Šta je novo?

Nokia 6.1

Odlicno. Bas su azurni kao sto su i najavljivali.

Sent from my TA-1012 using Tapatalk
 
Stigao Pie...
ef975632aea543d4ae71746bc6676f60.jpg


Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
 
Aj bas napisite utiske kako radi kad istestirate.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ljudi sto ste stali ?
Dajte utiske i mane telefona, planiram da uzmem u MTS, bas bas mi je natezanje tih 7800 sto treba da dodam za telefon pa ne bih da se kajem.

Prelaskom na 9 jesu ispeglani problemi, vidim na GSM areni da se dosta ljudi zali na sve i svasta, ugase telefon i ne mogu vise da ga upale, problemi sa kamerom, autofokus i slicno, zvucnik, zamrzavanja, bas ima svacega..

Vredi li uzimati i kako vam radi pre i posle update na 9 ?
 
Ajd da krenem od za sad jedine mane koje sam ja primetio na Androidu 9. U pitanju je poznat bug sa Adaptive Battery tj izbacivanju prilicnog nejasnog upozorenja (warning dialog) kad se menjaju podesavanja istog pa se ne zna da li su podesavanja aktivna/prihvacenja.

Sa druge strane ja nemam nikakvih problema sa baterijom, naprotiv. Viber, WhatsApp, Gmail sa dva emaila, dosta neta sa Brave Browser-om, povremeno koriscenje bluetooth-a sa Amazfit Bip satom, na 4G mrezi sa 90% Wifi interneta ostatak Mobilni net u zavisnosti od koriscenja izvlacio sam 1 dan i 8:20 SOT- a ili 4 dana i 5:30 SOT-a stim da telefon punim kad je baterija izmedju 15-20%.

Kvalitet izrade sam vec komentarisao (premium izrada), ekran je ok, kvalitet zvuka isto (za moje potrebe) isto bi rekao i za kameru stim da tu dobijas vise ako instaliras GCam port gde se izvlaci maksimum iz kamere.

Vodi racuna da postoje vise podverzija ovog telefona u zavisnosti od trzista i verzije firmware-a i odredjene verzije imaju vise ili manje problema, takodje sam vise o tome pisao par postova iznad.

E sad citajuci gsmarenu i Nokia community forum gde 98% postova ostavljaju Indijci ja prosto ne znam sta ti ljudi rade sa svojim telefonima (nevezano za model telefona), sta to instaliraju (jedan besni Indijac se na losem engleskom pobunio kako mu iskacu kojekakve reklame, telefon je spor opljuvao Nokiju da rese sto pre problem i sl a ispostavilo se da je lik instalirao neki krekovanu aplikaciju koja ga posipa reklamama) na koji nacin ih koriste i sta ocekuju ali sem gorepomenutog problema ja nisam imao ni jedan problem koji oni prijavljuju.

Veeovatno je vezano za verziju telefona koje je za njihovo trziste i kombinacije softvera (bloatware-a) koji su instalirali i ko zna cega jos.
 
Hvala za odgovor.
Iskreno udavio sam se u moru raznoraznih cuda od informacija, recenzija, primedbi, zalbi, problema, uostalom kao i svaki put kada hocu da uzmem neki novi uredjaj, a obicno se za***** kako god da odlucim, izgleda da ne postoji onaj koji savrseno radi svakom nesto fali.

Mislio sam da cu moci da uzmem Xiaomi mi a2 ali moram da predjem u VIP iz MTS-a, jos se razmisljam ne znam sta da radim, imam do kraja meseca da odlucim. Kako sada stvari stoje u ponudi su mi 6.1, 5.1+ i mi a2 lite ( 4gb verzija ), cene su tu negde do 5k gore - dole u zavisnosti od paketa i telefona sto je prihvatljivo. Iskreno ne znam sta da radim svako se zali na nesto, prigovara, zagovara, ali ne nalazim konkretno resenje.
 
Ovo je sasvim solidan mob,a to za neke custom probleme ne zavisi generalno od modela 6.1 nego od primerka koji ti dopadne(tipa ako nesto ne radi kako treba ili ima neku manu).

Sent from my TA-1012 using Tapatalk
 
Ljudi kakav vam je zvucnik za pozive?
Meni je bas tih. I kad je napolju buka cuje se prilicno slabo.
Naravno pojacan je do kraja. Jel moguce da zvucnik oslabi pa se cuje slabije?
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da jesveto od primerka do primerka.Jesi probao malo nekako da ocistis onu mrezicu, da nije zaprljana?
 
Nazad
Vrh Dno