Šta je novo?

Xiaomi Mi 8 (Gcam prvi post)

Pa po nekada su rame uz rame. Koliko los soc može struje da povuče to nisam verovao dok lično nisam video :)
 
Steta samo SE sto nema B20 (800mhz LTE). Daj boze da bude global, ali cisto sumnjam.
 
Trebalo bi i malo više, jer 6x ima bateriju sličnog kapaciteta, malo veći ekran, a oni hvale ovaj procesor da troši 30% manje od 660. (što je verovatno laz, jer svake godine ista prica, kao novi procesor 20% manje troši, a SOT ostane sličan)

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Da, ja licno mislim da ce trositi isto kao sd 660 ili jako slicno/bad malo manje uz skok performansi od bar 30%.
Sve zajedno u paketu to bi trebalo da donese sot od oko 7h, kao kod Mi 6X. Sto je za mene ok, sve ispod toga u startu ne razmatram.
 
SOT je jako relativna stvar i zavisi od nacina koriscenja, kvaliteta mreze, da li se koristi wifi ili mobilni net, igraju igrice... Meni SOT varira od 4 pa do 10h u toku 24h
 
I ja se opasno zagrejao za explorer varijantu...jedino sto mu fali a sto bih voleo da ima je bežično punjenje i IP68.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Gde vi ljudi drzite telefone dok se kupate sa njima?
 
Zašto bi se kupao sa telefonom?
Ja imam onu kesicu sa Alija, uzeo sam neku malo bolju kostala 7-8 dolara,i nju koristim za slikanje ispod vode mada zeznuto je malo uslikati lepo.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Ne bih ja eksperimentisao sa tim kesicama, samo telefon ako je vodootporan.
 
Ne da ne bih eksperimentisao, nego ni u ludilu ne bih ni pomislio na tako nesto:d

Sto se mene tice, mane se verzije, su za mene "mane", nista od toga mi ne treba.
 
Ne bih ja eksperimentisao sa tim kesicama, samo telefon ako je vodootporan.
I ja sam bio sumnjivicav ali i najjeftinije rade posao. Ja sam uzeo neku kao malo fensi, ima komplikovanije zatvaranje, ali u potpunosti radi posao.
Evo ovakva
3a9954ff8b8aab0bec09f4bb02435333.jpg


Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bice to "inovacija" na Samsung/Apple uredjajima uskoro, verovatno uz 3 kamere :D

Opet Xiaomi postavlja standard, kao sto su sa Mix-om koji je bio prvi popularan bezel-less telefon, kao sto je RN5 bio prvi sa SD 636. Vivo Apex je prvi prikazan sa in-screen skenerom, ali njega nema nigde i sumnjam da ce biti dostupan i popularan..

Sad vidim ovaj Vivo X20 Plus UD ima in-screen fp, 550e za SD 660 i 4GB ram, nije uopste zanimljiv..
 
Poslednja izmena:
Ma kako to, kada je Xiaomi Apple kopija ?! Nesto si ti pomesao...oni su odavno to ubacili, samo ti ne znas..isto kao i obrvu :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Kad krecu zvanicne recenzije?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Valjda je NDA uvek do dana kad zvanicno pocne prodaja u prodavnicama.
 
Bice ovo dobar fon....ako se cena bude vrtela izmedju 300-400e bice top!

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Bas mocno izgleda :D
Da :D

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition’s transparent back is deceiving

There we have it; the mystery has been solved. The back of the Mi 8 Explorer Edition is transparent, although it provides a look at a fake innards of the phone. In case that’s a deal breaker, you can always just go with HTC’s U12 Plus and its transparent back. Sure, it doesn’t look nearly as good, but at least it’s real.

https://www.technobuffalo.com/2018/...ns-badass-transparent-back-is-fake-after-all/

Vivo Apex je prvi prikazan sa in-screen skenerom, ali njega nema nigde i sumnjam da ce biti dostupan i popularan..

Sad vidim ovaj Vivo X20 Plus UD ima in-screen fp, 550e za SD 660 i 4GB ram, nije uopste zanimljiv..

:)

Vivo becomes official smartphone sponsor of the 2018 and 2022 FIFA World Cup
http://www.fifa.com/worldcup/news/v...sponsor-of-the-2018-and-2022-fifa-wor-2890527

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Počela prodaja i predprodaja.

mi8 se 4/64 340$ (aliexpress)
mi8 se 6/64 370$ (aliexpress)
kod većih prodavaca kao što je dx.com koštaju 100$ više. Nisam detaljno istraživao

mi8 6/64 500$ na aliju, dok ovi drugi opet 100$ više

Čudi me da na dx.com piše da dolazi sa miui 9. mislio sam da je 10ka spremna baš za ove telefone
 
Malo jace cene u startu, iskreno. Ali dobro, brzo ce to dole.
 
Od najavljenih 280 dolara dosli na 340...

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Pa moraju i oni nešto da zarade :) najbolje da kupe za 280 i da ga preprodaju za istu lovu :)

Na cenu koja je u Kini padaju tek kada u Kini krenu akcije na kineskim sajtovima koji su na foru Amazona itd
 
Ne znam što su vam jače cene, za ovaj hardver ovo su i dalje najjače ponude u klasi

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
~ 650$ izadje sa carinom Mi8. Za te pare ovde S9/Mate 10 sa sve dvogodišnjom garancijom.
 
Zar Xiaomi nema zvaničnu prodaju u SRB? Kolika li će cena biti?

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Ima, e sad, Mi 8 se ocekuje valjda u avgustu...do tada ce se pojaviti i na kupujem prodajem...pa ce zvanicna cena biti nekih 50-100e veca nego na kp... :)
 
The Xiaomi Mi 8 is the iPhone X clone nobody wanted: How did we get here?

Dehs-oTVMAE-K7p


android-authority-iphone-x-xiaomi-mi-8-2-1-1200x710.jpg


The Xiaomi Mi 8 and iPhone X have:

Almost the same shape.
Rear facing, double cameras, separated by the flash, at the top-left side.
A wide notch.
Similar speaker grill and charge port design on the bottom of the device.
The same left-to-right, red-to-blue color-splash wallpaper in marketing materials.
3D Face unlock capabilities.
Animated emojis that track facial expressions.
In some cases, near identical marketing materials (see the tweet at the top).

...

https://www.androidauthority.com/xiaomi-mi-8-iphone-x-similarities-872710

Odličan tekst :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno