Šta je novo?

Xiaomi Mi 8 (Gcam prvi post)

Spomenuo je u ovom videu na 10:15 https://youtu.be/BwbRpkUhVFE da ima problem kada snima amoled sa svojom kamerom da ekran "treperi" na snimku, sto mu se ne dešava kada snima LCD ekrane.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
To se uvek dešava na oled ekranu. Ali po ovim crnim bojama koje su sive ja i dalje mislim da je ovo BOE amoled.
Realno na klipovima deluje da je dosta dobar , ali verovatno ne u klasi amoleda sa Samsung mobova

@ivan
Vuče me kamera na njemu i IPS . A miui gotivim tako da neću morati da se smaram sa root I gcam :)
 
Poslednja izmena:
SS koji sam ja okacio je validan. Oznaka display-a je tacna, ne postoji BOE sa tom oznakom.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Pa koji je onda ? Samsung ? Nikada nisam video Samsung amoled sa takvom crnom , čak je i na galaxy a5 crna crna
 
Ja sam zakljucio da nije amoled po oznaci... Samsung ga deklarise kao TFT LCD...
Jedino ako nisu odradili neku posebnu verziju za Xiaomi u amoled izvedbi...Ali kada znam kako su skupi ti njihovi amoled ekrani, cena za mi8 je poklon u slucaju da ima njihov amoled...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
AMOLED panel kad je ugašen po danu ima sivi look nego IPS panel pa zato tamo nekom liku crna nije crna. A mislim i jednostavno se provjeri, idi u mračnu prostoriju i vidjet ćeš. Ja ne sumnjam da ima AMOLED panel.
 
Ali mora da bude amoled zbog fingerprint senzora, zar ne?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mora samo na explorer verziji, pošto samo ona ima fp senzor ispod ekrana.

Nezavisno od toga, na osnovu klipa koji sam već gore postavio meni izgleda kao amoled ekran. Pogasio je sva svetla kada je testirao face id (između 10:00 i 10:10). U jednom trenutku se na ekranu pojavljuje samo sat i samo taj deo ekrana treperi, što znači da su ostali pikseli isključeni, jer da su aktivni treperio bi celi ekran.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Dobre i prednja i zadnja kamera na Mi8se. Zanima me kakva će baterija biti, od ostalih nedostatka u mom slučaju ništa nije preterano bitno

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Ma samsung amoled je, samo je izgleda problem ovo staklo preko, pa se ne dobija isti prikaz kao na samsungu, itd... :)
 
Razlika je bila i veca. Cena Mix 2S ide na dole a Mix 2 trenutno stagnira. Kada 2S ode ispod 400€ tesko da ce postojati bolja kupovina. Prelep model.
 
Misliš da vredi razliku u doplati od Mix 2? Ni jedan nije vodootporan.
Meni vredi. Ali ću ga verovatno uzeti tek u avgustu , i to verovatno belu verziju :)
Mada čitao sam malo 4pda i tamo se žale da je oleo premaz preko ekrana nešto lošiji .. a to mi je jedna od najbitnijih stavki na mobu :/
 
Poslednja izmena:
Pojavio se na KP
Mi8 560
Mi8 se 380


Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Meni se mnogo svidja SE varijanta, pre svega zbog i dizajna i sto glupavi notch nije prevelik. Takodje SD 710 je sve sto mi treba. Pucao bih na 6GB varijantu naravno, ali ako cena bude ok za global midel ili model sa global romom. Trenutno je u Kini ispod 310e 6GB model.
 
Koja je razlika izmedju Global i Kineske? Znam da na Global nema Kineskih aplikacija, ali to se lako resi instaliranjem globalnog ROMa? zar ne?
 
Globalna verzija ima global rom i podrzava band20..tj,ako imas telenor karticu, imaces vise 4g pokrivenosti... :)
 
Razlika je u podrzanim GSM/WCDMA/LTE frekvencijama, podrsci za jezik i mislim da su drugacije SAR vrednosti (ali za ovo nisam siguran).

ako imas telenor karticu, imaces vise 4g pokrivenosti... :)

Ne samo telenor, nego i vip i mts. Svi koriste 800mhz freq za LTE (4G), neki manje, neki vise.
 
Poslednja izmena:
Mi8 SE 4G

B1 (2100), B3 (1800), B34 (TDD 2100), B38 (TDD 2600),B39 (TDD 1900), B40 (TDD 2300), B41 (TDD 2500), B5(850), B7 (2600), B8 (900)

Sent from my TA-1024 using Tapatalk
 
U vezi band-a to znam. Valjda Mi8 ima band20, kineska i globalna verzija, sto bi znacilo da nije problem koji se kupi, jer se bez obzira moze naknadno instalirati globalni rom.
Mi8SE mislim da ni globalna verzija nema band20
 
Moguce da bude problem sa CN verzijom, da mora otkljican BL da bi radio OTA i da ne bi upao u bootloop.
Xiaomi je poceo da uvodi neki "zone blocking" gde na CN telefonima ne dovozvoljava Global rom sa zakljucanim BL. Onda kinezi opet kao i pre, flesuju kuvane... onda nemas OTA. Moj savet i proporuka , nove modele (izbacene od pocetka 2018-te) uzimati obavezno u Global varijanti.

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Zašto bi i zakljucavao BL jednom kada ga otključas i staviš global rom ?
Čitao sam na 4pda da Rusi pominju to što pišeš i to u mix2s temi.
 
Ne mesam se u to, da li ce neko otkljucavati ili ne BL, mnogi se plase zbog garancije... ali nije lepo kupiti telefon koji nema OTA.
Slabo pratim Ruse , ali taj problem je poceo sa R5+, prvi telefon koji je dosao sa tom forom i 360h unlock time.

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Pa dobro, sacekamo global i cao, mesecak dana kao i za ostale modele sto je bilo.
Sad nesto gledam, Nokia 7 Plus i dalje kod nas drzi cenu od 340e, Mi 8 SE kod jednog coveka je 380e. Bice to dosta manje jako brzo, kad stigne global i kad nabavi veci igraci na KP sceni. Opet i da se kupi po toj ceni (380e), Xiaomi je prosto bolji deal. Superiorniji uredjaj u svakom smislu.
Opet realno po launchu global modela oko 300e bi trebao biti 4GB model.
Sta znam, meni je ovo ultimativni midrange phone, bez obzira na notch. Srecom nije mnogo debeo, kao kod skupljeg brata, pa kada se "sakrije" fino to izgleda. Nista mi vise (hardverski) ne treba, niti realno mislim da za 95% korisnika treba nesto vise. Softverski iz licnog ugla, MIUI br 1.

Jos kad bi izbacili neki SE Mix 2S modela sa SD 710 i eventualno tanjim donjim bezelom....Dobro, previse trazim:d
 
Poslednja izmena:
Aha, sad mi je jasnije to izmedju Global i Kineska verzija.
Bilo je malo drugacije kad sam ja zadnji put imao Xiaomi telefon ;)
 
Poslednja izmena:
Mi8 SE neće biti global.
 
To se nikada ne zna, Xiaomi samo tiho izbaci bez pompe i najave ;)

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
99% sam siguran.

Gledaj ja bih voleo, ali znam da neće biti.
 
Pa dobro i da ne bude, sta ima veze, samo cemo biti kratki za 4G :d
 
Nazad
Vrh Dno