Šta je novo?

Xiaomi Mi 8 (Gcam prvi post)

Na kineskoj verziji kad otključaš bootloader da bi ubacio global ROM ne smeš ga zaključavati. Samim tim ne radi google pay i sl. servisi. U suštini ako ti ne treba zaključan bootloader idi na jeftiniju varijantu i gledaj da ti dolazi zaključan pa da ga ti sam otljučavaš sa svojim Xiaomi nalogom.

Ako sam nešto zaboravio ili pogrešio nek neko napiše.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Da li neko ima problem sa netflix-om da mu se gasi ekran tj spusti prvo bright na 50% i na kraju se zakljuca tel...Ne znam kako da resim ovaj problem, bas nervira tokom gledanja da moram stalno da dodirujem ekran da se vrati bright...

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Instalirao, i dalje ne radi [emoji16]

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Xiaomi mi 8 SE nema ni u jednoj varijanti B20 frekvenciju, je li tako? Da li ga je neko uzimao, ima li utisaka?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Hm, ja sam probao gcam uveče na ultri, i rezultati su manje više isti...
Ultra ima isti senzor kao pixel.
Samo malo smanji blidovanje bele boje, kod izvora svetlosti.
Prednja kamera jedino ima prednost, jer se dobija veća oštrina, i portrait mod.
Ne znam da li sam očekivao previše od gcama , ali def razlika nije wow...
Stock
a353eb6d1a8c7ca55d0a03f2257ad8e7.jpg

Gcam
cb469a294176e4dcfecf40261bef941d.jpg


Viewfinder laguje. Kada se stavi podešavanje superlow (do 3 fotografije) tada se dobije koji frame više...
Znam da je tema xiaomi, ali da se nadovezem na pitanje o gcam-u.
Pored same app, mislim da je potrebno za svaki senzor podesiti hdr podešavanja (advanced podesavanja, ratio za redukciju šuma, sharpness) bas prema kameri i senzoru . A to je već manje više nemoguca misija...


Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Evo i mene u klubu.
Nadao sam se da ću ga sam otključavati ali dobro rešiće se i to.
fb7088641ed8e072616e5b8cccea54d8.jpg


Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Uh plavi .. da li su ivice onako matirani metal ili onako kao staklen / premazan i glossy ?


Nema greške kod mi8 , Best buy trenutno na našem tržištu.
Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Poliran je i sjajan kao staklo da je.
 
Eh šteta .. znaci ostaje samo crni :/

Piši ako budeš imao vremena neki kratak review :)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Plavi je najlepsi, crna je malo smorila. :)
Na KP SE 370 a obicna osmica 395. :D
 
Jeste najlepši ali šteta što nema matiran ram kao SE verzija . Kod SE samo crveni ima glossy ram.. jako me je to smorilo pa zato pitam :)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Nisam video za 395
Ima za 402
:)
Cim je preko 400 bode oci nekako
:)

Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Popravili su GPS updejtom? Snimanje zvuka klasična mana miui , i mix2 i mix2s od toga pate. Možda može rootom da se zategne.

Ne postoji mob na našem tržištu koji nudi odličan amoled i s845 za 400e. Exynos u bilo kom uređaju ne vredi ni 300e tako da je dobro što xiaomi postoji , inače bi bili osuđeni na lg g7

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Loznice, utopi taj SE i dodaj jos malo za pravi mob. :D
Ionako si na dobitku s ozbirom na cenu po kojoj si ga uzeo u Kini. :)
 
Probaj, bice zainteresovanih sigurno s obzirom da ga nema kod nas a jedan jedini primerak na KP je 370. :)
 
Funny thing - the sound quality in videos is so bad not necessarily because of poor microphones quality. On the contrary, my Mi5 has great mics that I even used for work a couple of times making recordings for commercial use with a 3rd party app, that how good they are. The problem is the software. Xiaomi stock video recorder downsamples the audio severely, cuts off all the mids and lows and then pumps up the highs even more. That's why the sound is so shitty. And the worst thing is that just like with EIS in 4k in Open Camera - sometimes a 3rd party app will fix this issue, and sometimes it won't because ROM is somehow intercepting the audio stream and downsampling it on the go! (or not allowing to start the stabilization routine) This is so frustrating, as it's not even a hardware issue.

Ajde neka neko skine app i proveri za gps.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chartcross.gpstest

Jel vam ne smeta što se ne vide notifikacije u status baru?
Zbog čega još uvek nema custom romova? Vidim na xda da ništa kvalitetno nema.
 
Ja sam se navikao posle 3h na to što gore levo nema not. a bio sam najveći pljuvac po tome. :)
I dalje mislim da to mogu da srede , ubace 2 ikonice za notifikacije i ako postoje notifikacije od više apk onda samo desno stave tri tačke (...) . Tako su svi android proizvođači uradili , verujem da će i xiaomi za par meseci

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Baš deluje iritantno to za notifikacije. Verovatno naručim mi8. Dvoumim se između njega i note 8. Ne vidim zbog čega tolika oduševljenost na forumu sa poco, kad je realno mi8 dve klase iznad uređaj a košta 70-80e više.
 
Pa ja bih isao na mi8 crni :)
https://youtu.be/h_lQ1p50k3U

Crni ima najlepši ram , kao na mix2s :)

Poco nema šta da traži pored mi8.

Ja sam bio skeptičan prema ovom oledu i zato nisam dovukao mi8 za 360e iz Kine , sada kada vidim da je to dosta dobra priča razmišljam se i o mi8. Mada sve zavisi od cene mix3 i op6t :)


Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa op6t neće da bude sigurno ispod 600e...
Ne znam kako mob 200e skuplji utiče na izbor :)

Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Sutra stiže mi8 crni pa da vidimo kako će da se nosi sa pixelom. [emoji4]

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Uh , čeka se tvoje poređenje :)

Verujem da će ti ekran biti odličan ali kamere posle pixela teško :)

Edit : dobar izbor , udariš mu novu ili onaj rootles pixel I ćao. Ima da šljaka kao pixel :)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
*mjau**mjau**mjau*, teška srca se odvajam od pixela, ali treba mi dual sim opcija. Nisam imao puno opcija bez velike doplate pa me @proday ubedio da uzmem mi8.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Vidiš sve mi u glavi 360e a realno je bliže 340 [emoji23]

Mada je bilo akcija u Kini kada je bio i 325e

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
*mjau**mjau**mjau*, teška srca se odvajam od pixela, ali treba mi dual sim opcija. Nisam imao puno opcija bez velike doplate pa me @proday ubedio da uzmem mi8.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
Nene, ja sam te ubeđivao da ostaneš na pixelu bar do polovine novembra, al gremlini te pojeli...ovo sam samo naveo kao nešto što bih ja uzeo u tom cenovnom rangu ;)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno