Šta je novo?

Atomic Heart

Kad god odgledam ove nove trailere uvek sam skeptik da je bas ovako dobra atmosfera, prosto mi je neverovatno da ovako originalno i dobro izgleda. Za sada jedina igra ove godine koju planiram da igram day one.
Da se ne zaboravi i da Mick Gordon radi muziku.
 
I meni deluje suviše dobro da bi bilo istinito. Imao sam loš osećaj kad je CP2077 trebao da izadje i to se ispostavilo tačno. Nadam se da neće zabrljati sa ovom igrom.
 
Poslednja izmena:

Minimalni PC iz atomske šupe:​

  • Procesor: AMD Ryzen 5 1600 ili Intel Core i5-4460
  • Grafička: AMD Radeon R9 380 ili NVIDIA GeForce GTX 960
  • Memorija: 8 GB RAM
  • Disk: 90 GB prostora

Preporučeni PC iz atomskog skloništa:​

  • Procesor: AMD Ryzen 7 2700X ili Intel Core i7-7700
  • Grafička: AMD RX Vega 64 ili NVIDIA GeForce GTX 1080
  • Memorija: 16 GB
  • Disk: 90 GB prostora
Malo su podigli zahtevnost igre. Vise nisu podrzani Windows 7 i 8 kao sto je ranije bilo. I igra ce da koristi Denuvo zastitu.
 
sta i da optimizuju kada ljudi daju 1000+ eur za graficke
 
Teorija zavere :) Namerno odrade lošu optimizaciju da bi ljudi kupili bolje grafičke. Dobiju malo podsticaja ispod ruke od nvidie i amd i svi srećni. I onako nema ništa kvalitetno od fps.
 
FoiM9faXoAI3Jka
 
Nisu zahtevi preterani. Mislim da i ne treba očekivati neku next-gen grafiku s obzirom da je igra dugo u razvoju i da je Unreal 4 podloga.
 
Atomic Heart.jpg

 
Vrlo interesantno izgleda igra. Grafika deluje odlično (na koju foru ovo izlazi i za PS4!?), gameplay zanimljiv, priča intrigantna.
Vidim po internetu da pokušavaju da pokrenu bojkot igre samo jer je razvojni tim iz "pogrešne" zemlje. Još jedan razlog da im dam pare ako je igra dobra :)
 
 
 
Konacno jedna od igara kojoj se radujem. :)
 
 
Vec vidim sutter fest u najavi, jos jedan ue4+denuvo naslov... vidim da je mick gordon radio muziku, barem ce to biti dobro :D
 
Gameplay leak (dok ga ne obiršu). Nisam gledao zbog spoilera pa sam premotavao. Deluje sasvim pristojno.

 
Meni ovo ima ogroman Bioshock + Duke Nukem/Doom vibe.
Volim ovakve zaokružene FPS-ove tamam za par popodneva ih pređem.

A denuvo im da kolje samo starije generacije CPU-a ako nije implementiran kako treba.
 
Sva sreca pa je procureo dev build bez Denuva...
 
Dev build je od novembra, nije to vredno igranja.
Pritom, igra je na Game pass-u! Za one koji "putuju" u Novi Zeland, već je otključano :)
Javljam utiske ako stignem da probam danas!
 
Probao pola sata. Čini mi se da ovde zapravo fali DLSS iako prikazuje u meniju. Nisam mogao nigde da nađem fajl da zamenim s najnovijom verzijom, huh.
Neko na redditu napisao da je i ovo stara verzija, videćemo.
Za sad, izgleda sjajno, zvuči dobro (uključih ruski VO), ima taj Bioshock Infinite vajb grada sa dosta kul detalja. Još nisam došao do borbe pa ne mogu da sudim. Nažalost ostalo ću tek sutra-prekosutra moći da probam. Ko igra duže nek javi detalje!
 
Podeljeni utisci.



 
FOV locked, svasta..

 
Probao, ne volim Quick Time Event-ove u igrama, deinstall, upozorenje za istomisljenike koji ne vole QTE.
 
Probao, ne volim Quick Time Event-ove u igrama, deinstall, upozorenje za istomisljenike koji ne vole QTE.
Ovde je posoljeno s tim, ovo nije "The Quarry"?! Totalno odsustvo logike da odustanete od igre zbog ovog razloga.. Vecina je igrala BioShock, tako nesto i ocekujte....
 
Ovde je posoljeno s tim, ovo nije "The Quarry"?! Totalno odsustvo logike da odustanete od igre zbog ovog razloga.. Vecina je igrala BioShock, tako nesto i ocekujte....
Ne secam se da je u Bioshocku bilo QTE-a, ako je i bilo, mozda mi to tada nije smetalo, bio sam mladji, zadnjih godina mi to mnogo smeta u igrama.
Primeri iz ove igre: Prvi, stealth mehanika, pritisni F, krece animacija, mislis animacija ce odraditi stealth kill, odjednom se pojavljuje da treba da pritisnes E , ispada da treba da se udara po E besomucno da bi stealth kill bio uspesan. Drugi primer, robot me hvata za vrat, pojavljuje se da treba da pritiskas jedno slovo, dok promenim prste sa WASD i pocnem da pritiskam promeni se na drugo slovo, pa onda na trece, i onda poginem. Kome odgovara ovakav nacin igranja, slobodno neka igra.
 
Ja bih voleo da vidim koliko ima gejmera koji ce da batale celu igru zbog navedenog razloga :)
 
Jedna fora pošto je vsync nije moguće uključiti. U opcijama aktivirate frame generation iako nemate grafičku koja to podržava. Tražiće restart igre i posle će biti aktivan vsync. Frame generation ostaje isključen sem ako nemate odgovarajuću grafiku.
 
Nazad
Vrh Dno