Šta je novo?

mega cloud - ne mogu da otvorim neke dokumente nakon sređivanja particija

NAS

Slavan
Učlanjen(a)
01.06.2009
Poruke
4,956
Poena
355
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 3600
Matična ploča
ASRock B450M Pro4 R2.0
RAM
Kingston FURY KF432C16BBK2/16
GPU
ASUS DUAL-RX580-O4G
Storage
Crucial P1 1TB i LEGEND 710 PCIe Gen3 x4 M.2 2280 Solid State Drive
PSU
RM650x 80 PLUS Gold Fully Modular ATX Power Supply
Kućište
ASUS Prime AP201 MicroATX Case
Monitor
27UL550P-W 27" 4K UHD IPS
Miš & tastatura
Logitech MK235
Mobilni telefon
Menjam ih ko čarape :)
Pristup internetu
  1. Optički internet
pozdrav,

imam backup ali ipak da pitam kako to funkcioniše pošto se prvi put susrećem sa ovim problemom:

na ssd-u nakon sređivanja particija na windows-u 10 nije radio kako treba mega cloud pa sam odradio chkdsk.

našao je nakon toga mnogo dokumenata koje treba opet staviti na mega server iako je sve radilo kako treba pre sređivanja pariticja.

dobijam poruku za pdf:

NXOR97k.png


da li postoji program koji prelista sve redom datoteke u folderu "mega" (pdf, jpg, word, power point)... i nađe koji su oštećeni fajlovi i pokuša da ih vrati u prvobitno stanje?
 
idem redom, prvo tražim oporavak pdf-a preko sajta sejda.com i nije pomoglo:

tMx7WMo.png
 
Reinstalirao Acrobat, opet isto...

Ako može moderator da spoji sve u jednu poruku pošto je isteklo vreme za edit...
 
probao sa drugim pdf čitačima, ista stvar.....
 
To meni zvuči kao da su se fajlovi oštetili na SSD, a onda si tim oštećenim zamenio ispravne na Mega. Ne znam da li Mega ima da vratiš na predhodni backup, kao što je OneDrive dodao kao ransomware protection.
Ne znam šta ti je s tim SSD ili sistemom, ali bih se pripazio da ne uništi još nešto.
 
tako i ja razmišljam, fajlovi su se oštetili pa se auto prebacili na oblak. uvek sam držao pauziran cloud (uveče odblokiram na par minuta da prebaci za taj dan šta se radilo na kompu) i godinama se ništa nije desilo pa pre nekog vremena ostavim uključeno i eto gde sam :)

ssd i sistem su u redu, sve radi kako treba osim mega. srećom pravim redovan backup tako da nema frke. imam backup i na eksternom disku i na google drive-u.
 
Poslednja izmena:
Piši njihovoj podršci ako mogu da ti vrate stanje mega cloud bekapa na ono od juče, preključe..
 
izgleda da sam našao rešenje (da ne radim restore sa eksternog diska):

Kada se desio problem sa particijama nije se dogodilo šta sam očekivao (da su se fajlovi oštetili pa opet uploadovali) već je mega napravio novu verziju i te nove verzije ne mogu da se otvore već moram da vratim na prethodnu. ako neko zna više o ovome neka napiše ali je super stvar.

upravo testirao, vratio prethodnu verziju i sve super ;)

kako znam gde je napravljena nova verzija koju ne može da otvori? tako što se pojavi "sat" u desnom uglu i ti fajlovi ne mogu da se otvore (na slici dva fajla):

Agim13E.png


8kCWBHd.png


55FI2IW.png


faceRhZ.png
 
O, cool, ima file versioning.
 
Osim Mega, koji još cloud servisi imaju file versioning?
 
Nisam našao caku da promenim nekoliko fajlova odjednom već moram jedan po jedan a to zamara.

Našao sam mnogo slika koje treba vratiti u prethodnu verziju pa će trebati sati da se to sredi.
 
Našao, ali ako kliknem na dnu slike na Delete all... da li će obrisati najnovije (to mi treba) ili starije verzije koje su u redu?

L2PQUVQ.png
 
  • Like
Reagovanja: M J
Da javim da sam kliknuo i radi upravo suprotno, sreća pa je objasnio u sledećem prozoru pre pokretanja, stare fajlove koji su u redu on briše a ostavlja nove (trenutne) koji nisu u redu tako da mora da se vraća ručno jedan po jedan fajl:

SFz65Vu.png
 
Jedno pitanje da ne otvaram temu vezano je za Mega oblak. Nisam ulazio duže vreme, stoje m svi folderi a slika nigde na vidiku. Da li to znači da su trajno obrisane. Zahvaljujem
 
Nazad
Vrh Dno