Šta je novo?

Idemo? Kopaonik, Hotel Grand, 16. i 17. jun 2018 – Motorola & Benchmark druženje

Sve smo se dogovorili, vidimo se ujutru posle pola 8...

Ponesite nesto toplo za svaki slucaj i to je to, o ostalim stvarima brinemo mi i Motorola
 
Sad sam hteo da napišem, jaknu ipak ja da ponesem zlu netrebalo [emoji16]

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Kao podsećanje na prethodni vikend

Motorola Z2 Force je nakon jučerašnjeg crash testa na Kopaoniku, dobio svoje počasno mesto u Motorola kancelariji :) #MotorolaKop #benchmarkforum

Pogledajte prilog 252887
 
Evo finalnog videa drugari

 
Lep video, lepo druzenje, odlicna organizacija.

Jedino sto mi se ne dopada ovde jeste neiskrenost odgovora na pitanja da li postoji nesto bolje za ulozen novac. Tuc-muc, pominju se sivi kanali, nelagodni odgovori, kao da bi se iz Motorole naljutili da su dobili dobro zasluzenu kritiku, sto mislim da nije slucaj, konstruktivna kritika je uvek pozeljna.

Cinjenica je da postoji bolja kupovina, pogotovo u odnosu na Z3 Play, covek je eksplicitno pitao da li je cena od 50.000 okej i niko nije rekao da nije(mozda sam propustio). Za taj novac se u domacim radnjama mogu naci Nokia 7 Plus i Honor 9 koji su generalno bolji uredjaji.

Redmi Note 5 3/32 sa SD 636 kosta 30.000, 4/64 oko 33-34.000 najavljena cena, niza je od cene za G6/Plus, a realno je bolji uredjaj i dostupan je na domacem trzistu.

Ne znam u kom smislu je okej da u telefon od 300-350e ide low-midrange chipset, no dobro. Mozda sam propustio, ali mislim da niko od ljudi to nije napomenuo, a svi su svesni toga.

Sve u svemu, lepo druzenje, dobra organizacija, telefoni su okej, krivo mi je sto Motorola nije dobila kritiku koju je trebalo da dobije, jer su ljudi bukvalno trazili konstruktivne kritike.

Po cenama, neki goli minimum:

G6 Play-SD 450
G6- SD 630/SD636
G6 Plus-SD 636
Z3 Play- SD 660/710(okej, 710 tada nije jos izasao)

Pogodjen je dizajn, autenticnost, kamere su pristojne, softver je odlican, modovi su kul, uz malo nize cene i bolje chipset-ove, pun pogodak :)
 
Pricalo se o tome bas mnogo, preko pola sata. Nije sve zavrsilo u videu, ali je itekako izreceno od strane forumasa sta misle o cenama...

Uz to, Xiaomi je jedno vreme bio vise tema skupa nego Motorole. :D *mjau**mjau**mjau*, da je sve preneto, kontam da bi video bio 3h, i razumem tvoj stav, ali bio sam tamo i veruj da ti ne bi bilo krivo da si prisustvovao i sam, u smislu da bi video da je kritike bilo... :)

Sent from my Pixel using Tapatalk
 
Onda okej, ja sam samo na osnovu videa mogao da zakljucim.

Naravno da mi ne bi bilo krivo da sam bio tu, dobro druzenje, hrana, diskusija, nisam se prijavio jer smatram da nisam dovoljno dugo prisutan da bih isao na tako nesto :)

Sve u svemu, vidi se da je bilo odlicno :)
 
Poslednja izmena:
Prvo , imaj u vidu da će za 50K uz Z3 play ići i battery mod, koji minimalno košta 7-8K, sad ne znam tačno koji će biti, ali recimo ako bude turbo moto mod, cena je i viša.
Drugo, svi mi koji nosimo Xiaomi, prihvatamo nazovi garanciju domaćih prodavaca, Motorola daje proizvođačku regularnu garanciju, sa definisanim minimalnim zadržavanjem telefona u servisu, i ta usluga ima svoju vrednost.
Tako da sve to nije baš kao što ti pišeš, a pri tome, Motorola predstavnici su itekako čuli naše viđenje domaćeg tržišta, i jako dobro razumeju u kakvim vodama moraju da plivaju...

MN3
 
Svk telefoni i cene koje sam naveo su iz domacih radnji, sa legalnom garancijom.
 
Lep video, lepo druzenje, odlicna organizacija.

Jedino sto mi se ne dopada ovde jeste neiskrenost odgovora na pitanja da li postoji nesto bolje za ulozen novac. Tuc-muc, pominju se sivi kanali, nelagodni odgovori, kao da bi se iz Motorole naljutili da su dobili dobro zasluzenu kritiku, sto mislim da nije slucaj, konstruktivna kritika je uvek pozeljna.

