»RSS Benchmark sajt

Prikazani rezultati od 1 do 12 od ukupno 12

Tema: Xiaomi Redmi S2

Member Avatar korisnika kiza
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        610
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel i7-2700K CM Hyper212+
        • MoBo: Asus P8Z68-V/Gen3
        • RAM: 2x4GB 1600MHz Exceleram White Sark
        • VGA: ASUS HD7770-DC-1GD5-V2
        • MON: Dell P2414H
        • HDD: Kingston 120GB V300, Seagate 2TB, WD 2TB
        • OPT: Asus DRW-20B1ST
        • Case: Thermaltake Chaser A71 & CFT GPE-600S
        • SND: Intel HD Audio, Altec Lansing 251
        • LAP: DELL Latitude E6400
        • TV: LG 42LA660S
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Hauppauge WinTV-HVR-4000, Microsoft Wireless Laser Desktop 6000, Linksys EA6400
      3. Xiaomi Redmi S2

Novi telefon iz Redmi serije:

Redmi S2

5.99” FHD+ display
        Full-screen display
        Snapdragon 625
        Adreno 506
        12MP + 5MP rear dual camera
        16MP front camera with LED selfie light
        Face unlock
        3GB+32GB/4GB+64GB
        MIUI 9
        2 SIM Slot + 1 MicroSD Slot
        Colors – Silver, Champagne Gold, Rose Gold

http://en.miui.com/thread-2552606-1-1.html
        Menjao kiza : 10.05.2018. u 13:44 Razlog: ubačen link
        Napredak kroz tehniku

Newcomers
        Na forumu od
        Apr 2017
        Poruka
        64
        Da li se nešto zna više o ovom modelu? Na izgled lep nije ono podeljen gore plastika i dole od pozadi. Dve kamere napred jača kamera... Ovaj SD 625 samo u toster što ne stave al meni na mi a1 lepo radi tako da i ovde je sigurno ok. Prednost za neke dual sim + memorijska što je danas retkost. Dizajn ok opet me podseca na mi a1 al samo što otišli na 2:1 ekran i izbacili kapacitivne dugmiće. U ovim rose gold bojama baš onako ženskast mob. Za band 20 to nisam siguran još . Šta vi mislite?

Member
        Na forumu od
        Jan 2010
        Poruka
        811
        Pre svega, iza je plastika, nije metal...kome to ne smeta, skroz ok telefoncic...nov je vec sad 130e, uskoro ce biti i manje...dobiju se skroz ok kamere(zadnja sony 486, prednja samsung), sa super stabilizacijom, fokus nije toliko dobar kao na rn5, ali nije ni los, sa nekom google camerom bi radio vrh...ekran iako 6", ima hd+ rezoluciju, pa nije veliki potrosac, a opet, mislim da ce prikaz biti skroz ok...sd625 proveren procesor, 3080mah baterija ce sigurno izdrzati 6h sot, ako ne i sat vise...sta znam, meni je ok...mozda su mogli da naprave model sa 5,7" ekranom, posto imaju dosta 6" telefona, ali dobro...bice i ovo super kupovina za koji mesec...

Newcomers
        Na forumu od
        Apr 2017
        Poruka
        64
        Izvini a gde ga ima za 130e? još kažeš biće manje. Pa RN4 i dalje prodaju za 150+e.

Member
        Na forumu od
        Jan 2010
        Poruka
        811
        Ima ga na aliexpressu...
        Ali sa carinom bi ispao oko 170e...mada treba sacekati da dodje kod nas, mislim da ce pocetna cena tada biti oko 150e..

Member Avatar korisnika neo geo
        Na forumu od
        Nov 2005
        Poruka
        777
      9. Moja mašina
        • CPU: i5-4310M
        • RAM: 8GB DDR3
        • VGA: Intel HD4600
        • MON: FHD built in
        • HDD: Samsung SSD 850 EVO 250
        • OPT: built in
        • LAP: dell lattitude e6540
      10. ovo bi mogao biti vrlo zanimljiv model .. posto ne pratim toliko SoC vezane price, moze li neko poredjenje da li bi ovaj tel trebao biti dosta brzi od Samsung Note4 koji imam? ako je pitanje neumesno, nisam imao nameru raspaljivati vatru. odnosno u cemu bi se ogledalo (sem u bateriji naravno) poboljsanje ako bi resio da zamenim note4 za neki ovakav noviji model?
        weasel: Ko prestane da pusi nagradno mu skidamo 2 warna ...

