Šta je novo?

Xiaomi Mi 8 (Gcam prvi post)

Do kraja godine.
 
Pa da, samo q4 moze biti i krajem decembra i u novembru, *mjau**mjau**mjau* :D

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Meni samo treba zbog dozvola Android 10, inače da ubace to na miui 11, komotno da ostane Android 9. Važnije mi je šta će na miui 11 staviti od novih opcija.
 
Miui 11 izlazi za nedelju dana kada i novi mix ali i mi9 pro sa ois i 4k baterijom :)

Inače stable rom ima dva veoma teška baga :) jedan je notifikacija sa Google pleja koja stoji tako dok je ne obrisem , svaki dan se pojavljuje :)
A drugi dosta teži je padanje na 10fps kada se brzo otključa ekran i uđe u neku apk koja je već u ramu , desi se 3,4 puta na dan :) pomislim u tom trenutku da furam Galaxy ;) (ovo je možda i do Poco lanchera )

Inače evo slike not koja se pojavljuje svaki dan

cf2070b52dc498c890099a35255c9f04.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pozdrav drustvo, stigo juce mi8 i sad sam slucajno primetio jednu stvar. Kada se lagano pipne gornji levi ugao displeja, pored prednje kamere, bas tu na ivici notcha, zamuti se i zatamni ceo displej. Ne znam da li to tako treba, da li je to tako na svim modelima, da li je tu neki senzor (mada nije, koliko vidim sa suprotne su strane) ili je to problem sa mojim? Nemam pri ruci drugi telefon da snimim da vam posaljem klip o cemu se tacno radi, nadam se da ste razumeli iz opisa
 
Tim gestom započinješ spuštanje notifikacionog panela, takva je animacija.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
E jesam glup :D a ja lutam po podesavanjima gestova, senzora, guglam za slicne probleme... Hvala ti puno na odgovoru!
 
Skinuo sam update za jun (trenutno je na aprilu) i čini mi se da je pisalo da moram da uradim restart kako bi prihvatio update, ali mi je ubrzo ponudio update za jul. Kada krenem da skinem i taj, pukne i u view more stoji neki exception (stack trace u javi) iz koga ne može ništa pametno da se zaključi. Sa restartom se ništa ne dešava, samo ostane na aprilskoj verziji. Kao da ne može da primeni junski update zbog notifikacije o julskom. Imate li neki savet šta raditi? Software je onaj koji se dobija kupovinom u Mi store-u, ne znam trenutno tačnu oznaku, telefon nije moj, nego kevin.
 
Ako uradim backup na MI Cloud sa Xeu i pređem na Mi Room da li će biti nekih problema prilikom restore-a?
 
Još jedno pitanje. :d Ako instaliram Pixel rom i prijavim se na Google da li ću dobiti neograničeno prostora za full siže slike? I ako se vratim na MIUI da li to ostaje?
 
Ne ostaje neogranicen prostor. Bio je neki bug gde su ljudi gubili full rezoluciju tako da cim se vratis negde, nestaje neograniceni prostor za full fotke. Sto se tice mi clouda ne bi trebalo da ima problema.
 
Posle par dana koriscenja, utisci su fenomenalni. Prelaskom sa s7 na mi8 sam se preporodio u pogledu trajanja baterije a i fluidnosti. Fotke sa Gcam iz prvog posta predobre! Ono sto bih istakao kao manu jeste bas tanak zvucnik, notifikacije i da kazemo cudan zvuk vibra motora, ali na to sam bio spreman pre kupovine pa nisam mnogo razocaran.

1. Da li postoji neka novija/bolja verzija gcama? Mada sam i ovom iz prvog posta zadovoljan, ali ajde da pitam...
2. Da li postoji neka aplikacija koja ce omoguciti da neotvorene notifikacije ostaju na lock screenu i nakon sto se telefon otkljuca? Ili u status baru iako vidim da fizicki nema mesta za vise od 2,3 ikonice, makar da stoji neko obavestenje da ima neotvorenih notifikacija, recimo 3 tackice ili tako nesto?
3. Planiram da flesujem xeu rom, vidim da ga dosta ljudi koristi i hvali. Nikad nisam radio nesto slicno, ali kolega @slavisaj je u mi9t temi dao detaljno uputstvo za ovaj postupak pa cu to ispratiti i ovim putem mu se zahvaljujem na tome. Sta dobijam tim romom, da li resava problem nestajanja notifikacija? Da li staviti beta ili stable? Ima li nekih poznatih i neispravljenih bugova?
 
Ima novija gcam, ali ne donosi nista, night mode podesavanja na ovoj iz prvog posta su kljucna.

Za lock screen nema resenja iliti da kazem da je feature, meni odgovara i kontam otkljucas telefon pregledas notifikacije i to je to. Meni je to logicno.

Pod tri, kad dodjes do otkljucavanja javi se, ne ide bas kao na mi9t postupak, pogotovo fajlovi ti.

Na betu slobodno idi, videcemo za android Q kad dodje da li ce ici beta ili stable samo.
 
To za lock screen sto kazes ima smisla, mada bih ja opet voleo da ostaju. Naviko sam tako, verovatno cu se navici i na ovo xiaomijevo resenje. A da li postoji neka finta da ostanu u nekom uglu levo ili desno od notcha, ili makar ispod, kroz neki widget...? Ako to nije reseno na xeu onda mozda i nema potrebe da flesujem, meni ovaj fabricki miui makar za sada radi super brzo i utegnuto, jos nisam naso neku zamerku ili bug. Ako tebe ili nekog drugog iskusnijeg clana ne mrzi neka ispise uputstvo slicno slavisinom postu u mi9t temi za otkljucavanje i flesovanje roma korak po korak. Hvala unapred :)
 
@Django92
ima rešenja i za lock screen, ali ne znam da li hoćeš da se bakćeš sa tim.
postoji modul za edxposed koji se zove custoMIUIzer, koji radi to i još mnogo više. al treba ti root i instalacija još par stvari
inače radi savršeno, ima na xda forumu sve o tome.
 
To za lock screen sto kazes ima smisla, mada bih ja opet voleo da ostaju. Naviko sam tako, verovatno cu se navici i na ovo xiaomijevo resenje. A da li postoji neka finta da ostanu u nekom uglu levo ili desno od notcha, ili makar ispod, kroz neki widget...? Ako to nije reseno na xeu onda mozda i nema potrebe da flesujem, meni ovaj fabricki miui makar za sada radi super brzo i utegnuto, jos nisam naso neku zamerku ili bug. Ako tebe ili nekog drugog iskusnijeg clana ne mrzi neka ispise uputstvo slicno slavisinom postu u mi9t temi za otkljucavanje i flesovanje roma korak po korak. Hvala unapred :)
Probaj aplikaciju Notch notification for miui. Notifikacije stoje ispod sata u status baru, možeš da podešavaš veličinu istih. Ja je koristim, odlična je.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
@whatgives ma ne bih se petljao sa tim, vidis da ni xeu ne znam da flesnem :D kad se malo izvestim, mozda probam

@dexy hvala na preporuci, instalirao sam upravo, radi odlicno na prvu. Kul je i sto moze da se koriguje velicina i polozaj ikonica pa mogu da se naguraju umesto sata ako si na home screenu. Nadam se da nema nekih nus pojava, tipa battery drain i slicno uz sve ove dozvole koje trazi? Jel je drzis zakljucanu u ramu? Imas pro ili obicnu verziju aplikacije? Cini mi se da i free verzija sluzi svrsi
 
Nema nikakvih nus pojava kao ni battery drain-a. Imam free verziju, uključio sam autostart I isključio battery saver.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Jel zna neko kako mogu da postavim YouTube Vanced da otvara po defaultu umesto obicnog YouTube? Ne mogu to nikako da nadjem, a ne mogu ni da instaliram ili disableujem obican.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Jel zna neko kako mogu da postavim YouTube Vanced da otvara po defaultu umesto obicnog YouTube? Ne mogu to nikako da nadjem, a ne mogu ni da instaliram ili disableujem obican.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
I ja tražio pre par dana ali i dalje ne nađoh rešenje.

Sent from my Mi 8, 6/128(white) using Tapatalk
 
Ja kad sam kliknuo na neki yt link,pita preko cega da otvori. Oznacio yt vanced i isao ono u fazonu remember my choise

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ček jel bi preko adb ne može da se skloni yt redovni?

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Može i preko Play Store - Help and feedback - Delete or disable, samo mora telefon da bude na engleskom jeziku jer kada je na srpskom neće da otvori ovaj meni iz nekog razloga.

Mi 9
 
Browse all articles i nađeš Delete or disable. Onda ćeš imati pod brojem 1 plavim slovima ispisano open app settings, tu nađeš šta hoćeš i disable-uješ.
 
Uspeo sam tako, al on mene bas hebe, preko chrome npr i dalje nece da otvara Vanced, nego otvara u chrome YouTube kao, dok preko fb npr sam namestio da radi..

Edit: probao sam i da kopiram link neki i stavim to u Keep, i onda kliknem da otvori, tada isto otvara Vanced, jedino preko chrome nece

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@Django92
ima rešenja i za lock screen, ali ne znam da li hoćeš da se bakćeš sa tim.
postoji modul za edxposed koji se zove custoMIUIzer, koji radi to i još mnogo više. al treba ti root i instalacija još par stvari
inače radi savršeno, ima na xda forumu sve o tome.
Je l može ovo da se instalira kroz Magisk? I je l utiče nešto na bateriju?
Inače bilo mi je mnogo dosadno pa sam odlučio da flešujem xeu 9.9.3. Koliko vidim ništa toliko specijalno i bolje u odnosu na 9.6.27. Videću za dalje.
 
Poslednja izmena:
Može i preko Play Store - Help and feedback - Delete or disable, samo mora telefon da bude na engleskom jeziku jer kada je na srpskom neće da otvori ovaj meni iz nekog razloga.

Mi 9
Svaka čast za ovo.. ovo nisam znao :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno