Šta je novo?

Xiaomi Mi 8 (Gcam prvi post)

I ovde radi, samo nema zvuk. No dobro nije problem, resit cemo nekako. Ne znam, mislim da on radi samo diry flash, mislim samo uradi updejt kad izidje. Mozda bi trebao jedan vipe da odradi.
 
Pa ja ti kažem da je do wipe-a. Ja nisam mogao da isključim alarm bez restarta telefona. Posle wipe-a sve radilo normalno.
 
Al sto je najzanimljivije, on ima predefinisana dva alarma, jedan ga budi u 5:30 a drugi u 5:50. Njih ne dira i oni rade normalno. Vec ovaj treci na kojem smo isprobavali ne radi kako treba.
 
"Aplikacija tema je pokrenuta" ovo mi često izbaci, onda idem na prinudno zaustavi app i nestane. Zna li neko šta radi tema da to izbaci?
25b1dd6db1bc7e7e16361915fd32df07.jpg


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Meni se isto desava na poco, ali od miui 10, a sta je razlog pojma nemam.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
To je bag. Rešiće najverovatnije u sledećem ažuriranju.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
I meni to izbacuje na pocu cesto, a i nesto kao npr kamera, galerija i sl. trazi gps. Jel to isto neki bag?

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Meni na Mix 2s isto ali sam isključio auto start za aplikaciju i više se ne pojavljuje

Sent from my MIX 2S using Tapatalk
 
Posle mesec dana razmisljanja i vaganja izmedju Poca i MI8, konacno uzeh mi8, Na prvu ruku, telefon je brutalan. Nisam ga bas mnogo cackao, ali ovo za sad je odlicno. Pored ekrana, za mi8 se odlucio i zbog debljine. Pre ovoga sam imao iph 6s, tako da mi je ovo veliki upgrade :D Neznam sto toliko ljudi hejta notch, prvi put se susrecem sa njim na svom telefonu i prosto ne obracam paznju na to.
 
Za gcam koju od silnih apk skinuti? Jel postoje neka posebna podesavanja?
Mgc6.1.021 mi8 vb2plus3?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Kako se grebe ova plastika pozadi zbog ove izdignute kamere , haos :)
Kao na mi8 se :)


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Što ne kupiš onaj zaštitni metalni prsten za kameru u boji telefona?
 
Ma ne mislim na tu plastiku nego donji desni ugao moba kada ga gledaš sa poleđine. Bukvalno pazim gde ga stavljam a ima dosta ogrebotina posle samo 10ak dana :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Meni je u kejsu od prvog dana, mnogo je klizav.. Ispao mi prosle nedelje 2 puta kad sam ga vadio iz dzepa, sva sreca nista mu nije bilo nije se ni ogrebao :D

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Mi 8 u maloprodajama (gigatron, comtrade) je sada 50 000, bio 66k
 
Cena za keš . Na rate je 55k

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Baterija i kvalitet su upitni verovatno, ali za 4$ ne može se puno ni očekivati [emoji6]
 
Ja sam isto prezadovoljan posle nedelju dana. Presao sa jabuke pa mi je i dalje cudno sto telefon izdrzi lagano 24h sa par sati sota na 4g.
 
Pitanje za znalce :)
Videh da su u mi8 ubacili onaj ARB sistem , pa me interesuje da li ću moći da fleshnem preko China 10.2.2 istu verziju ali global Roma ? Verujem da će imati iste verzije bootloadera ?
Ili da sačekam novu verziju global za 30dana pa onda flesh ?

Čitam ruski 4pda , biće dosta stresa oko prelaska na global Rom :(

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Zašto bi bilo stresa?
Za ARB možeš da proveriš i trenutno stanje i koja je cifra u ROMu koji bi da flešuješ. Tako si potpuno siguran da ne pogrešiš.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nisam baš vičan oko tog ARB. Moraću još da čitam 4pda. Znam samo da ima dosta brick mi8 po forumu.
Znam sigurno da ne sme bl da se zaključa posle unlock , ostalo ne znam :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Može li mi neko reci kako da promijenim notification sound za Viber poruke. Za pozive sam promijenio ali za poruke nema šanse da nađem opciju.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pitanje za znalce :)
Videh da su u mi8 ubacili onaj ARB sistem , pa me interesuje da li ću moći da fleshnem preko China 10.2.2 istu verziju ali global Roma ? Verujem da će imati iste verzije bootloadera ?
Ili da sačekam novu verziju global za 30dana pa onda flesh ?

Čitam ruski 4pda , biće dosta stresa oko prelaska na global Rom :(

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Ne znam za Kinesku verziju, ali koliko sam ja skontao za sada za global ima valjda samo anti 1, pa prema tome ispade da mozes da flesujes bilo koji rom ako je PIE, ali ne mozes valjda da ides sa Pie na Oreo
 
Ima mnogo cigliranih jer su ljudi kinesku verziju flešovali sa global i potom zaključavali BL kako je moglo sa ranijim modelima ali više ne.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Napokon sam prešao na global ,sve je proteklo ok.
Dev global radi bolje / fluidnije od China stable .. verovatno zato što je kineski Rom pun bloata..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
@slavisaj, evo jutros ni mene nije budio alarm. Samo da prijavim.[emoji1]
Sinoć promenio vreme i jutros ga nema.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno