Šta je novo?

Xiaomi Mi 8 (Gcam prvi post)

Nije, njega nikad ne palim, uvek drzim hdr+

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Mislim da ti je jedino rešenje da manuelno fokusiraš, dakle tapneš na ekranu gde da fokusira. U tvom primeru ako bi tapnuo na najsvetliji deo - nebo, onda bi ti lice bilo previše tamno; ako bi na lice, postoji velika verovatnoća da će nebo ostati blještavo. Probaj da nađeš neki među deo, tipa kosa koji će da izbalansira ta dva. Očigledno da sama aplikacija loše to radi, pa moraš ti sam.

Mislim da nije problem u podešavanjima, već samo u tome što aplikacija zanemaruje pozadinu koja ostaje previše svetla. Za to se valjda kaže loš dynamic range.
 
Pa da tako sam i zakljucio kad sam probao da fokusiram na te delove. Inace bas mi je cudan fokus ovde, navikao sam na ono da mi se pojavi krug pa da vidim kako fokusira i onda slikam, to se ovde retko desava.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Ni apk ne znaju da naprave.. ne znam kako drugačije da je kopiram a da mi to ne uzme previše vremena :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Dobro si stavio samo link treba kopirati i otvoriti u browseru. Reci mi samo jel te crne ivice stoje gde treba, msm ne skraćuju ekran?

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 
Mislim da su u delić milimetra tačne .. gore i dole sigurno ne skraćuju ekran. Sa strane ne znam kako da proverim ? Jedino da uradim neki ss i da posle zumiram i vidim da li nešto fali od ekrana. :)

Probao i deluje i da sa strane ide bukvalno savršeno.

2 nillkin su mi pukle same od sebe , i to posle 2,3 nedelje.
Javljam za 30ak dana šta se sa ovom desilo :)



Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Furas ga sa nekom maskom ili samo staklo preko ekrana?
Eh doslo vreme da i Loznica koristi zastitu za mob. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Samo staklo :)
Prvi put sam ga stavio u životu pre 3m zbog oleo premaza , a sada ga koristim jer sam navikao od tada da mob drzim na ekranu :) pakao

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Za tebe je onda ona MO zastita i da ne brines. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
pisao u poko temi,meni cp+ pro spasilo fon od pada sa 1.6m direkt ekranom na keramičke pločice.tako što se mene tiče,samo nillkin sekta... :)
 
Meni su generalno suvlje ruke i koriscenje telefona bez silikona ili neceg slicnog nije opcija :) Kliza mi lako kad je hladnije napolju.
 
Posle Mi 9 ni ne osetim klizanje kod Mi 8. Ono kod devetke je bolesno šta radi. Na stolu kliza sam od sebe. :D
 
Kakvi su vam utisci za MIUI 11 u odnosu na desetku? Brzina, fluidnost, baterija? Ima li nekih bagova?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Sve isto, samo malo drugacije. Bagova nema, bar ja nisam uocio. Dirty flash xeu 9.9.27
 
Znači ništa spektakularno.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ništa. Najveća promena je font, i zvukovi ja mislim. Mada zvukove na telefonu ne koristim za zvonjavu/notifikacije, tako da to i ne primećujem.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Fludnija je 11-ca.
Što se tiče redizajna... počeli nešto pa su stali. Pola je odrađeno, pola nije. Neke ikonice liče na one iz emui-a.
 
Nije još final to. Sredjuju sve do stable.
 
11 podseća u nekim delovima na OneUI. Font je užas. Telefon radi lepo i fluidno, baterija ok. Ipak mi se više sviđa 10. Ali videćemo finalnu verziju.
 
Nije još final to. Sredjuju sve do stable.

Nadam se. Mada znajuci njih bice to parcijalno i traljavo. I generalno, bas kao kod OneUI bas mi je primetna razlika u filozofiji izmedju MIUI 11 i ostalih aplikacija, pa ce biti dosta sarenoliko imajuci u vidu da koristim svega par Xiaomi aplikacija. Tako isto i kada uzmem Samsung, njihove aplikacije jedan fazon, jedan stil a onda kako udjes u neku drugu aplikaciju totalna promena. Meni para oci ta nekonzistentnost.
 
Ispeglace se to sa temama, bitnije je da to radi kako valja. Ako je samo do ikonica, to je najmanji problem :)
Da se ne lazemo MIUI je mama u svetu fabricki kuvanog androida :)
 
Zamisli kada bi se aplikacije prilagodjavale jedne drugoj ili kada bi se jedan sistem prilagodjavao aplikaciji? Suludo. Ili aplikacija da se prilagodjava sistemu...

Čemu onda svrha od programera različitih tipova ili sistema... Nidje veze.
 
Ne mora da se prilagodjava ali da prati isti pravac, isti fazon/stil, a ne da sve bude sareno.. Stvar ukusa valjda.
 
Ja sam pukao substratum u svim aplikacijama koje koristim, sve mi je crno-belo. Nigde šareniša nemam. :d Jedino podešavanja i ikonice.
 
Nisam probao. Nešto mi mrsko ponovo da čačkam i sređujem. Substratum i Swift black tema mi završavaju posao.
Ostaje mi jedino još CustoMIUIzer da isprobam zbog notifikacija.
 
Stiže android Q na xeu uskoro, za par dana vrv ;)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno