Šta je novo?

Xiaomi Mi 8 (Gcam prvi post)

Svi su CN verzija, sa dodatno ubacenim globalnim romom.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
A hoce li biti global verzije? Ili je to u sustini to kad ima zvanican global rom?
 
Poslednja izmena:
To i mene zanima, koja je razlika i da li je ima uopšte?

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Nema razlike. Jedina razlika je punjač u kutiji.
Tako je bilo do sada , ne vidim zašto bi to menjali.
 
Pa zar nema u b20 razlike izmedju global i china verzije?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
I jedan i drugi (kada se pojavi sa global kutijom) imaju iste LTE bandove
 
Poslednja izmena:
I to na kraju znaci da za obican Mi8 nije bitno da li je CN ili Global verzija kad vec dolazi sa Global romom? I da li ce uopste biti Global verzije na KP?
Zna Xiaomi da zakomplikuje sa ovim nazivima. :D
 
Verovatno ce za CN verziju morati da ostane otkljucan bootloader nakon flesovanja da ne bi doslo do bootloop-a.

Tako je za RN5(nevezano za rollback), pretpostavljam da je za ostale isto. Bas su zakomplikovali sa tim i sa anti-rollback politikom.
 
Poslednja izmena:
Da zapljunem neki mini review :)
Poslednja 3 telefona,s8 , mi note 3 i sada mi8 SE.

Displej:
Nema trika da je ovo Samsung amoled , ne znam na koju foru ga tako reklamiraju .. bela je bela dok se gleda u nju čim malo pomerite ugao stvara se duga , negde roze a negde zelena boja ( ovo neće svako primetiti ) . I pored toga displej je bolji od 99% IPS.
Jedna velika mana je opcija za podešavanje displeja , gde je standard opcija previše isprana za moj ukus ( ali jedina tačna , kopija one Samsung srgb fore valjda ) , opcija sa povišenim kontrastom stvarno prelazi granice dobrog ukusa i ona koja je nešto između je adaptivna koja ima ogromnu manu a to je da crnu pretvara u sivu u zavisnosti od svetla i pored toga što niste upalili automatski brajtnes. Sve u svemu xiaomi mora ozbiljno da se pozabavi ovim podešavanjima u samom romu.

Izrada :
Odlična , i u ruci mi nekako leži bolje od mn3 iako su skoro istih dimenzija.
Vibrator motor isti kao i na svakom mobu ,čist prosek.
Dobra je fora kod SE modela što mu se osnovna boja vidi i spreda tako da mobilni izgleda kao da konstantno bleji u nekom bamperu :)
Oleophobic premaz isti kao na mn3 , znači ima da se istroši za 5meseci :)

Miui 10 i brzina :
Miui 10 sramna kopija ios , čak ima iste wallpapere kao ip10 , animacije iste kao na ios :)
Ali istinu na volju radi brže nego mn3 na miui9 , o s9 na tw da ne pričamo .
Zanimljivo je i to da mi wi-fi ima mnogo bolji domet ovde nego na mn3.

Zvuk :
U slušalici je dobar ali ne i najbolji. Može to mnogo glasnije i bolje. Zvuk iz donjeg zvučnika odličan i veoma glasan , na max se doduše malo pogubi. Zvuk preko slušalica nisam još testirao .
Pohvalno je to što ima dosta podešavanja za bluetooth slušalice( slika na kraju posta ).

Baterija:
Ne znam tačno , ali za sada deluje dosta dobro. Videćemo kada ga jednom budem dopunio do kraja :)

Kamere :
U toku dana odlične , uveče suvi prosek , nešto na nivou mn3.
Kada se ubaci gcam biće to u potpunosti druga priča , senzor bi trebalo da može da napravi zanimljive slike :)
Video nisam probao jer snimim jedan klip na godinu dana tako da mi je on skroz nebitan.

I na kraju u potpunosti je vredela doplata od 50ak evra za ovaj mob :)
Nadam se da će nekada izbaciti global rom , onda će tek ovo biti prava priča :)
Edit:
Moraju što pre da ubace procente baterije desno od notcha a levo makar neki indikator u vidu 3 tačke za notifikacije. Nema smisla da su ovoliko ret
153f75b4026f70f072e8b4666a4aae3c.jpg


Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Al ga ocrni:d
 
Poslednja izmena od urednika:
@fkloznica Jeste Samsung AMOLED, ali verovatno neka starija generacija panela, nisu oni ludi da im prodaju najbolje što imaju, pogotovo ne za midrange telefon.
 
Pa isti su ekrani i na mi8 i SE. Ne znam bas , videcu da ga uporedim sutra sa a5 iz 2017 godine.
Koliko mi je krivo što ne mogu još uvek da ga rutujem i ubacim neku gcam. Nadam se da će raditi ista ona kao na mn3 :)

Edit ipak su ubacili procenat baterije :) još samo za notifikacije nešto levo i to je to.

4f138b6224f5560e2ace5efde66e0e86.jpg




Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bukvalno sa te jedne slike možeš da vidiš koliko su iskopirali iOS, pa i ona kvačica je kopija(mislim na dev options sliku)

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ma da , najveća kopija ikada :)

Čak se i onako iphonovski zamuti pozadina kada se spusti not drawer :)

I onda se ja pitam zašto su kamere i obrva identične kao kod ipX ;)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Pa sta se bunis, dobio si ipx za 250e. [emoji23]

Послато са Tab2A7-10F уз помоћ Тапатока
 
Još nešto , s710 deluje dosta stedljivo za sada , videćemo na kraju dana.
Led lampica je dosta slaba , otisak prsta prebrz. Pravo osveženje u odnosu na mn3 :)


Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Naravno da je stedljiv kad ima 2xA75 i 6xA55, dovoljno CPU snage, a efikasnost odlicna.

Zna Qualcomm sta radi :)
 
I mislio sam da ce ubaciti procenat bateriju u samu bateriju, sto je skroz ok...samo mi vizuelno nije bas lepo...mozda bi bilo najbolje da pisu samo brojevi, bez grafikona.. :)
 
Još nešto , s710 deluje dosta stedljivo za sada , videćemo na kraju dana.
Led lampica je dosta slaba , otisak prsta prebrz. Pravo osveženje u odnosu na mn3 :)


Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
Znam da nije merodavan i nije toliko bitan, ali okaci nam antutu score ako mozes... malo da vidimo rezultate istog...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da , oko 169k ,uglavnom je GPU po sinterici skoro duplo jači

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
To je i realno, nesto bolji CPU, ali dosta efikasniji, i prilicno bolji GPU.
 
Za oko 300e bruka fon. Jedino Huawei Nova 3i moze, donekle, da bude konkurentan kad stigne. Ja ga ne bih uzeo zbog EMUI, koji je pored MIUI smesan, meni licno. Ali svakako dobar fon.
 
Chipset u 3i je dosta losiji(nije ni SD 660 level), a i kamera ne deluje obecavajuce :)
 
Još 66% ostalo. Od ovog sot oko 40min je na 4g na 80% brajtnes ostalo wi fi i na oko 25%. Jedan akaunt , jedna kartica i malo poziva.
Mislim da je tu negde u rangu mn3 za mene , možda nešto slabiji tipa 30min sot.

3079da3beeebd23574c1d6d6ea251b8b.jpg
ef710514273a8b9c3a62f34949523723.jpg


Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Pa naravno da izvlaci dobar SOT kada nema g servise kao sistemske :) nema sta da vuce bat.
Vidi koja rupa u ovom periodu kada nisi koristio fon preko noci, 2x se probudio iz deep sleep-a. :)

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Nazad
Vrh Dno