»RSS Benchmark sajt

Strana 91 od 316 PrvaPrva ... 4181878889909192939495101141191 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 1.351 do 1.365 od ukupno 4726

Tema: Xiaomi Mi 8 (Gcam prvi post)

Member Avatar korisnika slavisaj
        Na forumu od
        Apr 2006
        Poruka
        3.863
      2. Moja mašina
        • CPU: iMac 27
        • INET: Wifi
      3. Tebi je izgleda loša logika, kao i onima koji su platili više misleći da plaćaju kvalitet. Super huawei mate 20 pro vredi 1000 evra, woow dobili smo u poklon sat i bežični punjač. Kako da ne, videćeš za 4 meseca će biti 500 evra. Što mu je i prava cena. Isto samsung, šta tamo vredi te pare, woow nema noch. Vidi se na kp koja im je stvarna cena koja treba da bude ta i sa 24 meseca garancije. Kako možeš verovati da je samsung s8plus bolji od mi8? Verovatno jer imaš predrasude prema drugim proizvođačima.

Sent from my MIX 2S using Tapatalk

Administrator Avatar korisnika kUdtiHaEX
        Na forumu od
        Jul 2001
        Poruka
        17.323
      5. Moja mašina
        • CPU: ~ 40
        • RAM: ~ 1TB
        • LAP: MacBookPro12,1, MacBookPro10,1, MacBookPro6,1, Mac Mini
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: 25 cm
      6. Citat Citiram korisnika: ivanbass1 Pogledaj poruku
        Iz licnog iskustva sa Samsung i Xiaomi telefonima generalno, kao i iz iskustva drugih ljudi sa foruma i testova.

Exynoss na 4g, QHD rezolucija, nesto veci ekran(1cm^2 je veca povrsina S8+ iako je dijagonala veca na Mi 8 zbog notch-a), kao i drasticno losije optimizovan softver-nema teoretske sanse da Mi 8 ima losiju autonomiju od S8+ zato sto je baterija fizicki veca za 100mAh, svi ostali faktori su na strani Mi 8.

Sve mi je bilo jasno kad sam u S8+ temi gledao screenshot za screenshot-om gde je SoT izmedju 3 i 4h na jedan dan koriscenja
        Dakle nije iz direktnog, ličnog iskustva sa oba uređaja na duže vreme već nešto kompletno neodređeno. I na osnovu čega ti onda deliš savete i procene u ovoj temi?
        U svakoj laži ima pola istine. Što znači da se laž sastoji od jedne polovine, koja je istina, i druge polovine, koja je laž. E sada, ako na ovu drugu polovinu ponovo primenimo aksiomu da u svakoj laži ima pola istine, zaključujemo da u prvobitnoj laži ima 3/4 istine, a 1/4 laži. Matematičkom indukcijom dalje lako dolazimo do rezultata da je limes istinitosti svake laži = 1, tj. da je u pitanju sušta i neokaljana istina.

Member Avatar korisnika fingon82
        Na forumu od
        May 2009
        Poruka
        6.540
      8. Moja mašina
        • CPU: 2500k 5.2GHz 1.47v
        • MoBo: MSI Big Bang Marshal
        • RAM: 16GB DDR3
        • VGA: Palit GTX 1080 GameRock
        • MON: Lenovo 27
        • HDD: 275+3tb+3tb
        • Case: CM Cosmos II
        • LAP: Toshiba Portege Z30
        • Ostalo: CM QuickFire XT Brown, Logitech G9x
      9. Citat Citiram korisnika: slavisaj Pogledaj poruku
        Tebi je izgleda loša logika, kao i onima koji su platili više misleći da plaćaju kvalitet. Super huawei mate 20 pro vredi 1000 evra, woow dobili smo u poklon sat i bežični punjač. Kako da ne, videćeš za 4 meseca će biti 500 evra. Što mu je i prava cena. Isto samsung, šta tamo vredi te pare, woow nema noch. Vidi se na kp koja im je stvarna cena koja treba da bude ta i sa 24 meseca garancije. Kako možeš verovati da je samsung s8plus bolji od mi8? Verovatno jer imaš predrasude prema drugim proizvođačima.

Sent from my MIX 2S using Tapatalk
        Mogu ove sekunde da prodam/zamenim polovan s8+ za nov mi8 da mislim da je bolji. A pri tom nemam neko ultra visoko misljenje o s8 i samsungu, ali ni o sajomiju.

Na forumu od
        Apr 2006
        Poruka
        3.863
      11. Moja mašina
      12. Upravo to i ja pisem. Ne mogu da prihvate da Xiaomi pravi odlicne telefone.
        Kad se samo setim Huawei telefona za vreme Xiaomi mi 2 i mi4, Huawei je bio za izbegavanje. I sad posle par godina oni su kao super a xiaomi krs kinez. Kvalitet se ne ceni prema marketingu, vec po kvalitetu samih proizvoda, hardvera i softvera

Na forumu od
        Apr 2006
        Poruka
        3.863
      14. Moja mašina
      15. Citat Citiram korisnika: fingon82 Pogledaj poruku
        Mogu ove sekunde da prodam/zamenim polovan s8+ za nov mi8 da mislim da je bolji. A pri tom nemam neko ultra visoko misljenje o s8 i samsungu, ali ni o sajomiju.
        Kao i sto sam kazes, radi kako hoces.

Member Avatar korisnika Joxy
        Na forumu od
        Aug 2014
        Poruka
        2.817
        Ljudi, otvorite temu u delu za poredjenje pa tamo nastavite diskusiju.
        Ljudi su ovde prelazili sa svakakvih modela, Pixela 2 XL, S9+ itd, a ovde se prica vodi o sada jos malo pa 2 god starom mobu.
        Opustite se i uzivajte u svojim masinama.

Na forumu od
        May 2009
        Poruka
        6.540
      18. Moja mašina
      19. Citat Citiram korisnika: slavisaj Pogledaj poruku
        Kao i sto sam kazes, radi kako hoces.
        Pa i radim. Nisam ja opanjkavao vas drazesni mi8 koji mi je licno dobar fon, ali jednostavno me ne zanima. Da me zanima, uzeo bih ga vrlo lako.
        Vise nikad staklen telefon sa obe strane,zato me ne zanima
        Menjao fingon82 : 10.11.2018. u 00:02

Member Avatar korisnika Imotep95
        Na forumu od
        Mar 2015
        Poruka
        2.051
      21. Moja mašina
        • CPU: I7 2600k @3.4GHz
        • MoBo: ASUS Sabertooth p67 b3
        • RAM: Kigston 8gb @1866
        • VGA: MSI RTX 2060
        • MON: BENQ G2750 27"
        • HDD: SSD Crucial 275GB, WD Green 1TB
        • Case: ThermalTake v9 blacx
        • SND: Panasonic/LG stereo system
        • Ostalo: CM Storm Devastator, A4Tech v7 bloody
      22. Citat Citiram korisnika: slavisaj Pogledaj poruku
        Upravo to i ja pisem. Ne mogu da prihvate da Xiaomi pravi odlicne telefone.
        Kad se samo setim Huawei telefona za vreme Xiaomi mi 2 i mi4, Huawei je bio za izbegavanje. I sad posle par godina oni su kao super a xiaomi krs kinez. Kvalitet se ne ceni prema marketingu, vec po kvalitetu samih proizvoda, hardvera i softvera
        Samo cutati i pustati da stvari idu svojim tokom.
        "Natural selection" sto bi tekli Ameri.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Na forumu od
        Aug 2014
        Poruka
        2.817
        Citat Citiram korisnika: slavisaj Pogledaj poruku
        Kad se samo setim Huawei telefona za vreme Xiaomi mi 2 i mi4, Huawei je bio za izbegavanje.
        Ovo ni ja ne mogu da shvatim nikako. Neko ko je juce cuo za Huawei ili neko ko je vec znao za njih u to vreme samo sto nije pogledao ni jedan njihov model tada, dolazi sada sa pricom kako je Huawei najbolji.
        I bice najbolji verovatno, jednoga dana, ali postujte to sta je neko bio i sta je sada, i oni su morali mnogo da rade da bi dosli do pozicije na kojoj su sada. Ali nekima to ocigledno nije bitno uopste. Bitno je da on kosta 1000+ € i da izgleda lepo.
        Opusteno ljudi, izbor je u danasnje vreme ogroman i zaista ne vidim razlog rasprave oko toga ciji je bolji. Svako uzima ono sto mu najvise u tom trenutku odgovara i to je to.

Member Avatar korisnika ivanbass1
        Na forumu od
        Apr 2016
        Poruka
        7.683
      25. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 5 2600@4.0GHz, LC-CC-120 Push/Pull
        • MoBo: Msi X370 Krait Gaming
        • RAM: G.Skill Aegis 2x8GB 3000MHz CL16
        • VGA: RX 470 Sapphire Nitro+ 4gb
        • MON: AOC Q3279VWFD8
        • HDD: Patriot Ignite 240GB, WD Blue 500GB, Toshiba P300 3TB
        • OPT: Izbaceno zbog beskorisnosti
        • Case: MS Falcon 2x Arctic F14, 3x Arctic F12, Antec VP700P
        • SND: Microlab Solo 6C, Hyperx Cloud II
        • LAP: Asus Vivobook Pro (i7 8750H, 2x8GB, GTX 1050 4GB, 1080p IPS)
        • Ostalo: Redragon Usas K553+Logitech g400s, Sandberg XXXL
      26. Citat Citiram korisnika: kUdtiHaEX Pogledaj poruku
        Dakle nije iz direktnog, ličnog iskustva sa oba uređaja na duže vreme već nešto kompletno neodređeno. I na osnovu čega ti onda deliš savete i procene u ovoj temi?
        Kada bi se ljudi ucili samo na osnovu licnog iskustva, verovatno bismo i dalje bili u kamenom dobu.

Savete delim na osnovu onoga sto smatram da su cinjenice i ono sto sam napisao je argumentovano, ali i dalje nisam video ni jedan kontra-argument. Cinjenice su da je Exynoss daleko losije optimizovan od Snapdragona(o 4g fijasku da ne pricam, u svojoj okolini imam S7, S8+, S9, A8, J7 2017, na vecini cim se ukljuci 4g baterija leti), da QHD ekran trosi vise od FullHD ekrana(u oba telefona je Samsung Amoled), da je MiUI neuporedivo fluidniji i bolje optimizovan sto se baterije tice od svih teskih skinova(licno iskustvo na osnovu Samsung J3, J5, J7, A8, S7, S8+, S9, Huawei P8 Lite, P9 Lite, P10 Lite, Honor 8 Lite, P10, Redmi 3x, Redmi Note 4x, Redmi 5, Redmi Note 5, Poco F1) pa i od TW/SE, kao i da S8+ ima vecu povrsinu ekrana od Mi 8.

Na osnovu svega toga(plus iskustva ljudi sa Samsung, Xiaomi i ostalih tema na forumu, a vecinu sam procitao gotovo cele u poslednje 2 godine), kao i razlike od samo 100mAh u korist S8+ sam dosao do zakljucka da ne postoji teoretska sansa da S8+ ima i slicnu autonomiju sa istim koriscenjem kao Mi 8, ako se gleda neko prosecno koriscenje gde je bar 20-30% na 4g.

Smatram da je to validnije nego poredjenje jednog korisnika koji ima oba uredjaja, jer se lako moze desiti da je neko specificno koriscenje koje ne prikazuje generalno stanje, recimo da je uvek na Wi-Fi, ili da je osoba koja koristi telefon za pozive i poruke pa traje baterija 3-4 dana, ili da je 24/7 na 4g pa da ispadne da Mi 8 ima duplo bolju autonomiju.

