Šta je novo?

Da li iphone 8 može da funkcioniše posle 2 meseca u snegu?

Đomla

Poštovan
Učlanjen(a)
08.05.2018
Poruke
4
Poena
51
Nažalost, pre nekih 2 meseca sam imao nesrećan slučaj, te sam tokom skijanja izgubio telefon, konkretno iPhone 8. Telefon mi je ispao iz džepa i upao u sneg. Nisam mogao da ga nađem niti je policija u toj državi bila od velike pomoći.

Zanima me da li telefon može i dalje da funkcioniše uzeći u obzir da je proveo 2 meseca pod snegom. Znam kojom sam putanjom išao kada mi je ispao, pa razmišljam o tome da odem i da ga nađem.

Nadam se da neko ima informacije o tome, ili na bilo koji način može da mi pomogne,

Pozdrav!
 
Vrlo vrlo teško.
 
Evo moj primer.

Ja sam bio izgubio iphone 6 čim je izasao i to u Francuskoj, isto na stazi. I posle 3h sam ga našao tj našli si ga Englezi. Moj problem je bio taj sto je u džek od slušalica ušao sneg i automatski prijavljivao da je pod headphones i kada sam zvao sebe uvek je bilo prekida kada i posle ne znam ni ja kog pokušaja zvanja tel je proradio i dogovorio se sa Englezima gde da se nadjemo da mi vrate telefon. Sve je moguće da je preživeo ili dobio noge...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo moj primer.

Ja sam bio izgubio iphone 6 čim je izasao i to u Francuskoj, isto na stazi. I posle 3h sam ga našao tj našli si ga Englezi. Moj problem je bio taj sto je u džek od slušalica ušao sneg i automatski prijavljivao da je pod headphones i kada sam zvao sebe uvek je bilo prekida kada i posle ne znam ni ja kog pokušaja zvanja tel je proradio i dogovorio se sa Englezima gde da se nadjemo da mi vrate telefon. Sve je moguće da je preživeo ili dobio noge...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja sam vozio freeride u šumi, gde retko ko prolazi i gde je bilo preko 1,5 m neutabanog snega, tako da je definitino tamo negde. Verovali ili ne, telefon je bio živ narednih nedelju dana, zvonio je sve vreme. Izgubio sam ga tako što mi je telefon bio u istom džepu gde sam držao i toki voki i nakon stalnog otvaranja tog džepa zbog vokija, desi mi se da zaboravim da ga zatvorim. Ono što je najcrnje u celoj toj mojoj priči, jeste da sam našao voki toki, a telefon ne. Čak sam i nosio gopro koji je ceo moj spust zabeležio i na kojem se jasno vidi kada voki toki ispada jer je sunce bilo u takvom položaju da je bacalo senku ispred mene, a telefona nigde na snimku. Detaljno sam pregledao snimak čak i u slowmotion-u, ali nažalost nigde ga nije bilo.
Negde na netu sam naleteo na komentar nekog lika koji je nakon cele zime našao svoj iphone 7 i telefon je funkcionisao, sad, ne znam koliko je to tačno pa rekoh da se malo raspitam.
 
Nemam ličnog iskustva, ali ako se telefon nije polomio pri padu, a s'obzirom da je vodotporan ne vidim zašto ne bi radio. Samo je pitanje da li bi ga uopšte našao, jer ko zna gde i kada ti je ispao, a da toga nisu ni bio svestan.

Gesendet von meinem HUAWEI VNS-L21 mit Tapatalk
 
Manji problem je dal ce da radi, veći problem je da ga nadjes ;)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nemam ličnog iskustva, ali ako se telefon nije polomio pri padu, a s'obzirom da je vodotporan ne vidim zašto ne bi radio. Samo je pitanje da li bi ga uopšte našao, jer ko zna gde i kada ti je ispao, a da toga nisu ni bio svestan.

Gesendet von meinem HUAWEI VNS-L21 mit Tapatalk
Ja verujem da nije procureo nigde, ali pitanje je da li komponente mogu da izdrže tu temperaturu snega.
Pa jeste pitanje, ali nisam dugo vozio nakon što sam provalio da ga nema. Nisam prošao više od 500m, pa sad, ako ga u toj liniji do 500m nema, ostaje mi da se popnem do doma, popijem kuvano vino i uživam u prirodi i pogledu :)
 
FMI? Nasao bi ga u sledecem spustanju...
 
Nisam mogao da ga nađem preko FMI zato što sam bio u inostranstvu i internet kartice mi je bio isključen. Ceo dan sam proveo tražeći ga, kopajući sneg, ali nažalost, nisam uspeo da ga nađem jer je garantovano upao duboko u sneg.
 
Nazad
Vrh Dno