Ivan Mančić

Moj poslednji kontakt sa Sony Playstation konzolom se dogodio još u doba prve generacije i igara poput Fifa 98, Croc i Teken. Od tada, najviše zahvaljujući sjajnim PC naslovima koji su se pojavljivali krajem devedesetih, poput Quake, Half-Life, HOMM3, Diablo i Starcraft serijala, bio sam i ostao vezan za PC, uz FPS, RTS, MMO i sve što se igra mišem i tastaturom. Pored mnoštva PC ekskluziva, multiplatformskih igara, kao i konzolnih naslova koji su doživeli svoju PC adaptaciju, igre pravljene ekskluzivno za konzole me nisu privlačile, makar ne u dovoljnoj meri da bih razmišljao o nabavci konzole.
Pre desetak dana nam je u redakciju stigla PS4 Pro konzola sa novom God Of War igrom, što je značilo "prekovremeni rad” (eh taj posao, kad će već jednom penzija) i nadoknađivanje propuštenog, makar kada su u pitanju Sony ekskluzivni naslovi. Nakon prvog uključenja - update sistema, zatim instalacija igre na hard disk, patch - dobro je, ovo me već podseća na PC, a taman sam se zabrinuo da će sve biti Plug&Play u bukvalnom smislu. Šalu na stranu, u međuvremenu je Sony Playstation zaista postao impresivna platforma, ne toliko po pitanju samog hardvera, koji je u najboljem slučaju ...
Ceo tekst pročitajte na Benchmark sajtu