Tu je i faktor softvera, svaki proizvodjac ima po neku verziju na kojoj baterija bolje ili losije drzi od ostalih, tako da bi za potpuno objektivno poredjenje autonomije na dva telefona bilo potrebno da se na isti nacin koriste oba telefona u nekom duzem periodu, od strane vise osoba da bi se uzeo neki prosek, sto je prakticno nemoguce za bilo koja dva uredjaja.
        Menjao ivanbass1 : 10.11.2018. u 00:17

Na forumu od
        Apr 2006
        Poruka
        3.863
      28. Moja mašina
      29. Koga si opanjkavao? Najveca prevara i nikad se necu pokajati je bila kupovina Huawei mate 10 pro. Totalno razocaranje od 800evra. Kamera uzasna, ajd sto sam ja pokusavao da mislim da je dobra, vec su bi drugi sugerisali da je losa. Onda baterija, 4000mha ili sta vec, woow, imam 30min vise skrina nego na mix2s ili mi8. woow. Ima ipsertifikat za zastitu od vlage i prasine. woow, koliko si puta drzao koristio telefon u vodi, ? npr u moru plivas i slikas podvodni svet 1m ispod povrsine mora? Par kapljica kise nece svakako naskoditi mi8 ili mix 2s koji nemaju taj ip serifikat. Sto se mene tice Huawei nikad vise. Samsung iako sam se razmiljao da kupim, ne zelim, HTC takodje. Ne zelim vise da platim nesto sto ne vredi. Imao sam sve flagship telefone i od samsunga i od htc-a. Video ih uzivo. Bacanje para jednostavno, a imas bolji izbor.

Na forumu od
        Apr 2006
        Poruka
        3.863
      31. Moja mašina
      32. Citat Citiram korisnika: Joxy Pogledaj poruku
        Ovo ni ja ne mogu da shvatim nikako. Neko ko je juce cuo za Huawei ili neko ko je vec znao za njih u to vreme samo sto nije pogledao ni jedan njihov model tada, dolazi sada sa pricom kako je Huawei najbolji.
        I bice najbolji verovatno, jednoga dana, ali postujte to sta je neko bio i sta je sada, i oni su morali mnogo da rade da bi dosli do pozicije na kojoj su sada. Ali nekima to ocigledno nije bitno uopste. Bitno je da on kosta 1000+ € i da izgleda lepo.
        Opusteno ljudi, izbor je u danasnje vreme ogroman i zaista ne vidim razlog rasprave oko toga ciji je bolji. Svako uzima ono sto mu najvise u tom trenutku odgovara i to je to.

Nije ni to problem, tj smesno. Najsmesnije je to sto dodju i kazu Huawei kvalitet a Xiaomi Kinez. Nemaju pojma. Veruju onom sto vide na TVu. Verovatno Huawei ima neki pogresan dil sa leika pa mora da im placa za koriscenje imena, inace i sa leica brendom, kamera im je ispod prosecna.

Na forumu od
        Aug 2014
        Poruka
        2.817
        Kad smo vec kod kamere, sam hardver je odlican, tu nema price. Ali zbog Kirina nema GCam, uz GCam bi sigurno pravio jos bolje fotke.

Member Avatar korisnika MegaSkot
        Na forumu od
        Dec 2003
        Poruka
        2.926
      35. Moja mašina
        • Ostalo: Lenovo ThinkPad P50
      36. Uleteh ovde zbog portovanja Pixel verzije os-a na ovaj mob i cekam da Proday baci neku fotku night moda.

Citat Citiram korisnika: fingon82 Pogledaj poruku
        Pa i radim. Nisam ja opanjkavao vas drazesni mi8 koji mi je licno dobar fon, ali jednostavno me ne zanima. Da me zanima, uzeo bih ga vrlo lako.
        *mjau**mjau**mjau*, ti bas promasio zurku.

Na forumu od
        May 2009
        Poruka
        6.540
      38. Moja mašina
      39. Ne volim zurke a i zaboravih da pomenem, miui mi je gadan,ali dobro,to se da srediti launcherom

Strana 91 od 316 PrvaPrva ... 4181878889909192939495101141191 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •