Šta je novo?

Nokia 6.1

blue moon

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
25.01.2014
Poruke
5,477
Poena
230
Meni isto zanimljiv model,pre svega sto sam i dalje fan starog aspect ratia


nokia-6-2018-1.jpg




Also known as Nokia 6.1

NETWORK Technology
GSM / HSPA / EVDO / LTE
LAUNCH Announced 2018, January
Status Available. Released 2018, April
BODY Dimensions 148.8 x 75.8 x 8.2 mm (5.86 x 2.98 x 0.32 in)
Weight 172 g (6.07 oz)
Build Front glass, aluminum body (6000 series)
SIM Hybrid Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
DISPLAY Type IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
Size 5.5 inches, 82.6 cm2 (~73.2% screen-to-body ratio)
Resolution 1080 x 1920 pixels, 16:9 ratio (~403 ppi density)
Multitouch Yes
Protection Corning Gorilla Glass 3
PLATFORM OS Android 8.1 (Oreo)
Chipset Qualcomm SDM630 Snapdragon 630
CPU Octa-core 2.2 GHz Cortex-A53
GPU Adreno 508
MEMORY Card slot microSD, up to 256 GB (uses SIM 2 slot)
Internal 32/64 GB, 3/4 GB RAM
CAMERA Primary 16 MP (f/2.0, 27mm, 1.0µm), phase detection autofocus, Zeiss optics, dual-LED dual-tone flash, check quality
Features Geo-tagging, touch focus, face detection, panorama, HDR
Video 2160p@30fps, 1080p@30fps, check quality
Secondary 8 MP (f/2.0, 1.12µm), 1080p
SOUND Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones
Loudspeaker Yes
3.5mm jack Yes
- Active noise cancellation with dedicated mic
COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth 5.0, A2DP, LE
GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS
NFC Yes
Radio FM radio with RDS
USB 2.0, Type-C 1.0 reversible connector
FEATURES Sensors Fingerprint (rear-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass
Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
Browser HTML5
- Fast battery charging 18W: 50% in 30 min
- MP4/H.264 player
- MP3/WAV/eAAC+/FLAC player
- Photo/video editor
- Document viewer
BATTERY Non-removable Li-Ion 3000 mAh battery
Stand-by Up to 507 h (3G)
Talk time Up to 16 h (3G)
Music play Up to 119 h
MISC Colors Black/Copper, White/Iron, Blue/Gold
Price About 280 EUR
TESTS Performance Basemark OS II: 1648 / Basemark OS II 2.0: 1517
Basemark X: 14365
Display Contrast ratio: 1278:1 (nominal), 4.052 (sunlight)
Camera Photo / Video
Loudspeaker Voice 67dB / Noise 74dB / Ring 85dB
Audio quality Noise -37.5dB / Crosstalk -93.3dB
Battery life Endurance rating 76h


Noviji dosta bolji chipset,displej deluje bolje takodje,drugaciji dizajn tj kompaktniji uredjaj.Kamera i baterija su iste.

https://www.youtube.com/watch?v=6TIqqGclKGU
 
Poslednja izmena:
8.2 mm a baterija samo 3000mah? Pfff

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
8.2 mm a baterija samo 3000mah? Pfff

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Pa nije strasno obzirom na danasnje standarde, zamisli tek Sony XZ2 sa svega 3180 mAh, a 11 mm debljine. :)

Sent from my Honor 9 using Tapatalk
 
Realno mogli su u tih 11mm da naguraju 5k mah. Kad je honor v10 sa svega 7mm debljine ugurao 3850...
Cackao sam malo ovu nokiu. Nije losa ali 7+ ostavlja mnogo mnogo bolji utisak
 
Meni ova nekako bas ima pravi retro smek.

Sent from my Honor 9 using Tapatalk
 
Jel neko ima telefon, razmišljam o njemu ozbiljno, pojavio se u mts.. Kakvi su utisci ako ga iko ima?
 
al ima caka sa verzijama izgleda da NE SMEM da uzmem TA1054 jer nema OTA updatea i nema playstore-a/
 
Uzeo sam pre par dana ovaj telefon. Pre njega sam imao Honor 7 lite i u principu vidi se unapredjenje u brzini kod otvaranja nekih aplikacija i u brzini rada pojedinih (na Honoru recimo neka aplikacija stuca dok ovde radi glatko). Sto se tice baterije imaju isti kapacitet a i rekao bi da je trajanje tu negde isto ali sa jednom razlikom da to Honor postize tako sto ubija agresivno aplikacije u pozadini (2GB rama) a kod Nokije to nije slucaj. O kvalitetu izrade i samom OS-u mislim da ne treba komentarisati, to su Nokia-jini glavni aduti.

Dvoumio sam se izmedju Redmi Note 5 i ovog telefona. RN5 me privlacio sa karakteristikama (bolje su od Nokije) i baterijom a odbijao najvise sa velicinom i pojedinim problemima sa ekranom (privremeni burn-in efekti sto su ljudi prijavljivali ovde na forumu) dok sa druge strane je Nokija koja je po velicini 2mm duza od Honora, sa jednom od najkvalitetnijih izrada na telefonima a i samim kvalitetom ugradjenih unutrasnjih komponenti (ne po brzini vec po kvalitetu, tako sam nacuo od strucnijih ljudi od mene :)) i Android One sistemom.

