Šta je novo?

Da li je sve u redu sa novim hardom ?

hektor2

Slavan
Učlanjen(a)
29.07.2006
Poruke
4,359
Poena
450
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600G / LCPower212
Matična ploča
MSI B450 Gaming plus
RAM
48GB
GPU
Intel Arc A770 16GB
Storage
500GB nvme
Zvuk
Ima
PSU
LcPower 600W
Kućište
MS V700
Monitor
Tesla 27"
U pitanju je Toshiba, 3TB oznake DT01ACA300
Nesto mi je jaaaaaaaaaaaako spor. Kupljen u em*iju, fabricki zapakovan u kesici.
Na prvoj slici kopiranje nekih 650GB podataka (slike, animacije, scene...). Neki fajlovi su od par MB, neki od par GB.
Na drugoj slici je Crystal Bench, gde je sa leve strane neki praistorijski hard (sigurno 15-20ak god), na desnoj strani je nov hard. Opet neke cudne brzine za pisanje.
Ja sam samo stavio hard i poceo da ga koristim. Nisam ga formatizovao, posto je vec bio u NTFS formatu, spreman.

Da li treba nesto specijalno da odradim (koristio bi ga u komadu, ne bi ga rasparcavao po particijama)

Ps evo sad dok pisem, brzina je spala ispod 1kb
 

Prilozi

  • Toshiba1.jpg
    Toshiba1.jpg
    427.7 KB · Pregleda: 206
  • hdd speed.jpg
    hdd speed.jpg
    479.8 KB · Pregleda: 211
Evo i slike iz Sentinela.
Health 92% (dok ovo pisem, spao je na 91 % :)) i tri greske.
 

Prilozi

  • Toshiba2.jpg
    Toshiba2.jpg
    850.6 KB · Pregleda: 217
Definitivno je hard felerican. Probao sam ga i na drugom kompu sa drugim kablovima i isto, stim da health konstantno opada. Sad je na 57% i sad je prijavio bed blokove.
Ispusta i neki zvuk koji ponavlja non stop, na svakih 5-6 sekundi.

Nazalost vikend bez harda i bez posla koji sam trebao da obavim. Samo jos da vidim da li cu moci da im ovo vrnem nazad i da mi vrate pare, bez da mora kod servisera. Uzeo sam ga u prodavnoci u Pancevu (narucio i stiglo mi preko kurira), tako da ne znam kako ide procedura.
 
Pa ne valja, čim ima žutih. Nije dobar ni za stari a kamoli nov disk.
 
Kaput.
Bekapuj sve bitno, skloni i prebaci na neko sigurno mesto van tog hdd, ce da umre, e sad dal ce ko Đekna ili mnogo brže mozemo nagadjati... :d
 
Polovan... ajooooj........
 
Zeko, ne pazis na casu. Disk je nov iz radnje. Sad je pitanje da li cu moci da uzmem pare nazad bez da ga salju u servis, posto sam narucio preko kurira, pa imam 14 dana da utvrdim da li mi se uredjaj svidja. Videcemo u pnedeljak.
 
Sta god da uradis ne znaci da ces pare dobiti odma nazad, verovatno je i proces povratka para ako ti se ne svidja slicno podugacak kao pregled u servisu i zamena za isti ili zamena za drugi model ili povrat para zbog neispravnog hdd.
Ja hdd vise nikad necu poruciti online da mi kurir donosi, sto zbog pojedinih "kurira" sto zbog mrtvog 8TB "tankera" i sa tim stresom ne zelim vise da se susrecem.
Samo iz ruke u ruku.

Taj hdd jos deri, dobro ga "nagrdi" da reklamacija bude sto uspesnija...
 
Poslednja izmena:
Ma on je vec u stanju raspada. Health mu opada skoro u realnom vremenu. Verujem da je to od transporta. Poslali ga u cetvrtak, stigao u subotu. Dva dana se klackao po kamionima, a stigao zamotan u parce kartona i puckajucu foliju. Istreskao se on u transportu, onako neobezbedjen. Na kraju opet dolazim na isto. Bolje da sam kupio u gradu za 10e skuplje, nego sto sad moram da se zezam sa ovim.
Sad znam :)
 
I ja imam problem sa hardom iz em... :D.
Ovaj je kupljen u prodavnici. Nije se vozikao. Ali mu je brzina upisa max 8mb/s. Nema lose sektore.
Dva puta je isao na reklamaciju. Prvi put su ga vratili i napisali da prolazi sve testove i da nema losih sektora.
Pa sam zvao servis i objasnio sta kako i rekli su mi da ga posaljem opet, i da naglasim da je proban na vise racunara i da nema lose sektore vec je spor upis.
To su i napisali ali izgleda onaj ko proverava zna samo da proveri lose sektore jer su me danas zvali da mi jeave da je hard vracen. Obrazlozenje isto prolazi sve testove nema losih sektora.
Posto tvoj ima lose sektore mozda nesto i uradis a ja cu opet sutra da zovem servis i tako u krug. Usluga na nivou nema sta.
 
U koji i kakav konektor si ti utakao svoj hdd?
Da nije na nekom od onih dodatnih sata konektroa preko ASMedia i da mu nisi drajvere za njih ubacio pa sad nesto brljavi kroz win...?
 
A ono kao i ima neki izbor kad su ostali samo WD, Seagate i Toshiba na trzistu hard diskova. Svo troje pokupovali male i sad nam uvaljuju skart. Toshibu sam uzimao vise komada od 1TB i svi rade ok. Najvise problema sam imao sa WD-om ranije pa ga sad izbegavam.
 
Jedino da se kupuju diskovi iz top serije, kojima je mtbf jako visok i na koje proizvođač daje garanciju dužu od 2 godine.
Sva tri imaju takve diskove, tu je mogućnost felera na nižem nivou.
Inače, sa diskovima žongliram jako dugo i do sada mi nijedan nije crkao tek tako. Jedan WD je bio doa i to je to.
Ali, ne kupujem low budget serije, ili mid range ili top range.
U poslednje vreme su to WD Red, WD Enterprise i Seagate Constellation es, Seagate NAS.
Diskove uglavnom menjam pre nego pokažu anomalije i gledam da budu dobro hlađeni.
 
Nazad
Vrh Dno