Šta je novo?

Xiaomi Mi 8 (Gcam prvi post)

Video snimanje je generalno loše na g-cam, plus nema 60fps.
@fkloznica, za stable pitam. Mislim da sam ja jedini na forumu koji koristi stock firmware, čudi me da nisi zapazio.[emoji1]

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Odavno je 60fps na stock. Ja od pocetka koristim i nisam nista mijenjao :)
 
Ta verzija je brzo povučena. Meni nije ni stigla.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja sam uspeo bukvalno taj dan kad je izasla da je instaliram, sutradan je povucena. Ne secam se zbog cega.
 
Zasto si zakljucao BL? ako smem da pitam?
Ne znam ni ja. :D Doku*čilo mi zbog ovog problema s notifikacijama, vratio sve na fabrički i ako PNF aplikacija ne pomogne, ide na doboš Mi8.

To zaključavanje je čisto da me spreči da opet vraćam xeu ili nešto treće, jer će me mrzeti da otključavam, pa flešujem twrp, itd.
 
Čudno da samo ti imaš problem...
 
Ne znam ni ja. :D Doku*čilo mi zbog ovog problema s notifikacijama, vratio sve na fabrički i ako PNF aplikacija ne pomogne, ide na doboš Mi8.

To zaključavanje je čisto da me spreči da opet vraćam xeu ili nešto treće, jer će me mrzeti da otključavam, pa flešujem twrp, itd.

Ako ga mislis prodavati, mozda bi ga lakse prodao sa otkljucanim booltloaderom. :)
Ni ja nemam problema sa notifikacijama.
 
Ako ga mislis prodavati, mozda bi ga lakse prodao sa otkljucanim booltloaderom. :)
Ni ja nemam problema sa notifikacijama.

Vidis, o tome nisam razmisljao. Naglasicu da moze i zakljucan i otkljucan, kako kupac bude hteo.

Ne znam da li ja negde gresim.. Sta vi podesavate konkretno za aplikacije poput WhatsApp, Viber i drugih instant messaging aplikacija - Autostart, No restrictions kod Battery savera, Not Optimize kod Special access/Battery optimization, zakljucavate aplikacije u RAM, gasite wifi asistent i traffic mod, da li vam je ukljuceno ono wake screen for notifications, AOD, default ton ili menjate ton notifikacija?

Sve sam zivo probao.. :mad:
 
Ja ništa ne podešavam. Sve je fabrički. [emoji2] wifi asistent i traffic mode, nisam ni znao da ima dok niste napisali ovde. Uglavnom i to je na ON

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bukvalno nista, ni autostart? :zgran: Samo instaliraj i vozi? Na kojem ste romu?
 
Ništa apsolutno.
Xeu 9.4.25 trenutno
c5a91c1e940683d39751238f1646e550.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja sam na xeu ali od prošlog petka. Nisam još prešao na novi.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
6df65391edd532a9b0bc4db3281391de.jpg
98860eb42fac4d90cadc0322d1200f87.jpg
 
Poslednja izmena:
OK, hvala obojici.

Vidim i na netu i na Play Store da se jos ljudi zali na ovaj problem. Moguce da sam ukljucio/iskljucio/promenio nesto sto mi sada pravi problem. Video sam da pisu da custom notifikacije (ton) i ne davanje svih dozvola moze da bude uzrok toga da kasne/ne stizu notifikacije ili ono sto mi se desava - da stigne notifikacija ali bez tona. Probacu ovako kako ste vi rekli + ovo sa neta, da ne cackam previse, da ne skidam dozvole, pa cu videti.

Taman sad par dana za praznike da vidim da li je problem internet konekcija ili telefon. Opet kazem, malo mi neverovatno da internet konekcija pravi problem za WhatsApp a da npr GMail (koji je najpodlozniji kasnjenju notifikacija jer se najmanje koristi) radi normalno. Ako je do interneta, valjda bi sve aplikacije zezale u manjoj ili vecoj meri. U svakom slucaju, nasao sam i drugi ruter, pa ako se ispostavi da je do toga, kupicu onaj Mi Router 3G.

P.S. Pod ovom stavkom "other permissions" da li vam je ukljuceno "change wifi connectivity"? Po defaultu meni stoji "?", jer mislim da to nisam dirao.
 
Poslednja izmena:
Verujem da je do interneta problem jer i kod mene ponekad kasne i onda izađem iz stana i kako sam se otkačio sa wifi tako mi stignu obaveštenja.
Nije me nešto pogađalo pa se nisam ni bavio time ali evo instalirao i ja PNF pa ću da vidim kako se ponaša.
 
Ali meni stignu ili odmah ili tek kada udjem u aplikaciju. Mogu da izadjem iz kuce i budem 2h na 4G, dok ne udjem u aplikaciju ne stizu obavestenja. Nije mi se desilo da mi stigne poruka a da pise 10m ago. Ako stigne, stigne instant, ali kada ne stigne, ne stize uopste dok ne otvorim aplikaciju. I to jedino WhatsApp, Viber mozda 2-3x za svo ovo vreme otkako muku mucim. Do duse, Viber koristim nesto slabije nego WhatsApp pa je mozda samo bilo manje prilike da se pokaze problem.
 
I ja i devojka imamo taj problem sa vacapom. Radi normalno neko vreme i onda odjednom nema poruke dok ne uđeš u aplikaciju. Ja sam je zaključao u ramu i idalje nekad imam taj problem. Nije često ali dešava se s vremena na vreme. Da ne pričam što ako kucam iz obaveštenja poruku ostaje i poruka sagovornika i moja poruka u obaveštenjima. Mislim da je to do aplikacije, postaje sve veće đubre.
 
Isto je kod mene, baš kako si opisao. Sad sam dao sve dozvole, nisam menjao ton obaveštenja, nisam dao autostart itd.. bukvalno samo instalirao i dao dozvole i vozi. Videću da li će biti poboljšanja.

Inače i na PlayStore-u stoji komentar gde se čovek žali na ovo (manje-više) i ima skoro 7000 "lajkova", tako da... MOŽDA je do aplikacije, mada drugarica na Mi8 Lite nema tih problema a ona tek nije ništa podešavala. Luda kuća.
 
Ja baš koristim dosta WhatsApp, imao davno problem pre par godina, od tad ništa.

Viber me je uvek zezao, ali i to su ispravili, na iOS-u pogotovo su kasnile poruke.
 
Kako ti nemaš ni jedan jedini problem koji ima većina ljudi ovde? :d
Meni ovo sa odgovaranjem iz obaveštenja traje već par meseci sigurno, a za kašnjenje poruka možda par nedelja. Mada imam 2.19.81. verziju WhatsApp-a, ali čisto sumnjam da su nešto sredili. Evo devojka na Poco ima poslednje ažuriranje i iste probleme, a ona čak ništa u podešavanjima nije čačkala kao ja. Sve stock.
 
Najluđe od svega je što do pre mesec dana RN5 nije pravio ove probleme sa wa, ista kuća, isti internet, ista i podešavanja (manje-više).
Moguće da je do aplikacije, da je nisu lepo optimizovali za Android Pie. Samo što bi onda više ljudi prijavilo problem...

Koji ti internet imaš kući i koji rom koristiš? @korisničkoime
 
Xeu 9.3.21, a kući imam Kopernikus net. Mada ja sam 90% vremena na 4g, kućni net i ne koristim.
Tako da sam siguran da meni nije problem do Wi-Fi-a nego da je softverske prirode. Sad da li je do MIUI-a ili WhatsApp-a ne znam.
 
Nazad
Vrh Dno