Šta je novo?

Xiaomi Mi 8 (Gcam prvi post)

Ja nikad ovako lošu bateriju nisam imao od kad koristim Mi 8. SOT mi se uglavnom vrti preko 5h, kad je osvetljenje 80-90% i 4g samo izgura 3-3,5h SOT-a bez problema.
Evo trenutno na 8h rada imam 2h 34min SOT-a na osvetljenju od 80% i na 4g. A u pozadini sam strimovao muziku sa jutuba preko blututa na auto sat vremena. Ja sam na MIUI 11, Android 9 xeu 9.9.27 i ne planiram da radim ažuriranje pre januara.
Tebi to treba clean install da se sve lepo slegne pa će i baterija biti dobra.
 
Ja isto. Odlicna baterija, kao da ne opada kapacitet. Isto mi traje kao i na Android 9/ Miui10.
 
Potvrđujem da baterija kod mene nije lošija nakon MIUI 11.
Sve u svemu, bolje nego ranije.
Što se 9T tiče, ne može kamera primirisati Mi 8, po danju i nekako, u slabom osvetljenju ogromne razlike.
 
Vi ste na kineskim prerađenim betama :) to se ne računa :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ko ti kriv kad si lenj :p
 
Da, lenj, a stalno kuka :D ne valja ovo ne valja ono.
Meni je mi9t/pro sasvim odlican upgrejd sa mi8, jedino sto je kamera malo losija u LL nego na mi8, sve ostalo je bolje.
 
Ja sa global stable 10 juče prešao na ovaj miui 11, takodje nisam primetio probleme sa baterijom.. Osim što me smara kako su implementirali/promenili skrol, podseća me na Lumije sa Windowsom.

Edit: u stvari ovaj lumia-like skrol nije prisutan svuda, najizraženiji je u podešavanjima telefona, tako da je možda i bug.. Ili feature. :D
 
Poslednja izmena:
Uh dobro je :)
Znači do global stable je :)

Da , usporili su skrol da iskopiraju jos malo jabuku

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Koliko me nervira taj scrol u settings-u majko mila, jako mi je lose to..

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Meni se svidja da su konacno resili notifkacije i da senzor otisak prsta radi sad na prvu loptu, posto je pre kad telefon udje u sleep mode reaguje sporije. Dizajn je malo sareniji nego sto bi ja voleo, ali zivele teme :D
Baterija je bolja, za sad imam 24h upaljen telefon sa 3h SOT i ostalo mi je i dalje 49%. Da napomenem da nemam face, instagram i twiter, samo chat aplikacije i youtube, muzika i internet kao potrosnju baterije.
Telefon malo bolje radi, sve u svemu zadovoljan sam napretkom jer je veci nego sto mnogi proizvodjaci prirede svojim kupcima.
 
Nadam se, ili se priviknem mada tesko..

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Ne razumem o kakvom skrolu se radi?

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Evo i baterije, poslednji miroom.

Ja zadovoljan kad legnem sa 47%

8c98baef61527ae6a1bdb1eb7dbe6809.jpg
9547c017ccb63bd31148303bca0b1c4f.jpg
bb594b1c3e84215cab5d8aeedaef084b.jpg
7ba458c3699b50cbfa341cb320ad1e05.jpg
 
Ne znam, da li je do XEU miui 11 roma ili cega , ali na mi9t pro i poslednji xeu dev miui 11, bas brzo skroluje kroz meni
 
Ima neke dodatne opcije tipa da ostane notifikacija na lock screen-u kad ne pročitaš notifikacije. Znam da je to bitno nekima. Ima još svašta da ne nabrajam, probaj, pa vidi.

Što se tiče baterije i fluidnosti meni je isto.
 
Ja sam probao da instaliram taj MiRoom u kombinaciji sa Center Clock Dipper i nije moglo. Tako da sam odustao i vratio se na xeu. Je l promenjeno to sad nešto? Ne sviđa mi se izgled obaveštenja u zubu kao na klasičnom MIUI.
 
Jel ovaj search moze da se namesti ovako svuda, ili je to samo na China Miui 11, ako zna neko?
6412431db471577850f5c0715fe5e9dc.jpg


Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Kako spremiti telefon za prodaju kada se formatira ili posle nove instalacije Miui-a? Da kada ulazi prvi put u Miui da ne trazi moj username i lozinku. Da li se samo izlogovati sa Miui naloga pre formatiranja ili instalacije novog OS-a?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja sam baš nezadovoljan zadnjim apdejtom. Jeste da je MIUI doneo neke korisne, nove funkcije, nešto su i sredili (kao npr menjanje Wallpaper-a), ali drugi problemi su uskočili i čak su iritantniji. Prva 2 su i najveća:
1. Telefon nekad ne reaguje na swipe sa leve ili desne ivice, tj prikazuje animaciju, ali ne ide u nazad. Ne nije ubagovao nego samo taj swipe ne registruje, tj ne odradi šta treba. Ako u aplikaciji postoji drugi način za izlaz, on radi, takođe i mogu iz prve da se vratim na home screen (swipe ka gore).
2. Gugl tastatura ili ti Gboard neće iz prve da se otvori, ili neće da se otvori kad treba sama pa moram 3,4 puta da kliknem dok se raspameti.

Deluje da su oba problema povezana sa full gesture modom, ali ja nemam nameru da prelazim na 3 dugmeta dole jer je ovo Xiaomi-jev propust. Strašno kako dopuštaju da im MIUI 11 ovako kasni i opet ima greške koje nisu male. Na XDA je neko naveo da je ovo beta i ne bi me čudilo i da stvarno jeste.
Niko nije savršen, vidim i da je Apple napravio par ogromnih grešaka s poslednjim apdejtima, ali ih je brzo ispravio, dok ću ja ovde čekati još minimum 20ak dana.
Može neko da napise full proces za prelazak na XiaomiEU (XEU)? Znam da valjda trebam prvo da otključam bootloader (što automatski znači brisanje svega), pa onda instaliram TWRP i preko njega flešujem XEU. Hvala unapred.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Sam si napisao proces, imaš lepo objašnjeno na xiaomi EU forumu, uđeš u temu poslednjeg release-a(9.11.7) i imaš u prvom postu.
Ali to je to u principu, unlock bl, flash twrp, wipe/format, flash xeu..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Kako spremiti telefon za prodaju kada se formatira ili posle nove instalacije Miui-a? Da kada ulazi prvi put u Miui da ne trazi moj username i lozinku. Da li se samo izlogovati sa Miui naloga pre formatiranja ili instalacije novog OS-a?

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Nije dovoljno hard reset, najbolje tj najsigurnije se prvo izloguj sa mi naloga na telefonu, pa onda hard reset
 
Dobio sam update miui 11 global koji sam odradio i sad mi ne radi Youtube vanced tj microG ne mogu da se ulogujem na moj account. Ima li neko neku verziju koja radi ? :)

Edit.
Našao sam pravu verziju :)
 
Poslednja izmena:
Kako spremiti telefon za prodaju kada se formatira ili posle nove instalacije Miui-a? Da kada ulazi prvi put u Miui da ne trazi moj username i lozinku. Da li se samo izlogovati sa Miui naloga pre formatiranja ili instalacije novog OS-a?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Odjaviš se sa Mi naloga, odjaviš se sa Google naloga i odradiš hard reset.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno