Šta je novo?

Razlicite brzine culera na grafickim, problem sa gasenjem Claymore miner-a

deki21

Cenjen
Učlanjen(a)
04.11.2009
Poruke
91
Poena
160
Primetio sam da mi graficke kartice na poziciji 1(0) (skroz levo na rigu prva) i na poziciji 4(3) (4 po redu od prve sa leve strane jos dve imaju sa desne) UVEK imaju kulere za 20-30 % brze od ostalih grafickih, sto mi nije logicno za ovu drugu na poziciji 4.

Danas se brzina kulera na graficoj 1 popeo na 100% dok su ostale ostale normalno radile.

Dva puta mi se do sada gasio Claymore (tacnije ostane upaljen samo ne majnuje prozor je upaljen pise zadjni status) i sumnjam bas na taj problem, jer mi je bat fajla podesena da grafike ne prelaze 55 stepeni.

Da li mozda znate sta je razlog ovakvog razlicitog opterecenja ?

Hvala za svaku pomoc
fanSpeed.png
 

Prilozi

  • fanSpeed.png
    fanSpeed.png
    31.6 KB · Pregleda: 165
Koliko ja znam u clayu nisu bas tacna octavanja brzine fanova, tako da upali gpuz ili ab ili hwinfo pa vidi kakve su brzine.
I povecaj tu temp za gasenje na 75 ili vise. 55C je bas nikakva temp.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko ja znam u clayu nisu bas tacna octavanja brzine fanova, tako da upali gpuz ili ab ili hwinfo pa vidi kakve su brzine.
I povecaj tu temp za gasenje na 75 ili vise. 55C je bas nikakva temp.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ovo mi je bat fajl


setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100

EthDcrMiner64.exe -epool eth-eu1.nanopool.org:9999 -ewal 0xnovcanik/dradnik/[email protected] -mode 1 -tt 55 -dcri 10

tt da povecam na 77 to si mislio ?
 
Ja ne koristim tu komandu nego -tstop 85.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
-tt 55 znaci da drzi temperaturu grafickih na 55 stepeni karte pri kraju riga koje uvlace topao vazduh imaju veci fan speed logicno

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
-tt 55 znaci da drzi temperaturu grafickih na 55 stepeni karte pri kraju riga koje uvlace topao vazduh imaju veci fan speed logicno

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk

A sta je sa ovom sto je u sredini majku joj sto ona ima brzi fan (ova 4 u redu)? Imas li neki info za to ?
 
Mozes li mi pejstovati ovde svoju bat fajlu ?
 
Opet se esilo, gpu 0 fan na 100% ostali ok.
A pre toga klejmor stoji samo kao screenshot.

Sta tu moze biti problem0-02-04-518a67cf4ce7bdd74cf149290867e4785b2b1655c746170dd9d3a4d6b38d5e7c_eb4d3213.jpg
 
Stavi u bat fajl -tt 60 ili -tt 65 kao i sto ti je kolega rekao -tstop 85 pa isprati da li se smanjila brzina tog ventilatora, mada nisi rekao ni koje karte imas, nemaju sve karte dobro hladjenje.
 
Stavi u bat fajl -tt 60 ili -tt 65 kao i sto ti je kolega rekao -tstop 85 pa isprati da li se smanjila brzina tog ventilatora, mada nisi rekao ni koje karte imas, nemaju sve karte dobro hladjenje.

Hvala puno svima na savetima !

Imam 6x rx580 sapphire nitro special edition svih 6 imaju hinix memoriju. Evo sad bas gledam svi fanovi trenutno stoje ispod 45. a temperature na 55 sve
inace izvalio sam i da sam sam kriv sto je klejmor stajao sa radom

LEVO DUGME MISA PAUZIRA KLEJMOR DUAL MINER-a A DESNO NASTVLAJ RAD !!! Pogotovo je nezgodno na mobilnom telefonu kada oces da vidis sta radi masina lako se moze pauzirati.

Samo me sekira ta gpu 0 sto skoci tako na 100%.

Da li rejzer moze biti problem, jer samo taj rejzer za nju je drugaciji, neka guma mu se malo dole odvojila !

Promenicu bat fajlu, od srca hvala svima na pomoci i brzim odgovorima
 
Jel ti gpu0 baca sliku ili integrusa?

Stavi -tt 58 -fanmin 20 -fanmax 50, ako ti je konstantna temperatura u prostoriji (tj. ako se ne oslanjas na klimu ili tako nesto za hladjenje, pa ako nestane struje rig se upali a klima ne, a 50% nije dovoljno da ohladi)..

Da stoji na 58, ne akas ventove ako ne moras (ako otvoris nocu i temp sobe padne, nema potrebe da rade na max, a nema potrebe ni da se gase/pale kako kartice krenu preko setovanog tt, onda ti i temperatura karte varira jer je ohladi vise nego sto treba, pa se ventovi pogase i tako u krug)..

Meni stoji tt 58 i 62 (zavisno od modela) i fanovi 20-42%, sto je u claymore 44%, ali nisam setovao kroz config.
 
Nazad
Vrh Dno