Šta je novo?

Asus z270a problem sa GPU 0

sportsdirect

Poštovan
Učlanjen(a)
18.11.2013
Poruke
36
Poena
59
Poz svima,

imam problema sa jednim rig-om

7 komada gigabyte rx 580 8gb sve su sa micron mem
asus z270-a
napajanje lc power 1650 mining edition
4 gb ram
procesor neki intel najjeftiniji ali pogledacu oznaku ako je bitno



Problem je sledeci, koju god karticu da ubodem u slot 2 po redu na ploci tj prvi x16 ta kartica mi posle nekog vremena blokira ili odmah blokira nece da pokrene miner

watchdog - thread 0 (gpu0), hb time 75781
18d0 WATCHDOG: GPU 0 hangs in OpenCL call, exit
18d0 watchdog - thread 1 (gpu0), hb time 75781
18d0 WATCHDOG: GPU 0 hangs in OpenCL call, exit


znaci kartica nije u pitanju jer sam ih premestao komplet sa extenderima tako da sam i njih iskljucio kao mogucnost da su neispravni, spustao sam i clock isto se desava, probao sam i da nakacim tu karticu na m2 extender i opet isti slucaj...



Da li je neko imao ovakvih problema i sta bih mogao da probam ? Hvala unapred
 
Poslednja izmena:
Probaj da promenis driver. Imao sam slican problem, meni je rig radio, ali u jednom trenutku izbaci mi gpu0 0 i error opencl ili tako nesto i restartuje mi miner, ne mogu tacno da se setim koji je error u pitanju. Trenutno koristim poslednje drivere sa sajta, mislim da su 18.x.x. Trenutno radi bez problema nekih 40 sati, jedino sto meni varira hashrate u nekim trenucima, padne za neki 7-8 mh pa se vrati, jos uvek nisam nasao do cega je, mozda zbog spustanja voltaze.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Probao sam tj instalirao zadnje blockchain drajvere sa amd sajta ali opet isti problem, do voltaze nisam jos dosao jer mi se gore pomenuto desava, da nema neke veze sa bios podesavanjem mozda, mislim da mi je na gen 2 sve namesteno? Poz
 
Instaliraj poslednje drajvere, pusti blockchain, samo prebaci u compute mode, pa probaj.
 
Izgleda da je problem da monitor mora da bude nakacen na rig da bi radilo bez greske a video sam na netu da ljudi koriste i dummy vga plug koji verovatno simulira kao da postoji nakacen monitor? Hvala u svakom slucaju na predlozima.
 
Ne mora vise, ranije sa starijim drajverima je to pravilo probleme. Ja nemam nakacen monitor, niti dummy plug i sve radi perfektno.
 
Nazad
Vrh Dno