Inace Nokia je kupljena i WinWin-u na akciji za 29990din i kuponom od 3000din koji je otisao na battery pack i memorijsku od 32GB (class 10) sto mislim da je odlicna kupovina jer je ova Nokia na KP ~225-270evra. RN5 bi me izasao jeftinije jer se na KP krece od ~180-215evra ali me nekako Nokia prosto mamila da je uzmem :)
 
Imao sam prošle nedelje priliku da se malo igram sa Nokiom 6.1 verzija 4/64, kupljena inače ženinoj tetki za 210€ na KP. Pošto se žena ne razume ja sam joj podešavao telefon i baš mi se dopao, ekran odličan, izrada takodje, fluidan, za bateriju ne mogu da tvrdim ali čini mi se da se baš lepo ponaša za ono malo vremena koliko je fon bio kod mene. Bio bi malo atraktivniji da mu je ekran 16:8, ali ni ovako mu ništa ne fali, inače u pitanju je azijska verzija tj. TA-1054 poznata i kao Nokia 6 2018. Google servisi se najnormalnije instaliraju, kao i svi jezici, morao sam tetki naravo da prebacim na srpski. Sebi sam par dana pre toga uzeo RN5, isto 4/64 i po mom mišljenju jedino gde je Nokia u prednosti su izrada i dizajn uredjaja, u svemu ostalom mi je bolji Šaomi. Jedan od sledećih telefona će mi definitivno biti Nokia.
 
Sta mislite 6.1 plus koja ce okvirna cena biti kod nas na kp? Vidim da gsm pise da ce biti 250e sto naravno ne vazi za nas.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ima li neko info oce li biti ovog modela u Vipu ili Telenoru?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Moze li mi neko reci kakva je kod vas potrosnja baterije, konkretno Android System procesa?

Nekako mi je prilicno velika potrosnja ovog sistemskog procesa pogotovo uporedjujuci sa mojim prethodnim telefonima i trenutnim zeninim J5 2017. Kod mene je on uvek drugi potrosac na listi pored ekrana i proracunata potrosnja trenutno je 731mAh i 20% a ekran je 22% i 799mAh. Kod zeninog J5 ovaj proces ima nekih 1-2% potrosnje i ~50-80mAh dok na prethodnom Honor 7 lite telefonu je bilo oko ~10% 4-5 na listi po potrosnji i ~300mAh potrosnje.

Inace baterija je odlicna i tu nemam primedbi (trenutno 2dana i 21h koricenja sa 5h i 59min SOC-a, baterija na 27%) i mozda je normalno na Android One 8.1 sistemu da Android System toliko trosi a da Samsung i Honor drugacije mere potrosnju, pa zato reko da vidim kako je kod vas slucaj :)
 
Moze li neki da baci pogled na bateriju i potrosnju vezano za gornji post...
 
Za 2 dana i 21h koriscenja, 6h SoT i 27% ostalo je odlicno.

Zanemari (verovatno ubagovana)softverska ocitavanja za potrosnju.
 
To je odlican rezultat, to ja ne mogu sa 7 plus da izvucem kad mi je upaljen ambient display notifications.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
I meni je upaljen ambient display notification ali sam iskljucio da se pali kad podignem telefon jer sam primetio da se pali i kad ne treba (recimo drzis telefon u ruci i setas).

Isto ne znam da li cu zadrzati ukljuceno automatsko regulisanje osvetljenja, jer za moj ukus malo je svetlije nego sto sam navikao pa se desava da mi ekran bljesne u lice kad ga upalim pa uvek rucno regulisem. Izgleda da ce u Android P malo da unaprede algoritam jer ce pratiti da li i koliko korisnik koriguje osvetljenje i ponasace se u zavisnosti od toga.

Inace ne koristim puno aplikacija, Opera, Viber, WP, Gmail za privatni i poslovni email (osvezavanje na 1 sat), Notify and fitness for Amazefit bip koji stalno trci u pozadini (bluetooth palim kad sam van kuce/posla), na Wifi sam ~20h dnevno ostalo 4G (opet van kuce/posla).
 
Od 20% do 50% otrprilike za 20min ja bi rekao ako ne i brze ali posle toga usporava polako ali do 100% mu treba manje od dva sata.

Ja inace gledam da kad mi nije bitno da brzo napunim bateriju, punim sa zeninim 5V 1.5A Samsung punjacem jer se baterija dosta manje greje a napuni se za nesto vise od dva sata.
 
hvala za info ;)

jeli ima ovaj fon zvanično project treble podršku?

Mislim da ima. Ako pogledas koliko je memorije zauzeo sistem kad si prvi put upalio telefon verovatno si se zapitao kako to cist Android da je zauzeo skoro 13GB. E pa to je navodno (kako sam negde procitao) zbog postojanja dve particije koje se valda koriste kad postoji Project Treble ako sam dobro razumeo.
 
nije još kupljen, zapravo za suprugu gledam taj model, pošto će njen r5+ na oglase... ali video sam na xda da ima project treble ova nokia ;)
 
Nazad
Vrh Dno