Member Avatar korisnika djurkash
        Na forumu od
        Sep 2009
        Poruka
        4.093
        Citat Citiram korisnika: neo geo Pogledaj poruku
        ovo bi mogao biti vrlo zanimljiv model .. posto ne pratim toliko SoC vezane price, moze li neko poredjenje da li bi ovaj tel trebao biti dosta brzi od Samsung Note4 koji imam? ako je pitanje neumesno, nisam imao nameru raspaljivati vatru. odnosno u cemu bi se ogledalo (sem u bateriji naravno) poboljsanje ako bi resio da zamenim note4 za neki ovakav noviji model?
        Gledano samo na SOC, tu si negde, čak mislim da je SD805 i dalje jači od SD625
        Ali, sve ostalo je ipak na strani novijeg telefona, ne znam samo kamera... Ipak, dovoljan razlog bi trebao biti SW koji je u slučaju Note4 verovatno bar 2 generacije starija android verzija

MN3

Member Avatar korisnika neo geo
        Na forumu od
        Nov 2005
        Poruka
        777
      13. Moja mašina
        • CPU: i5-4310M
        • RAM: 8GB DDR3
        • VGA: Intel HD4600
        • MON: FHD built in
        • HDD: Samsung SSD 850 EVO 250
        • OPT: built in
        • LAP: dell lattitude e6540
      14. hvala .. pravi odgovor, mada imam not4 sa exynos .. gledam da li u principu da kupim majci onaj redmi5 za 100E, ili da njoj prosledim note4 a sebe pocastim nekim savremenijim modelom za do 200E .. noviji android mi nista ne znaci, ali bolja baterija, brzina ukupna ili kamera bi me poterala na promenu, samo sto zamena mora da ima preko 5.5' a sad vidim svi ovi novi imaju tu izduzenu formu i lako izvuku 6 inca ..
        weasel: Ko prestane da pusi nagradno mu skidamo 2 warna ...

Member Avatar korisnika djurkash
        Na forumu od
        Sep 2009
        Poruka
        4.093
        Citat Citiram korisnika: neo geo Pogledaj poruku
        hvala .. pravi odgovor, mada imam not4 sa exynos .. gledam da li u principu da kupim majci onaj redmi5 za 100E, ili da njoj prosledim note4 a sebe pocastim nekim savremenijim modelom za do 200E .. noviji android mi nista ne znaci, ali bolja baterija, brzina ukupna ili kamera bi me poterala na promenu, samo sto zamena mora da ima preko 5.5' a sad vidim svi ovi novi imaju tu izduzenu formu i lako izvuku 6 inca ..
        Do 200 već itekako može bolji fon da se pazari... Još kad bi se malčice istegao do 225 i počastio se sa RN5 , gde bi ti bio kraj

MN3

Member
        Na forumu od
        Jan 2010
        Poruka
        811
        Stigao kod nas za 170e...s obzirom da je ovo pocetna cena, malo je veca nego sto treba, ali mislim da ce brzo spasti na 150e...

Newcomers
        Na forumu od
        Aug 2017
        Poruka
        397
        član porodice kupuje novi fon i dvoumi se između redmi s2 i redmi 5 plus... šta savetujete?

Member
        Na forumu od
        Jan 2010
        Poruka
        811
        Na strani redmi 5 plus:
        Veca baterija
        metalno kuciste
        cini mi se bolji ekran

Na strani redmi S2:
        2 kamere pozadi
        bolja stabilizacija u videu

Iskreno, sve zavisi ko sta zeli...redmi s2 ima stabilniji video i moze da pravi fotke sa zamucenom pozadinom, ali je plastican pozadi...redmi 5 plus je metalan, ima skoro 1000mah vecu bateriju, ali video nije stabilisan i ne moze da se prave fotke sa mutnom pozadinom(mada su rekli da ce sa Miui 10 moci, ali to ce doci tek za par meseci)

Ja bih dodao vise para i uzeo Redmi Note 5...jeste skuplji, ali eto, u logic shopu je oko 200e 4/64gb model sto je odlicna cena...

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •