Šta je novo?

Xiaomi Mi 8 (Gcam prvi post)

Ne znam sta moze biti to sa Alarmom. Promenio sam prijatelju ROM, stavio sam mu global stable, i za sad je sve uredu. Ne zali mi se vise na alarm ( mozda ne sme ) :)
 
Ne znam sta moze biti to sa Alarmom. Promenio sam prijatelju ROM, stavio sam mu global stable, i za sad je sve uredu. Ne zali mi se vise na alarm ( mozda ne sme ) :)
Meni se prvi put desilo, a koristim ga dosta dugo. Što bi rekao drugar, Xiaomi feature, samo jedan u nizu.[emoji23]

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nikome :)
Lepo radi ova poslednja beta , nema greške.
Polako mi miui postaje bolji od stocka :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li je neko koristio Mofi futrolu sa "prozorčićima"?

https://www.aliexpress.com/item/For-xiaomi-8-case-cover-Mofi-For-xiaomi-8-case-Silicone-For-xiaomi-mi-8-case/32880748549.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6e1c4c4dZO1g9Y

Danas je stigla, međutim, ne mogu nikako da se javim na poziv. U podesavanjima sam uključio opciju "smart cover mode" i prilikom zatvaranja (zaklapanja) futrole, ugasi ekran.
Problem je kada telefon zazvoni, u donjem prozoru se pojavi zelena slušalica koja "skakuće" na gore, ali kod pokušaja da je prevučem na gore i odgovorim na poziv, ugasi se ekran i izbaci poruku "da ne pokrivam slušalicu..."
Ima li neko ideju šta da činim?
 
Ih , tek sada vidim da su izbacili " voajer" mod iz kamere :/ ne može više da se drži volume dole a da mob slika dok je ugašen ekran ..

Na kineskoj verziji Roma je postojala ta opcija , možda da promenim region sa Srbije na neku drugu državu ?

P.s. koji region je potreban da se pojavi face unlock ? Indija ?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ih , tek sada vidim da su izbacili " voajer" mod iz kamere :/ ne može više da se drži volume dole a da mob slika dok je ugašen ekran ..

Na kineskoj verziji Roma je postojala ta opcija , možda da promenim region sa Srbije na neku drugu državu ?

P.s. koji region je potreban da se pojavi face unlock ? Indija ?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Imaš aplikacije slične toj u prodavnici tako da nije neki big deal.
Ja sam stavio Indiju i dobio sam tek onda opciju za face unclock.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Da ali ovde koristi stock kameru , i mnogo je dobro urađeno :/ (ko je nekada koristio tu opciju zna o čemu kuckam ). sada čitam na netu da su od miui10 izbacili tu opciju iz global roma.. šteta

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Da li je neko koristio Mofi futrolu sa "prozorčićima"?

https://www.aliexpress.com/item/For-xiaomi-8-case-cover-Mofi-For-xiaomi-8-case-Silicone-For-xiaomi-mi-8-case/32880748549.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6e1c4c4dZO1g9Y

Danas je stigla, međutim, ne mogu nikako da se javim na poziv. U podesavanjima sam uključio opciju "smart cover mode" i prilikom zatvaranja (zaklapanja) futrole, ugasi ekran.
Problem je kada telefon zazvoni, u donjem prozoru se pojavi zelena slušalica koja "skakuće" na gore, ali kod pokušaja da je prevučem na gore i odgovorim na poziv, ugasi se ekran i izbaci poruku "da ne pokrivam slušalicu..."
Ima li neko ideju šta da činim?
Ako ti je uključen Pocket mode isključi ga pa probaj.
 
@Fkloznica Sto ne stavis XEU ROM? on je baziran na kineskom, mozda ima tu opciju, nisam probao.
 
Mrzi me da se cimam sa twrp i sličnim čudima :)
*mjau**mjau**mjau* navika je čudo , preživećemo ;)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Kako si presao sa Kineskog na Global bez twrp? nisam upucen pa ne znam kako ide.

Kako radi taj voajer mod u kemeri?
 
Desi se da po nekada uslikam neku top devojku pa šaljem ortacima :) zezanja radi.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Kralj [emoji23]
Zanimljiva stvarcica nema sta. [emoji3]
 
Ako ti je uključen Pocket mode isključi ga pa probaj.

Upravo to mi je predložio i @Kidence.
Uspelo je, mada sam i sam pre toga probao da isključim pocket mod i nije htelo. U stvari i menjao sam teme u međuvremenu, pa je i to možda imalo uticaja.
Što se tiče futrole, ima odličan grip, telefon nije preglomazan sa njom, jedino u gornjem "prozoru" nema informacija kao na npr. LG G3. Ali zato čim preklopim poklopac, ekran se gasi.
 
Pa preko miflash toola.

https://en.miui.com/thread-477278-1-1.html

Evo ovde , jedna od najboljih opcija njihove stock kamere :) jedini razlog zašto uopšte i držim njihovu apk pored gcam :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Ima taj spy mod na xeu
bfba2510d940e92c5ee31fe241fc4be2.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa da , očekivano :)
Šteta što me mrzi da se smaram sa custom romovima.

Inače i igrice koje po nekada okrenem bolje rade na global romu, čudne stvari

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Heheh, radi bre ovo, Quick Snap mode.
Ima li nesto slicno ovom ali za prednju kameru? :D
 
XEU rom je najbolja verzija MIUI-a za Evropu. Ima OTA podrsku, flešuje sam kroz twrp, prolazi čak i enkripcija normalno(probao na Poku i Mix3).
...
*kakvi ste voajeri [emoji23][emoji23]
 
Poslednja izmena:
Lepo radi ova poslednja beta , nema greške.
Polako mi miui postaje bolji od stocka :)
Ja sam nakon loseg iskustva sa softverom na P9 Lite licno i sa telefonima iz drustva P8 Lite, P10 Lite, Honor 8 Lite i gomila razlicitih midrange Samsunga navukao strah od skinovanih i zacrtao da uzmem stock kao sledeci telefon.

Da nije Kidenceta i Djokosrb-a koji su se kunuli u MiUI i fluidnost, verovatno ne bih uzeo RN5 koji prosto fenomenalno radi i meni koji valjda spadam u naprednije korisnike, ne restartujem telefon po mesec dana. Trenutno je uptime preko 500h.

Nije sve u hardveru, za majku od druga sam prosle godine odabrao RN4x, skoro majci uzeo Redmi 5 i prijatelju Redmi 3x sve je to softverski (a i hardverski) neuporedivo bolje od ostalih skinovanih (dostupnih na nasem trzistu) u svom cenovnom rangu.

S8/S9 ne rade fluidno koliko i jedan RN5, toliko o tome.
 
Poslednja izmena:
V2e poslednja gcam
 
Jel ima neko ko je presao sa Note 5-ice na Mi 8 da mi prenese utiske? Performanse, baterija, kamera (stock pre svega), multitasking?
 
@Djilkosh_Ns je presao, napisao je utiske, ili cekaj da ti odgovori ili pokusaj da nadjes njegov post.
 
Nazad
Vrh Dno