Šta je novo?

Xiaomi Mi 8 (Gcam prvi post)

A jeste sad ću milion stvari da isključujem. Sve da isključim zarad maaalo duže baterije, a korisničko iskustvo da svedem na Nokiu 3310. Da nemam ovaj telefon godinu i po dana pa i da mi neko objašnjava kako se i šta radi. :d Niti sam koristio nekad Global rom, niti sam radio debloat na xeu, dovoljno je već pročišćen.
Ubedljivo najviše troši [email protected]. Nešto što bi navodno trebalo da poboljša autonomiju radi upravo suprotno.

Eto ti nemoj. Ja sam ti dao savet a ti kako hoces.

Sve sto sam iskljucio u svom telefonu nije imalo uopste funkciju od nekog znacaja a trosilo je bateriju. A pritom nisam nista izgubio samo sam dobio bolje korisnicko iskustvo.
 
A jeste sad ću milion stvari da isključujem. Sve da isključim zarad maaalo duže baterije, a korisničko iskustvo da svedem na Nokiu 3310. Da nemam ovaj telefon godinu i po dana pa i da mi neko objašnjava kako se i šta radi. :d Niti sam koristio nekad Global rom, niti sam radio debloat na xeu, dovoljno je već pročišćen.
Ubedljivo najviše troši [email protected]. Nešto što bi navodno trebalo da poboljša autonomiju radi upravo suprotno.

Koristis custom ROM koji je baziran na nedeljnom nighly/dev/beta ROMu i zalis se kako nesto ne radi. Dzabe ti tih godinu i po dana sa tim telefonom :D
Nesto ti od aplikacija ili neka falinka u nedeljnom ROMu izaziva konflikt sa androidovom battery saver i sleep logikom.
 
Samo prenosim iskustva sa Betom. :d
Sem ogromne potrošnje sve mnogo bolje radi nego prve bete MIUI 11.
Nešto mi baš u sistemu ubija bateriju iako je clean flash rađen, to mi se do sad nije nikad događalo.
Baterija je npr bila bolja na drugoj beti MiRoom ali sve ostalo bolje i brže radi na xeu.
Odradiću update na najnoviju verziju, možda se tu promeni situacija. Samo da se ne promeni na gore. :d
 
Samo prenosim iskustva sa Betom. :d
Sem ogromne potrošnje sve mnogo bolje radi nego prve bete MIUI 11.
Nešto mi baš u sistemu ubija bateriju iako je clean flash rađen, to mi se do sad nije nikad događalo.
Baterija je npr bila bolja na drugoj beti MiRoom ali sve ostalo bolje i brže radi na xeu.
Odradiću update na najnoviju verziju, možda se tu promeni situacija. Samo da se ne promeni na gore. :d

U nekom trenutku mora da prestane da ide na gore :D E sad pitanje je kad :D
 
korisničkoime

Ne znam da li si video moju poruku tebi na prethodnoj strani?
Ako si pomislio da je 'glupost', samo da ti kažem da nije. Radi posao 'za sve pare'.
Pošao sam od toga da problem koji imaš, nije do bete, jer ga drugi nemaju, pa samim tim - verovatno je 'lokalno' rešiv.
Evo ti konkretno, moj primer: lagano mi je telefon počeo trošiti sve više struje dok ne radi ništa, i u zadnje vreme je umeo da skine i +25% od baterije, za taj Android 'ne radim ništa a jedem struju' proces ... koji se različito zove u različitim ROM-ovima.
Posle odrađivanja, onog što ti preporučih, sada jedva da imam to pozadinsko trošenje struje, konkretno vidi ovo: samo 6% je otišlo na pozadinski rad Androida, u toku 15 sati od zadnjeg punjenja, to su ovi 'ravni' delovi grafikona, a ove 'kosine' su neprekidna upotreba ekrana (5s 10m, uz 29m gledanja youtube kroz Samsung browser)






 
Poslednja izmena:
Uzeh sinoć Mi8 za 210e u NS, sve ok za sad.

Jel postoji varijanta da se namesti stereo zvuk? Koliko se sećam, Poco je imao

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Postoji magisk modul, moras otkljucat bootloader i instalirat magisk i modul, i onda ima "stereo" zvuk
 
Danas uzeo Mi 8 za oca, pa sad uzeo da ga setupujem i prebacujem sa njegovog S7 podatke. E sad malo sam istrazivao po netu pa me zanima ima li smisla ubacivati Xiaomi EU rom na njega? S obzirom da ga nece koristiti geek, i da ce imati dodatno instalirano samo GCam. Jel taj EU dobija redovno updateove kao i stock rom?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Pa sve zavisi, i mozes i ne moras mu instalirati xeu. Xeu je debloatovan, ima samo osnovne google servise, a ti instaliras sta ti treba. na globalu imas i google aplikacije i miui aplikacije ( tipa chrome i mi browser, ili mi music player i google music player,...) xeu dobija isto redovno updejte, samo sto da bi mu instalirao xeu moras instalirati i twrp recovery

Mislim da nije vredno cimanja :)
 
Ja sam davno izasao iz tog custom rom sveta pa nisam vise ni toliko u toku. Iskreno lakse mi je da se sad iscimam i odradim to kako treba nego da posle moram to da radim, a ne vidim nijednu manu XEU. :D
 
Pa onda se iscimaj. :) Bolji je xeu generalno od global. znaci otkljucas bootloader, instaliras twrp, i onda instaliras xeu. Bez otkljucanog bootloadera ne mozes.
 
Ne znam kakav je Stable, nikad za nisam instalirao. Uvek sam weekly koristio. :d
9.6.27 je proveren. :d :d
Njega sam koristio od izlaska do pre nekih 20ak dana. I dalje žalim za autonomijom ali sve ostalo je nekako fluidnije, brže i lepše na MIUI 12.
 
Sve mi se čini da moj telefon neće videti novije od 9.6.27. [emoji16]
 
Kako podesiti da dok se slusa muzika pritiskom dugo na volume tastere promeni pesma?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Jel se može vratiti sa ovog najnovijeg xeu na 9.6.27 samo clean instalacijom ili se moram zezati sa nečim?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Preporuka svima koji imaju problem sa slabom baterijom da se vrate na xeu 9.6.27
Na preostalih 40% baterije imam SOT-a na 4g 3 sata. Zadnjih 10tak meseci toliko imam za ceo dan na wifi na ovim novijim xeu...

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja se ne vraćam, mrzi me a i lepše mi radi 12. :d
Na WiFi izguram 5h SOT, kombinovano 4h.
Nadam se da će uskoro da srede to, da bude kao na 9.6.27.
 
Uzeo sam nedavno ocu ovaj telefon, i iskreno bio sam malo skeptican oko baterije i dvoumio se da zbog toga uzmem Mi 9T, medjutim nisam se pokajao.
Pre neki dan uzmem telefon da vidim kako mu drzi baterija i zateknem:
3h 38min SOT, 6h standby
4g u zatvorenom prostoru
Ostalo 67% baterije
Ne znam kolko bi izvukao na kraju jer on svakako svako vece puni al ovo su vrhunski rezultati.
Inace ubacen XEU najnoviji koji je bio u tom trenutku.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Danas sam malo poredio kamere Mi 8 i OP7 Pro. Konkretno Gcam.
Mi 8 pravi malo ispranije slike, ali su oštrije i sa više detalja. Kad se zumiraju ove od OP7 Pro stiče se utisak kao da su crtane voštanim bojama.
Isprobao sam i stock kamere malo, opet Mi 8 pravi oštrije slike ali su na 7 Pro boje malo lepše.
Nisam slikao noću, ali kad OP slika ovako danju mogu misliti kako slika noću.
I ovo tzv "Oxygen savršeno iskustvo" mi nije nešto, ima dosta nelogičnosti i gluposti. Ali telefon je RR po izgledu u odnosu na Mi 8. :d
Šteta, baš sam razmišljao da li da pređem na 7T Pro ili 8, ali izgleda da ću završiti na Mi 10 ako ne izađe nešto zanimljivo na jesen.
 
Danas sam malo poredio kamere Mi 8 i OP7 Pro. Konkretno Gcam.
Mi 8 pravi malo ispranije slike, ali su oštrije i sa više detalja. Kad se zumiraju ove od OP7 Pro stiče se utisak kao da su crtane voštanim bojama.
Isprobao sam i stock kamere malo, opet Mi 8 pravi oštrije slike ali su na 7 Pro boje malo lepše.
Nisam slikao noću, ali kad OP slika ovako danju mogu misliti kako slika noću.
I ovo tzv "Oxygen savršeno iskustvo" mi nije nešto, ima dosta nelogičnosti i gluposti. Ali telefon je RR po izgledu u odnosu na Mi 8. :d
Šteta, baš sam razmišljao da li da pređem na 7T Pro ili 8, ali izgleda da ću završiti na Mi 10 ako ne izađe nešto zanimljivo na jesen.
Potpisujem sve.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Uvek možeš saturaciju dići u Gcam, pa da dobiješ malo življe boje, mada ja volim kad su prirodnije, pa da ja dodam malo saturacije, nego da oduzimam.


To je ono što sam ti pričao, nema bolje da se uzme u vidu kamera.
 
Nisam proveravao da li mu je uključen Google AWB, meni je isključen pa je možda zbog toga. Svakako nisam oduševljen kamerom, pogotovo u toj klasi. A telefon kao telefon mi je lep i kvalitetan, brz i fluidan ali džabe mu sve kad nema flagship kameru.

Sačekaću jesen, možda ubace neki bolji senzor u 8T. A možda i ispeglaju kameru na Mi 10. :d Uopšte nisam zadovoljan ovogodišnjim telefonima, svaki je fail, neki manji neki veći.
 
Pozdrav ljudi.
Ima li nekoga sa mi8? Burazer koristi trenutno moj oneplus3, al' stiže ga vreme i aplikacije sve sporije i sporije rade. Ima vakuum mi8 za €200, mislim da je to ok ponuda. Kako radi mi8 na miui 11/12? Kamera znam da je top, imao sam pocof1.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Nema greške. Radi kao i prvog dana.

To ti je poco sa boljim displejom i boljim kvalitetom izrade uz OIS naravno.
 
Pozdrav ljudi.
Ima li nekoga sa mi8? Burazer koristi trenutno moj oneplus3, al' stiže ga vreme i aplikacije sve sporije i sporije rade. Ima vakuum mi8 za €200, mislim da je to ok ponuda. Kako radi mi8 na miui 11/12? Kamera znam da je top, imao sam pocof1.

Sent from my GM1910 using Tapatalk

Pored stvari koje je Djikos napomenu, sociva kamere su bolja i telefon iako ima isti senzor pravi bolje slike. Po meni vredi zrtva velike baterije na PocoF1 jer je mi8 u ruci pravi premium, osetna je razlika :)
Mozda sam pristrasan, ali za 200e ne znam da li ima bolji telefon da se uzme. Velicina (ne trebaju ti dve kosarkaske sake da bi koristio telefon), kamera, performanse i dobra baterija.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno