Šta je novo?

Xiaomi Mi 8 (Gcam prvi post)

O ovome pisem

Xiaomi has announced the arrival, starting with the Chinese version of the ROM, of the Persistent Lockscreen function, which is loudly requested by Community users. The function is the perfect complement to the face unlock mode, which prevents you from viewing the contents of the unlock screen.

Currently users who simply want to see the time or notifications, and have activated the unlock with the face, must unlock the smartphone with the button and hold the smartphone in a position that prevents the face from being framed, to avoid the instant unlocking.

With Persistent Lockscreen users can choose whether to immediately unlock the smartphone or stay in the unlock screen, to see notifications and with an upward swipe it will be possible to access the home screen normally, as already happens on Apple devices.




Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nema to jos, sad sam postavio faceunlock, cim pogledas u tel, odmah otkljuca.
 
@Djilkosh_Ns, nije baš da niko ne koristi, samo smo u manjini na ovom i sl. forumima. Generalno gledano, većina koristi stock telefone.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Meni je to njesra, bolje mi je odmah da otključa, a ne ovako dodatno da moram da swipe-ujem. Komplikuju ljudi bezveze.
 
I meni isto. Koja je onda poenta brzine otkljucavanja? [emoji4]
Ako hocu da pogledam notifikacije dok je mob na stolu, samo double tap i to je to.
 
To Loznica i ostali što hoće za male pare iPhone X. [emoji849][emoji16]
 
Zavisi :) dosta mi je logičnije apple rešenje iako sam u startu bio protiv njega :)
Ne furam sat na ruci tako da sa ovim rešenjem ne mogu ni da proverim na mobu koliko je h ;)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Sta preporučujete za ikonice u status baru, koji od modova?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Hvala, za to je dovoljan twrp, ne mora magisk?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Jeste. Nije naznačeno, ali ne bi trebalo da traži root.
 
Probao neko da flashuje rom sa mi-globe? izbacio bih neke miui aplikacije ( browser, weather, email,...)
 
To možeš i preko debloatera magisk modul i terminal app.
 
Došla nova beta. Ima 4k 60fps ali nema ni novog aod ni Dark moda :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Došla beta još u petak :)
 
Pozdrav. Planiram da kupim Mi 8 pa me interesuje jel dostupna face unlock funkcija u srbiji ? Hvala
 
Samo promeniš na HK i to je to. 2 klika u setingsima

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Kako sa poslednjeg Stable roma da predjem na beta? Zakljucan bootloader, skinuo zip fajl I prebacio u downloaded_rom folder, ali nema opcije da izaberem.
Screenshot_2019-03-04-22-50-46-044_com.android.updater.jpeg

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Može i na UK, Italy

Послато са MI 8 Pro уз помоћ Тапатока
 
Kako sa poslednjeg Stable roma da predjem na beta? Zakljucan bootloader, skinuo zip fajl I prebacio u downloaded_rom folder, ali nema opcije da izaberem.
Pogledajte prilog 266638

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Koja ti je oznaka tog poslednjeg stable roma?
Probaj prvo sa prvim beta romom na toj verziji Androida (pretpostavljam da je Pie). Ako nece onda probaj sa prvom verzijom beta roma koja je bazirana na Androidu O.
 
Pa nema opciju uopšte da loaduje beta rom.. jedino možda ako ručno uđe u recovery I onda izabere taj recovery Rom koji je skinuo ?

Pisao sam već o tome pre mesec dana :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Fora je u tome da se tapne deset puta na broj 10 I onda se pojavi opcija da izaberem zeljeni Rom.
Hvala clanu Kidence na pomoci.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Lol koja je to fora :)

Kinezi ludaci totalni

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nije od preterane važnosti. Pitam čisto informativno jer sam video na internetu da ta opcija nije dostupna u svim regionima, ali nisam nigde konkretno nasao da li je dostupna kod nas. Da li će promena na HK uticati na korišćenje uredjaja, da li su sve aplikacije dostupne nakon promene ?
 
Sve aplikacije ostaju ako se promene region.
Možeš staviti Poljsku ili Italiju za Face unlock
 
Nazad
Vrh Dno