Šta je novo?

Xiaomi Mi 8 (Gcam prvi post)

Ne verujem. Mislim da će to biti kao Mi4c što je izašao. On isto nije imao band 20.
 
Neka Ameri kupuju skupi iphone, mi cemo za duplo manje para da kupujemo xiaomi, neka ih kopiraju...taj notch po meni totalno nebitna stvar, jos ako moze da se sakrije, 3.5mm to jeste minus, al hocemo sve bez kabla...super telefoni sve u svemu, za ove pare :)
 
Nije.
Možda je isto imx363 ali nema ois , + druga kamera se isto razlikuje.
 
Poslednja izmena:
Mi8 SE


Rear 12MP, 1.4um large pixels, f/1.9 large aperture, Dual PD dual-core focusing 
Rear 5MP, 1.12um large pixels, f/2.0 large aperture

Mi8
12MP wide-angle lens, 4-axis optical image stabilization, f/1.8 
12MP telephoto lens, portrait lens, f/2.4

+ Mi8 podržava 1080p 240fps video
 
Pa videćemo. Za sada se ne zna koji je senzor u pitanju. Ali velike su šanse da bude sve isto kao na redmi note 5

Još jedna stvar ,kineska mi8 standard podržava lte20.

FDD-LTE B1 / B2 / B3 / B4 / B5 / B7 / B8 / B12 / B17 / B20 

+ Onaj edition, providni sa otiskom u ekranu, ima bateriju od 2900mah/3000mah
 
Poslednja izmena:
Ja se nadam da miui 10 ima novi i bolji algo sto se tice obrade fotografije, jos samo to ako srede bice extra.Senzori su dobri... cak i onaj u rn4 nije za bacanje uz Gcam... :)


Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja tek sada vidim da explorer jedini ima onaj senzor da mapira 3d facu ( direktno kopiranje ip) ? Običan mi8 koliko vidim nema taj senzor u notchu .. Kinezi su totalno otišli u aut :) (+ SE verzija nema NFC, pitanje zašto su ga uopšte izbacivali u prodaju)
Vidim sada na netu , ono što se providi nazad je ustvari nalepnica ispod stakla.

Mix 2s ispade ozbiljno bolji telefon od svih predstavljenih danas
 
Poslednja izmena:
Dobro, malo jače od 300, tačnije u Kini 360, ali kod nas ne ispod 450 (crno tržište).
Svakako, korektne modele su izbacili, nisu idealni, ali idealno ni ne postoji.
 
Pogledajte cenu prošlogodišnjeg Mi 6 sa 4GB i 6GB RAM, naravno kod nas. Ne nadajte se za 300 a ni 360e ovih telefona skoro.
 
Koliki je ovaj notch kada bi stavio da ti bateriju pokazuje u procentima gore desno ta info ne bi mogla da stane na ekran ?
 
Kako tebi Xiaomi da udovolji...???Stalno imas neke primedbe :) daj da cujem tvoj idealan setup...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Pa ne ozbiljno pitam :) još ako tu ukljucis bt pa njegova ikonica , ne daj bože onaj pokazivač brzine protoka neta :) ?

Gledam na phoneareni i stavili su ubedljivo najveći notch od svih oema i to samo zato da bude 100% kopija appla.

Samo mi je krivo što toliko plivaju po blatu da bi ušli u top3, to ni Samsung nije radio sa svojom prvom galaksi serijom.

Trenutno mi je idealan telefon mix2s , samo da gcam sredi selfi kameru i to je to :)
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Verujem da su resili to na miui 10... sacekacemo jos koji dan da vidimo nacin :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Što više gledam ovaj mi8 to mi je lepši...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Mi 8 SE ce biti jako dobra kupovina mislim. Snapdragon 710 jako dobar (20% jaci, a 30% stedljiviji od 660 -izvor verge sajt-) i to po ceni od 280$, ajde realno da se kod nas pojavi na nekih 330-340-350e, opet je to jako dobra cena za to sta nudi. Naravno i Mi 8 takodje ako ne predje 500e, a nadam se da ce da bude 460-470-480e kad dodje.

