Šta je novo?

Xiaomi Mi 8 (Gcam prvi post)

Nije notch tu zato sto su morali da ga stave, nego zato sto su hteli, mogli su senzore u obican bezel.
 
Ima dole onaj mali bazel, a one je tamo verovatno zbog ostalih konektora, da su napravili i gore bazel, onda to ne bi bilo to.
 
Poenta obrve je valjda smestiti u nju sve sto bi trebalo da pripada prednjoj strani, kako bi ekran zauzimao sto vecu povrsinu. I Apple je to odradio na najbolji moguci nacin.
Problem je ako postoji i donji bezel i pored postojanja obrve, e to je cisto pracenje trenda da ne upotrebim neku grublju rec. :)
Xiaomi je konkretno u ovom slucaju odradio maestralan posao. Ovakav mob po onakvim cenama je nestvarno i tu se prica zavrsava.

Lepo rečeno. Neka savršena konfiguracija prema kojoj se ide je telefon sa ekranom od ivice do ivice, verovatno samo power dugme sa strane i eventualno vol+/-, a pozadi ništa. E, ali onda neke stvari moraju da budu spreda, što će reći pod ekran:

- zvučnik može ispod ekrana, kao kod Mi Mix
- znamo da čitaš otisaka prsta može pod ekran, samo još čekamo da stigne
- da li prednja kamera može pod ekran, e to je već pitanje. Verujem da može da se napravi providan OLED ekran, ali ne savršeno providan, što bi verovatno mutilo sliku kamere. Znači da ćemo najverovatnije i ubuduće morati da trpimo da imamo notch ili ugao gde je smeštena prednja kamerica. Ili će eventualno davno zaboravljeni klizni telefon da se vrati u modu.
 
Šta vi pričate i šta pokušavate da opravdate meni nije jasno :)
Kakav crna obrva - to je prolazna moda koju kinezi kopiraju!

xiIjntN8_o.jpg


Ovo je budućnost - za 4 dana VIVO NEX zvanično :)

vivo-nex.jpg

60VmFqGy_o.gif


- Skoro da nema ivice
- Otisak prsta ispod displeja
- Prednja kamera koja iskače
- I pored malih ivica ima ulaz za slušalice
- NEMA OBRVU
- 4000 mah baterija

The Vivo NEX S comes with Snapdragon 845 chipset with 8GB of RAM, a huge 6.59" display with 1080 x 2316 pixels resolution and a humongous 4,000 mAh battery.
On the back, we find a pair of 12MP and 5MP sensors and on the front, an 8MP periscope camera takes care of the selfies and video calls.
 
Poslednja izmena:
Niko ne kaze da je to buducnost, i ja bih ga prvi volio imati, ali poznavajuci Vivo, nece biti jeftin u to sam siguran, a pored toga ni nema band20
 
Koja im je fora sa ovakvim spec a onda pozadi upare 12 i 5 MP kamere?
Sumnjam da ce izaci vise verzija ovog moba ali hajde da vidimo i to.
A i ne znam kod nas gde bismo nabavili Vivo i Oppo, bilo je par komada na KP do skoro ali naravno po znatno visim cenama nego u Kini. :)
 
Šumadinac jesi ti to naručio pre order za taj vivo, kad ga kacis na svakoj temi? [emoji16]
 
Inače i SE model ima imx363 samo bez ois i sa većim f brojem.
S710 za nekih 20% bolji od s660 a verovatno i nešto stedljiviji.

Po meni neke mane SE su emmc , nedostatak NFC , nedostatak lte20, amoled i obrve. Inače biće to dosta dobar mob :)

6053f4f7-8de5-4caf-94c3-d9a91d09d351.png
 
Poslednja izmena:
Ali zbog cene, koja nece biti nivo MI8 sigurno, vec bar 200-300evra vise
 
Performanse super, kamere skroz ok, stabilizacija je mogla bolja, ali mozda ce kasnije ubaciti elektronsku, pa ce video biti stabilniji...dace id radi super brzo, cak i u mraku nije lose uopste...kad bude malo pala cena, bice ovo super fon... :)

 
Najbolje od svega što gore desno u ćošku ne mogu da se vide procenti baterije a gore levo ikonice od notifikacija.
Vidim dosta razumnog hejta na komentarima ispod klipa.

I dalje nisam ubeđen da ovi telefoni imaju Samsung amoled na sebi , sve mi se čini kao neka nova verzija boa oleda
 
Poslednja izmena:
Bice sigurno super kupovina kad malo cena ode dole, mada treba sacekati i videti cenu na KP kad stigne.
Tamo je Mi mix 2s trenutno oko 450e i meni je sigurno bolji deal i najbolji telefon na trzistu, opet kazem iz licnog ugla.

Sa druge strane, Xiaomi nastavlja tradiciju sa tendencijom da pak u svojoj klasi i za novac Redmi modeli izgledaju primamljivije od Mi brace.
 
Ja bih isto pre uzeo Mix 2S, nego ovaj. Nešto baš ne patim da budem u trendu sa obrvom.
 
Mene samo nervira sto izgleda pored sata ništa više neće moći da stane u notification bar.
Mix 2s mislim da ne bi mogao nikako da svarim zbog prednje kamere

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Mi 8 SE...puni se za sat i 15min, 168000 antutu(nije bitno, al' ajde)...nije lose... :)

 
Meh....ruzan za medalju....a stabilizacija snimka na 4k kriminal...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
uploadfromtaptalk1529133338967.jpg

Jel nas ovo Xiaomi malo zeza za display...?!
Ispade da display jeste samsung, ali nije Amoled...

Ako se googla po oznaci, dolazi se do podatka da je u pitanju TFT LCD...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ovaj Youtuber Tech&Tablets kaze da crna nije bas crna kao na samsung amoledu, tako da nije nemoguce. A kaze da ce ubrzo da mu stigne i Explorer Mi 8, on mora da ima amoled jer kako sam citao in-display fingerprint bez amoleda ne moze. Pa ako se on razlikuje i tu kaze da crna jeste crna, sasvim verovatno da su prodali pricu samsung display samo bez amoled :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Mislim da Mi 8 EE jedini ima Amoled, a ostali samo reklamu :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
^^
Ja sam odmah napisao da deluje kao da je neki krš amoled , pogotovo kada su napisali kontrast koliki je a on pravom amoledu ne može da se izmeri.

Ovi mi8 telefoni su toliko loši da mi je prosto krivo što mix2s nije malo jeftiniji u Kini :)

3min i 25sek. Skripi kao lg g2 :)

https://youtu.be/0XC595zxNmc
 
Poslednja izmena:
Meni licno je amoled jedan od losijih displeja. Crna jeste crna, ali je bela zuta... Pre par dana drugar imao burn-in na S8, prodao i uzeo Mix 2 i odusevljen je, pogotovo ekranom.. Tako da mozda i bolje sto nije amoled :D
 
Xiaomi Mi 8

@loznica, što si toliko zapeo za Mix 2s? Meni nije ostavio neki utisak spec. Jedino beta android P, ali opet ?
 
Dobro je rekao kolega iznad, na Amoledu ne postoji bela, samo nijanse žute. To mi svakako više bode oči nego crna na LCD-u. Možda je i bolja varijanta što su LCD stavili [emoji123]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ako crna nije potpuno crna (u mraku se ništa ne vidi) onda nije u pitanju Amoled, prosto :)
 
Ima tu i drugih problema, ako nije amoled a oni stavili AOD koji ce 95% ljudi da ukljuci, to ima da srce bateriju jer radi sve vreme ceo ekran

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Dobro je rekao kolega iznad, na Amoledu ne postoji bela, samo nijanse žute. To mi svakako više bode oči nego crna na LCD-u. Možda je i bolja varijanta što su LCD stavili [emoji123]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Stvarno, a kako onda anand već godinama meri oko 6500K white point za najbolje amoled ekrane? :) kakve veze ima tehnologija ekrana sa white pointom i kalibracijom...
 
Nazad
Vrh Dno