Šta je novo?

Xiaomi Redmi S2

kiza

Čuven
Učlanjen(a)
15.12.2001
Poruke
1,063
Poena
675
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i7 2700k @ CM Hyper212
Matična ploča
Asus P8Z68-V_GEN3
RAM
8GB DDR3
GPU
AMD Radeon HD 7700
Storage
KIngston UV400/256GB; WD 4TB WD40EFZX
Zvuk
Altec Lansing 5.1
PSU
Chieftec GPE-600S Eco
Kućište
Thermaltake Chaser A31
Monitor
Dell P2414H
Miš & tastatura
Microsoft Wireless Laser Desktop 6000v2
Ostale periferije
HP LJ1020,Canon LiDE
Laptop
Dell Latitude E6400
Tablet
Xiaomi MiPad 4 pro
Mobilni telefon
Samsung S23
Pametni uređaji
Huawei GT2 pro, Xiaomi Mi Air Purifier 2S
Pristup internetu
  1. Optički internet
Novi telefon iz Redmi serije:

Redmi S2

5.99” FHD+ display
Full-screen display
Snapdragon 625
Adreno 506
12MP + 5MP rear dual camera
16MP front camera with LED selfie light
Face unlock
3GB+32GB/4GB+64GB
MIUI 9
2 SIM Slot + 1 MicroSD Slot
Colors – Silver, Champagne Gold, Rose Gold

http://en.miui.com/thread-2552606-1-1.html
 
Poslednja izmena:
Da li se nešto zna više o ovom modelu? Na izgled lep nije ono podeljen gore plastika i dole od pozadi. Dve kamere napred jača kamera... Ovaj SD 625 samo u toster što ne stave al meni na mi a1 lepo radi tako da i ovde je sigurno ok. Prednost za neke dual sim + memorijska što je danas retkost. Dizajn ok opet me podseca na mi a1 al samo što otišli na 2:1 ekran i izbacili kapacitivne dugmiće. U ovim rose gold bojama baš onako ženskast mob. Za band 20 to nisam siguran još . Šta vi mislite?
 
Pre svega, iza je plastika, nije metal...kome to ne smeta, skroz ok telefoncic...nov je vec sad 130e, uskoro ce biti i manje...dobiju se skroz ok kamere(zadnja sony 486, prednja samsung), sa super stabilizacijom, fokus nije toliko dobar kao na rn5, ali nije ni los, sa nekom google camerom bi radio vrh...ekran iako 6", ima hd+ rezoluciju, pa nije veliki potrosac, a opet, mislim da ce prikaz biti skroz ok...sd625 proveren procesor, 3080mah baterija ce sigurno izdrzati 6h sot, ako ne i sat vise...sta znam, meni je ok...mozda su mogli da naprave model sa 5,7" ekranom, posto imaju dosta 6" telefona, ali dobro...bice i ovo super kupovina za koji mesec... :)
 
Izvini a gde ga ima za 130e? još kažeš biće manje. Pa RN4 i dalje prodaju za 150+e.
 
Ima ga na aliexpressu... :D
Ali sa carinom bi ispao oko 170e...mada treba sacekati da dodje kod nas, mislim da ce pocetna cena tada biti oko 150e.. :)
 
ovo bi mogao biti vrlo zanimljiv model .. posto ne pratim toliko SoC vezane price, moze li neko poredjenje da li bi ovaj tel trebao biti dosta brzi od Samsung Note4 koji imam? ako je pitanje neumesno, nisam imao nameru raspaljivati vatru. odnosno u cemu bi se ogledalo (sem u bateriji naravno) poboljsanje ako bi resio da zamenim note4 za neki ovakav noviji model?
 
ovo bi mogao biti vrlo zanimljiv model .. posto ne pratim toliko SoC vezane price, moze li neko poredjenje da li bi ovaj tel trebao biti dosta brzi od Samsung Note4 koji imam? ako je pitanje neumesno, nisam imao nameru raspaljivati vatru. odnosno u cemu bi se ogledalo (sem u bateriji naravno) poboljsanje ako bi resio da zamenim note4 za neki ovakav noviji model?
Gledano samo na SOC, tu si negde, čak mislim da je SD805 i dalje jači od SD625
Ali, sve ostalo je ipak na strani novijeg telefona, ne znam samo kamera... Ipak, dovoljan razlog bi trebao biti SW koji je u slučaju Note4 verovatno bar 2 generacije starija android verzija

MN3
 
hvala .. pravi odgovor, mada imam not4 sa exynos .. gledam da li u principu da kupim majci onaj redmi5 za 100E, ili da njoj prosledim note4 a sebe pocastim nekim savremenijim modelom za do 200E .. noviji android mi nista ne znaci, ali bolja baterija, brzina ukupna ili kamera bi me poterala na promenu, samo sto zamena mora da ima preko 5.5' a sad vidim svi ovi novi imaju tu izduzenu formu i lako izvuku 6 inca ..
 
hvala .. pravi odgovor, mada imam not4 sa exynos .. gledam da li u principu da kupim majci onaj redmi5 za 100E, ili da njoj prosledim note4 a sebe pocastim nekim savremenijim modelom za do 200E .. noviji android mi nista ne znaci, ali bolja baterija, brzina ukupna ili kamera bi me poterala na promenu, samo sto zamena mora da ima preko 5.5' a sad vidim svi ovi novi imaju tu izduzenu formu i lako izvuku 6 inca ..
Do 200 već itekako može bolji fon da se pazari... Još kad bi se malčice istegao do 225 i počastio se sa RN5 , gde bi ti bio kraj :)

MN3
 
Stigao kod nas za 170e...s obzirom da je ovo pocetna cena, malo je veca nego sto treba, ali mislim da ce brzo spasti na 150e... :)
 
član porodice kupuje novi fon i dvoumi se između redmi s2 i redmi 5 plus... šta savetujete?
 
Na strani redmi 5 plus:
Veca baterija
metalno kuciste
cini mi se bolji ekran

Na strani redmi S2:
2 kamere pozadi
bolja stabilizacija u videu

Iskreno, sve zavisi ko sta zeli...redmi s2 ima stabilniji video i moze da pravi fotke sa zamucenom pozadinom, ali je plastican pozadi...redmi 5 plus je metalan, ima skoro 1000mah vecu bateriju, ali video nije stabilisan i ne moze da se prave fotke sa mutnom pozadinom(mada su rekli da ce sa Miui 10 moci, ali to ce doci tek za par meseci)

Ja bih dodao vise para i uzeo Redmi Note 5...jeste skuplji, ali eto, u logic shopu je oko 200e 4/64gb model sto je odlicna cena... :D
 
Društvo, uzeo sam ženi Xiaomi S2 i pojavio se problem, vrlo moguće posle apdejta.

Tokom poziva, sagovornik ne čuje ništa, bukvalno ništa, ni šum, međutim kada na S2 upalimo razglas najnormalnije može da se komunicira. Predpostavljam da je softverski problem...

Neko rešenje?
 
Probaj da vratis na fabricka podesavanja....ako ne radi...ovo sam nasao na netu:

Guys finally got solution.... After wiping cache, user data, all data from recovery mood solved the mic problem in my case. Now mic is fine.... Press and hold volume up button & power button to get recovery option.. Obviously I lost all my app and data for that.. Backup up useful data in your pocket before doing that... Thanks
 
Nazad
Vrh Dno