograničen na lpcm i lossy dolbi digital i dts.
 
Hvala na odgovoru, to je ono sto me zanimalo. Uzecu xonar dgx i povezati direktno na dac. Usb mi otpada jer ima 7 metara, i ima raznih problema i smetnji (vec probao). Ima li razlike izmedju optickog i koaksijalnog ulaza?
 
Poslednja izmena:
Nemam opticki na integrisanoj zvucnoj, zato cu uzeti drugu. Tv mi ne treba da bude na pojacalu, i ovako sve gledam sa kompa. Probao sam preko usb-a da nakacim, i rezultati su sledeci. 1m usb sve radi savrseno, 5m usb produzni plus 1m od samog daca, daje pucketanje, uzeh 7m usb kabal isto (bez prekida, mislio sam da je mozda do kontakta), ako ne i gore. Na kraju sam uspeo da dobijem normalan dobar signal sa ethernet to usb extenderom, ali sve preko 2-3m ima slab signal koji se ponekad izgubi na pola sekunde. Desi se npr dok radi neka masina u kuci da kako povuce neku struju ili sta vec secne zvuk na kratko. Proveravao struju, sve u redu, proveravao sa kablom od 2m preko usb extendera, sve u redu, ali kako stavim duzi kabal 5-10m ima slab signal. Ostaje mi resenje sa zvucnom. Ima li neka druga zvucna (jeftinija) da ima opticki izlaz? Ploca je asrock ab350m, nema header za digitalni izlaz zvuka, dac je alientek d8.

edit: Zvucna mora pcie x1, nemam drugih slotova.
 
Poslednja izmena:
Probao sam sa tim vec, ali problem je u duzini kabla. Sa 5m ima slab signal, provericu sutra da li je bolja situacija sa optickim kablom i zvucnom kartom.
 
Koristim i ja 5m usb kabla, ama bas nikakvih prekida nema

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
Probao sam sa tim vec, ali problem je u duzini kabla. Sa 5m ima slab signal, provericu sutra da li je bolja situacija sa optickim kablom i zvucnom kartom.

Treba da nabaviš kvalitetniji USB kabel. Rade oni ok do 7-8m.
...naravno, dok su uz jednog komada. Neki se "žalili" na duga USB, a u stvari ih nastavljali onim nekim USB produžnim. :D
 
Nikako nisam uspeo da dobijem cist zvuk sa dva razlicita usb kabla.
Resio sam na kraju sa xonarom dgx jer nemam opticki na ploci i toslink kablom od 10m. Sve radi savrseno, zvuk je odlican, nema prekidanja.
Hvala svima na pomoci.
 
Da apdejtujem temu. Posle nekoliko meseci koriscenja xonara dgx kao optical output nadjoh na netu "aktivni" usb produzni kabl (ne znam kako to ranije nisam video), cini mi se da je to ustvari usb hub na kablu od 5m sa jednim ulazom. Cena 660din u radnji u yubc-u. Povezao, sve radi super, nema prekidanja niti smetnji. Resio sve probleme od ranije.
Da ponovim sta sam probao od resenja, mozda ce nekom znaciti. Obican usb produzni 5m plus kablic od alienteka - pucketanje pri reprodukciji. 7m kabl usb - jos gore pucketanje. Usb via ethernet adapter, radi normalno, ali se desavalo da kad se upali neko svetlo u kuci ili neki uredjaj dodje do prekidanja zvuka na pola sekudne (nemam pojma zbog cega, struja je ok, nisam uspeo da otkrijem zbog cega). I resenje koje je radilo, opticki kabl iz zvucne u alientek - sve super.
Ovako cu taman osloboditi opticki ulaz za tv, ako nekad zatreba.
 
Nazad
Vrh Dno