Ps. E da plava boja je bas dobra :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: NAS
dolazi u obzir samo ako bude do 400e i to 128gb (posto nema sd card) kod madjara sa 2g garancije...preko toga ne dajem pa makar zlatan bio
 
Колико видим Mi8 нема IR, а MI8 SE нема NFC.

Послато са Xiaomi MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Mi 8 SE ce biti jako dobra kupovina mislim. Snapdragon 710 jako dobar (20% jaci, a 30% stedljiviji od 660 -izvor verge sajt-) i to po ceni od 280$, ajde realno da se kod nas pojavi na nekih 330-340-350e, opet je to jako dobra cena za to sta nudi. Naravno i Mi 8 takodje ako ne predje 500e, a nadam se da ce da bude 460-470-480e kad dodje.

Ps. E da plava boja je bas dobra :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Ako gledamo cene Redmi Note 5 koji je u kini krenuo se prodaje po 173 dolara, odnosno oko 159 evra, a zvanična cena u Italiji 199. Na to može da se uzme povraćaj poreza :) tako da se ja nadam da ce SE moci da se uzme za oko 300

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Pa mora toliki notch kad ima fid. Doduše nemaju svi modeli, ali hteli su verovatno da standardizuju proizvodnju a ne da prave različite panele za svaki model.

Sent from my Passport using Tapatalk
 
Mi 8 SE ce biti jako dobra kupovina mislim. Snapdragon 710 jako dobar (20% jaci, a 30% stedljiviji od 660 -izvor verge sajt-) i to po ceni od 280$, ajde realno da se kod nas pojavi na nekih 330-340-350e, opet je to jako dobra cena za to sta nudi. Naravno i Mi 8 takodje ako ne predje 500e, a nadam se da ce da bude 460-470-480e kad dodje.

Ps. E da plava boja je bas dobra :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Ako tako bude, mislim na SD 710, pre svega na njegovu efikasnost, nisku potrosnju, onda novi (lagani) best buy od Xiaomi-a. Mada mene iskreno vise zanima naslednik Mi Note 3 modela, ako ga bude, a valjda hoce.
 
Pitanje je dal ce ga biti s obzirom na ovaj Mi 8 SE, i ako ga bude verujem sa ce i on da bude sa Snap710 procesorom, ili nekom malo unapredjenom verzijom tog procesora ukoliko izadje takav. A bas me zanima ta Snapdragon 7 serija, jer kazu da ce biti gamechanger na polju smartphona, jos malo pa flagship performanse, a primat je na ustedi energije kod te serije. Plus ako ovaj SE bude imao 3100-3200mAh bateriju(nisam nasao na netu koj je kapacitet) mozda bude imao i dobar SoT (oko 6h).

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Zato sam i pomenuo naslednika mi note 3 modela, jer je jasno da bi morao imati vecu bateriju.
 
Pitanje je dal ce ga biti s obzirom na ovaj Mi 8 SE, i ako ga bude verujem sa ce i on da bude sa Snap710 procesorom, ili nekom malo unapredjenom verzijom tog procesora ukoliko izadje takav. A bas me zanima ta Snapdragon 7 serija, jer kazu da ce biti gamechanger na polju smartphona, jos malo pa flagship performanse, a primat je na ustedi energije kod te serije. Plus ako ovaj SE bude imao 3100-3200mAh bateriju(nisam nasao na netu koj je kapacitet) mozda bude imao i dobar SoT (oko 6h).

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Trebalo bi i malo više, jer 6x ima bateriju sličnog kapaciteta, malo veći ekran, a oni hvale ovaj procesor da troši 30% manje od 660. (što je verovatno laz, jer svake godine ista prica, kao novi procesor 20% manje troši, a SOT ostane sličan)

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
pa za mali sot nije glavni krivac procesor nego ekran.
 
Nazad
Vrh Dno