Pričali smo dosta i na tu temu, dosta nas ima slično mišljenje. Oni se spustili maržu na G6 Play koliko je to moguće, cena u Srbiji je niža nego u ostatku Evrope i očekuju da on ponese većinu prodaje kod nas, pogotovo preko operatera. On je svakako jedna od najboljih ponuda uz ugovor kod nas. Da je SoC jači, cena bi išla gore i onda bi bili još manje konkurentni. Izrada je odlična, fluidni su, softver je jako blizu stock androidu, cene su ok i mislim da će imati jako dobru prodaju kod nas, mnogo bolju nego što je prethodnih godina bio slučaj. E, da, sviđa mi se što je senzor za otisak prsta napred i gestures su izuzetno dobro implemetirali (praktično jedina razlika u odnosu na stock)
 
Pričali smo 2 sata ako ne i više i od toga je izrezano malo da se stvori utisak. Motorola je skup, neće sigurno biti Xiaomi u video klipu [emoji6]

Uglavnom ja sam isto baš Milošu rekao da iste specs ima i Xiaomi 34 vs 50k tako da...

E sad po njihovim saznanjima Xiaomi posluje u velikom minusu, ne mogu se setiti brojki šta su rekli, ali long story short ja isto očekujem da xiaomi koliko je izgradio imperiju, počne da diže cene.

Pričam za zvanično, ne sivo i crno tržište, gde većina nas nabavlja.
 
Ne posluje u minusu, posluje u malom plusu, vrlo mala zarada po telefonu...no nebitno, da ne sirimo temu na tu stranu.

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Pa oni na globalne cene ne mogu da utiču, kao ni na specifikaciju uređaja. Ono što Motorola Srbija određuje jeste koji modeli će se naći na našem tržištu i marže. Oni su zato malo podigli cenu G6 Plus u odnosu na msrp i smanjili na G6 Play, pošto su procenili da će oni imati bolju prodaju na našem (relativno siromašnom) tržištu.
 
Dobra stvar da je Motorolina garancija svuda ostvariva. Nije bitno da li si ovde kupio, ili npr. Sloveniji. Imao je negde snimak cele diskusije.

Послато са Pixel 2 уз помоћ Тапатока
 
Kupovna moc ljudi u Srbiji je mala...

Neko moje zapazanje je da vecina ljudi menja telefone kada potpisuje nov ugovor kod provajdera i tada gleda da uzme telefon za dinar.
Kao drugo, ko vec kupuje nesto dobro, kupuje Samsung ili Iphone jer generalno Srbi samo za to i znaju... To je kod nas sinonim za dobar telefon.
Kao trece, ko kupuje za kes(ostatak od ovih sto nemaju za samsung i iphone) kupuju do 150 najvise, pa do 200 i malo manje do 250e.

Kategorija od 200e do Samsunga i Ip-a je veoma losa po pitanju potraznje.(u tom segmentu kupuju ljudi sto znaju sta zele i vise se razumeju u telefone, kao npr. vecina ljudi sa foruma)

Sve u svemu, za uspeh na nasem trzistu treba prosecan hardverski telefon(CPU od sd625 do sd660), dobre kamere(sto vise megapixel-a), sto vise mega i giga za cpu i RAM(nasi ljudi i dalje misle da sto vise ima, da je brzi i bolje radi), a da ne kosta preko 250e, po mogucstvu do 200e.

A u tom segmentu se zna ko najvise pruza ;)

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Poslednja izmena:
Nece biti snimak cele diskusije, iz prostog razloga sto nas je Motorola odvela gore a postoji tu i niz nekih iskustava i informacija stecenih od strane krajnjih korisnika...ako hoce neki vendori da to isto saznaju, rado cemo se odazvati pozivu svi zajedno :D
 
ako hoce neki vendori da to isto saznaju, rado cemo se odazvati pozivu svi zajedno :D

Ja pozivam Samsung i Apple da se oglase, gledacemo da izadjemo u susret i odemo gde nas budu vodili :d
 
Apple te nikada i nigde nece voditi, budi uveren :D
 
Nista, ostaje nam Samsung. :d

Mada kolaboracija bi mogla da bude na relaciji Apple - Benchmark u smislu nekog eventa kad bude zvanicno dosao u Srbiju App store i podrska za srpski jezik. To bi mogli videti sa Mikenzijem @mikenziyu .
 
Ništa ne bi falilo ni Computer Land-u da se uključi u priču, pošto itekako imaju dobru korisničku bazu...Od Apple I Samsunga nešto nemam neka očekivanja...
Naravno, Huawei valjda neće ostati dužan, ionako je ispustio ovaj termin...

MN3
 
Pa oni na globalne cene ne mogu da utiču, kao ni na specifikaciju uređaja. Ono što Motorola Srbija određuje jeste koji modeli će se naći na našem tržištu i marže.
Ako ne mogu da komuniciraju sa proizvodjacem i prenesu kritike/misljenja, ne vidim poentu trazenja kritika i uopste trazenja kritika/misljenja o uredjajima od korisnika.
 
Kupovna moc ljudi u Srbiji je mala...

Neko moje zapazanje je da vecina ljudi menja telefone kada potpisuje nov ugovor kod provajdera i tada gleda da uzme telefon za dinar.
Varas se :( Tj. jeste gro prodaje preko operatera, i ljudi gledaju da "plate dinar za telefon", ali ne gledaju da li im treba tarifu koju potpisuju :( Malopre sam bas slusao dve cure kako razgovaraju o "zakrivljenom Samsungu u MTSu" (znam ih, nego nisam ulazio u pricu o tome namerno). Nije im bitno sto im ne treba, nisu prijavljene (pa misle da ne mogu proci KB..), ali nebitno.. njima nije ni bitno sto je Samsung ili Apple, eto, svidja im se izgled taj zakrivljen :)
A to sto nijednoj ne treba ni Omorika 1 je nebitno, spremne su za Sokola :)


Elem, na temu.. ne znam da li je u videu bio deo gde je Punisher pomenuo P9/P10 Lite, ali to je dobar prikaz situacije... ranije smo morali ipak mnogo vise da razmislimo sta cemo kome preporcuciti kada kazu "treba mi neki telefon koji radi <tacka>". Ne znaju oni sta znaci dobra, odlicna kamera, los zvucnik, "best buy" i sl. a do ova dva modela je stvarno moralo duze da se razmisli, i vidi sta je kome bitnije.
P9L kako je dosao, oduvao je potrebu da se razmislja o tome, sve dok neko ne trazi nesto konkretno, jer nude "telefon koji radi", nije skart, a nije ni nepotrebno skup/preskup.

Moto G6 (dva niza, Play i obican G6 valjda?) ce preuzeti taj segment, jer su i zvanicno jeftini, a nude bas to "telefon koji radi".
Cim se malo vise procuje, bice i u oglasima ispod 150e cak, sa garancijom operatera (mislim.. "garancijom"). 22000 je zvanicna cena, znaci ~185e, firmama se isplati da ga prodaju za 155e (efektivno i manje, ali na 155e zaradjuju), kada ih uzmu uz ugovore.
I to nece drugi telefon lako nadmasiti.

Motorola doduse mora da poradi na tome da cena kod operatera bude ta, a ne veca. Kod VIPa izadje 26400:
9600+700*24
Kod MTSa jos uvek ih nema. Kod MTSa je G6 otprilike to to (27000 za G6, ne G6P).

A i proizvodjaci bi mogli da porade generalno na tome da operateri ne forsiraju da reklamacije mora vlasnik ugovora da radi ;)


BTW, ja sam malkice vise cutao, znali su kako da me podmite - hladnim vremenom :) Da smo isli na Island, vec bi poceo da reklamiram Motorolu ;)
 
Ako ne mogu da komuniciraju sa proizvodjacem i prenesu kritike/misljenja, ne vidim poentu trazenja kritika i uopste trazenja kritika/misljenja o uredjajima od korisnika.
Naravno da prenose, ali oni su samo kap u moru ogromne firme. Motorola Mobility ima gotovo 80000 zaposlenih, razvojni centar je u Čikagu i oni su ti koji se pitaju za sve (pored Lenova, naravno). Srbija je specifična (pogledaj samo koliko se telefona proda sivim kanalima) i oni su tražili utiske i savete kako da se što bolje pozicioniraju na našem tržištu.

Ne možeš na primer ni da zamisliš sa kakvim su se problemima susretali, oni svoje Moto Modove nigde nisu mogli da izlože, iz prostog razloga što nijedan operater nije mogao da ih obezbedi protiv krađe. Kao što i sam znaš, kod nas su telefoni obezbeđeni tako što je onaj magnet zalepljen sa zadnje strane, a kada je on zalepljen modovi ne mogu da se povežu na telefon. Zato su i imali problem sa prodajom, pošto čak i mnogi od nas forumaša, koji smo pomalo zaluđeni tehnikom, nismo imali prilike da vidimo kako oni rade u praksi. Zamisli kako je to teško prodati običnom korisniku koji ne prati tech sajtove i zna samo za jabuku i Samsung...
 
Realno gledajuci, Apple-u i ne treba reklama, niti da se probija, ali opet...

Mikenzi moze da plati pivo, roštilj i da malo diskutujemo

Svaka cast, organizovacemo nesto, videcemo sa Pecom :)
 
Eto dogovor je pao [emoji23][emoji16]
Gde ćeš boljeg čoveka od tebe da diskutujem o o jabuci i njihovom poslovanju kod nas..
Gledam sad video i primećujem da na diskusiji samo ja pričam, izgleda da baš volim da pričam.. [emoji16]

Takođe naravno logično je da ne može sve da bude u videu.. Od 2 sata razgovora sigurno sat vremena je bilo o Xiaomi, Huawei, Samsung, Apple i slično uređajima, kako ja i drugi ljudi preporučuju p9/10 lite kao best buy za te pare kod operatera itd.

Meni se npr mnogo svidelo to što su rekli da Motorola ima svoju i internu politiku za servis, ne duže od 5 dana dok ne dobiješ svoj fon nazad, impresivno. Takođe to što imaju internacionalnu garanciju kao apple npr, nije bitno gde si kupio, kod ovlašćenog servisa imaš pravo na popravku ili zamenu uređaja u roku od 5 dana, svaka čast.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno